Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: MKS urwał mistrzyniom Polski seta

Orlen Liga: MKS urwał mistrzyniom Polski seta

Od pewnego czasu Chemik Police nie jest już niepokonany, ale wrócił już na ścieżkę wygranych. W sobotę na terenie mistrzyń Polski poległ kolejny zespół Orlen Ligi – MKS Dąbrowa Górnicza. Ekipie z Zagłębia udało się w Policach ugrać tylko seta.

Policzanki mecz z MKS-em rozpoczęły od mocnego uderzenia i po serii błędów przyjezdnych prowadziły 4:1. Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Serramalera, ruch szkoleniowca okazał się być skuteczny, tym razem seria błędów przytrafiła się gospodyniom i dąbrowianki zniwelowały straty do jednego punktu (4:5). Gospodynie na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:5, a po niej do głosu doszły dąbrowianki i po zbiciu Eleonory Dziękiewicz remisowały 8:8. Od tego momentu uwidoczniła się przewaga gospodyń, które po atakach Veljković miały trzy punkty więcej od dąbrowianek (12:9). Przyjezdne po kiwce Popović traciły jeden punkt do Chemika (14:15), stroną dyktującą warunki gry były uczestniczki Ligi Mistrzyń, a ich grę napędzała niezawodna Havelkova. Od stanu 18:16 zaznaczyła się przewaga policzanek, najpierw została zablokowana Dziękiewicz, potem asem serwisowym popisała się Wołosz i Chemik prowadził 20:16. MKS nie pozostał dłużny, odrobił trzy punkty i przegrywał już tylko 19:20. Blok Popović na Jagieło sprawił, że był remis 21:21. Końcówka seta była bardzo nerwowa, więcej opanowania wykazały gospodynie, które dobrze zagrały w bloku, dzięki czemu wygrały tę partię 25:22.

W drugiej partii spotkania podobnie jak w pierwszej gospodynie prowadziły na początku 5:1, odrzuciły swoje rywalki od siatki i kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Wprawdzie dąbrowianki zniwelowały częściowo straty (5:4), ale w natarciu były policzanki, które po bloku Veljković na Popović prowadziły 9:4. Seria błędów własnych zmusiła trenera Chemika do poproszenia o przerwę na żądanie przy stanie 9:9. Obie ekipy grały punkt za punkt do stanu 12:12, po czym na czteropunktowe prowadzenie wyszedł zespół gości, który dobrze spisywał się w bloku (16:12). Podrażnione takim obrotem sprawy podopieczne trenera Cuccariniego za sprawą Havelkovej i Jagieło częściowo odrobiły straty (14:17), ale z bardzo dobrej strony w ataku pokazała się Pavan i dzięki niej MKS prowadził 19:15. Trener Chemika rotował składem, ale na nic się to zdało, w natarciu była drużyna z Zagłębia, nie do zatrzymania była Pavan, punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Dziękiewicz i dąbrowianki miały sześć punktów więcej od policzanek (23:17). W końcówce zadowolone dąbrowianki nieco się pogubiły, straciły trzy punkty z rzędu i o przerwę na żądanie poprosił trener Serramalera. Reprymenda szkoleniowca okazała się być skuteczna, Pavan atakiem zakończyła seta i w meczu był remis 1:1.

Podbudowane zwycięstwem w drugim secie przyjezdne poszły za ciosem i po ataku Staniuchy-Szczurek prowadziły 3:1. Miejscowe siatkarki były w odwrocie, popełniły wiele błędów własnych, były odrzucone od siatki, co skrupulatnie wykorzystały siatkarki z Dąbrowy Górniczej i po dwóch zbiciach Dziękiewicz ze środka prowadziły 8:5. Bardzo dobra dyspozycja w bloku ekipy gości sprawiła, że przy stanie 12:7 dla MKS-u o przerwę poprosił trener Cuccarini. Przyjezdne nie dawały za wygraną, Różycka skutecznie atakowała ze skrzydeł, Pavan zdobywała cenne punkty i było 14:8 dla dąbrowianek. Liczne zmiany w składzie w Chemiku na nic się zdały, miejscowe siatkarki miały problem z przyjęciem i na drugiej przerwie technicznej traciły do swoich rywalek aż osiem punktów (8:16). Po niej policzanki odrobiły dystans punktowy do dąbrowianek i po asach serwisowych Peny przegrywały 13:16. Gra dąbrowianek całkowicie się załamała i po zbiciu Kowalińskiej Chemik przegrywał 16:17, chwilę potem w aut zaatakowała Werblińska i przyjezdne prowadziły 18:16. Ciężar gry na siebie w ekipie gości wzięła Różycka i dzięki niej MKS miał trzy punkty więcej od Chemika (21:18). Gospodynie nie pozostały dłużne i po dwóch punktach w bloku na Różyckiej traciły do swoich rywalek zaledwie jeden punkt (20:21). Dzięki Havelkovej miejscowe siatkarki odrobiły straty i prowadziły 22:21. Więcej opanowania i koncentracji w końcówce tego seta zachowały policzanki i po dobrej grze w ataku Kowalińskiej wygrały 25:22 i prowadziły w meczu 2:1.

Podłamane porażką w trzeciej partii dąbrowianki całkowicie oddały pole gry, asami serwisowymi popisała się Bednarek-Kasza i było 4:0 dla Chemika. Przyjezdne pojedynczymi akcjami próbowały przeciwstawić się swoim rywalkom, ale było to za mało na rozpędzony zespół z Polic. W grze zespołu z Dąbrowy Górniczej nie było widać takiej pewności i dokładności, jak miało to miejsce w drugim secie. Gospodyniom też przytrafił się chwilowy przestój i straciły one kilka punktów z rzędu (8:7), ale nie miało to większego wpływu na ich postawę w tej części seta. Kowalińska była nie do zatrzymania w ataku i zdobyła cenne punkty dla swojej drużyny, po asie serwisowym Werblińskiej było 12:8 dla polickiej ekipy. Tym razem to dąbrowianki miały problem z przyjęciem i nie były w stanie zatrzymać swoich rywalek w bloku. Kolejne punkty zdobyła Bednarek-Kasza i było 15:10 dla Chemika, przyjezdne grały ze spuszczonymi głowami, nie wierzyły w odwrócenie losów tego seta. Policzanki w przeciwieństwie do dąbrowianek nie roztrwoniły wypracowanej przez siebie przewagi, zagrały w pełni skoncentrowane i miały w swoich szeregach niezawodną Kowalińską oraz Havelkovą, które raz za razem punktowały. Uczestniczki Ligi Mistrzyń pewnie i wysoko wygrały tego seta w stosunku 25:16, a cały mecz 3:1.

MVP meczu: Izabela Kowalińska

Chemik Police – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1
(25:22, 21:25, 25:22, 25:16)

Chemik: Bednarek-Kasza (8), Havelkova (16), Veljković (7), Kowalińska (11), Wołosz (4), Jagieło (6), Maj-Erwardt (libero) oraz Werblińska (1), Bełcik i Pena (5)
MKS: Staniucha-Szczurek (6), Różycka (11), Dziękiewicz (9), Popović (8), Hancock (2), Ganszczyk (8), Strasz (libero) oraz Piekarczyk i Pavan (10)