Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Łodzianki zgodnie z planem

Orlen Liga: Łodzianki zgodnie z planem

W pierwszym spotkaniu pomiędzy BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała a Budowlanymi Łódź, którego stawką są miejsca 5-8, lepsze okazały się łodzianki. Przyjezdne zgodnie z oczekiwaniami bez straty seta pokonały bielszczanki, którym nie pomogło nawet wsparcie własnej publiczności. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Ewelinę Brzezińską.

Spotkanie początkowo było wyrównane, po skutecznym bloku Gabrieli Polańskiej drużyny zeszły na pierwszą przerwę techniczną (8:6). Z czasem przyjezdne punktowały coraz skuteczniej, pojedyncze celne ataki Kornelii Moskwy nie wystarczyły, by utrzymać kontakt z rywalkami. Po dobrym bloku Sylwii Pyci o czas poprosił trener Wiktorowicz (14:11). Przerwa nie pomogła jego zespołowi, łodzianki grały znacznie pewniej, nie miały problemów z kończeniem kolejnych ataków. Po skutecznym zbiciu Polańskiej, gdy przewaga Budowlanych wzrosła do czterech punktów, drugi czas wykorzystał szkoleniowiec gospodyń (18:14). Przerwa dobrze wpłynęła na bielszczanki, trzy dobre akcje Emilii Muchy sprawiły, że różnica punktowa stopniała do jednego oczka. Po przerwie na życzenie Jacka Pasińskiego przyjezdne powróciły do wyraźnej przewagi. Chociaż do końca bielszczanki walczyły o odwrócenie wyniku, dwie punktowe akcje Sylwii Pyci zamknęły inauguracyjną odsłonę na korzyść przyjezdnych (25:23).

Drugi set od początku rozgrywany był pod dyktando przyjezdnych, gdy po błędzie Moskwy na tablicy wyników pojawił się wynik 0:4, grę postanowił przerwać Mariusz Wiktorowicz. Chociaż szybko nastąpiły roszady w bialskim zespole, łodzianki bez większych problemów zdobywały kolejne punkty. Serie przerywały pojedyncze skuteczne zagrania Heleny Horki i Emilii Muchy. Po drugiej stronie na siatce efektownie punktowały Gabriela Polańska, Heike Beier i Ewelina Brzezińska (14:4). Chociaż w drugiej części seta przyjezdne straciły na chwilę koncentrację, wysoka przewaga utrzymywała się. Jednostronnego seta skutecznym zbiciem skończyła Pavla Vincourova.

Na początku trzeciej partii trwała walka punkt za punkt (6:6), dopiero po pierwszej przerwie technicznej przyjezdne zaczęły budować przewagę. Po punktowym bloku Heike Beier o czas poprosił trener Wiktorowicz (11:7). W dalszej części seta, pomimo kolejnych zmian w zespole z Bielska-Białej, to łodzianki utrzymywały przewagę, dobrze funkcjonował blok Budowlanych. Gdy po skutecznych zbiciach Brzezińskiej różnica punktowa wzrosła do siedmiu punktów, o drugi czas poprosił trener Wiktorowicz. To jednak nie wybiło przeciwniczek z rytmu. Chociaż do końca o zmniejszenie strat starały się Mucha i Moskwa, przyjezdne nie dały się wybić z rytmu. Nieudane zagranie Natalii Strózik zakończyło cały pojedynek.

MVP: Ewelina Brzezińska

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Budowlani Łódź 0:3
(23:25, 15:25, 18:25)

BKS: Horka (7), Trojan (7), Radosova (7), Moskwa (5), Mucha (9), Castiglione (2), Wojtowicz (libero) oraz Pasznik (2), Bamber-Laskowska (4), Strózik (1) i Łyszkiewicz
Budowlani: Muresan (9), Polańska (15), Pycia (7), Beier (8), Brzezińska (7), Vincourova (8), Medyńska (libero) oraz Liniarska, Twardowska (3) i Grajber

stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Budowlanych