Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Łodzianki z jednym setem we Wrocławiu

Orlen Liga: Łodzianki z jednym setem we Wrocławiu

W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej Orlen Ligi Impel Wrocław podejmował we własnej hali Budowlanych Łódź. Pojedynek zakończył się po czterosetowej walce, a zwycięsko i z kompletem punktem wyszły z niego siatkarki gospodarzy.

Wrocławianki mecz z Budowlanymi rozpoczęły od prowadzenia 3:0, po czym łodzianki szybko wyrównały straty i był remis 3:3. Gospodynie lepiej spisywały się w ataku i po zbiciu Hildebrand miały trzy punkty więcej od Budowlanych (8:5), przyjezdne jeszcze raz doprowadziły do remisu 9:9, a punkt w ataku zdobyła Polańska. Dobrą serią zagrywek popisała się Radecka i po jej zagrywkach było 13:9. Trener Pasiński poprosił o przerwę na żądanie, lecz nie przyniosło to spodziewanego rezultatu, po atakach Muresan i Brzezińskiej łodzianki traciły do swoich rywalek dwa punkty (14:16). Wrocławianki lepiej spisywały się w ataku, nie do zatrzymania była Skowrońska-Dolata i po jej zbiciach było 23:19. Jasnym się wówczas stało, że pierwsza partia padnie łupem gospodyń, ostatni punkt w tym secie zdobyła Hildebrand i Impel prowadził w meczu 1:0.

W drugim secie spotkania ton wydarzeniom na boisku nadawały przyjezdne, po ataku Brzezińskiej było 5:2 dla Budowlanych, łodzianki lepiej spisywały się w bloku, odrzuciły swoje rywalki od siatki i przy stanie 12:8 dla ekipy gości o przerwę na żądanie poprosił trener Grabowski, posunięcie to nic nie dało. Przyjezdne nadal były w natarciu i kontynuowały swoją dobrą grę, po punktowym ataku Beier miały pięciopunktową przewagę (17:12), która wkrótce zmalała do dwóch punktów (18:16). Reprymenda udzielona łodziankom przez ich trenera Jacka Pasińskiego okazała się być dobrym posunięciem, siatkarki z Łodzi co prawda straciły całą przewagę i po ataku Skowrońskiej-Dolaty doszło do remisu 20:20. Końcówka seta należała do łódzkiej drużyny, zryw Impelu i dobra gra w bloku tej ekipy na nic się zdały, pomyłka w ataku wrocławianek dała ich rywalkom zwycięstwo w drugiej partii meczu.

Trzecia odsłona meczu była popisem miejscowych siatkarek. Ataki Kąkolewskiej dały Impelowi prowadzenie 5:1. Ekipa gości była tłem dla swoich rywalek, popełniła wiele błędów własnych, po raz kolejny miała problemy z przyjęciem i po punktowym bloku Ptak przegrywała 4:12. Przyjezdne były w odwrocie, często były blokowane i po kolejnym bloku Kąkolewskiej łódzkie siatkarki traciły dziesięć punktów (7:17). Podopieczne Jacka Pasińskiego pojedynczymi akcjami próbowały przeciwstawić się swoim przeciwniczkom, ale przy tak wysokiej przewadze gospodyń nic nie zdziałały. Tę jednostronną grę w tym secie zakończyła punktowym blokiem Milena Radecka i Impel prowadził w meczu 2:1.

Wyrównana gra w ostatnim secie spotkania toczyła się do stanu 4:4, po czym po raz kolejny w tym meczu Impel narzucił swój styl gry i na efekty tego nie trzeba było zbyt długo czekać, punktowy blok Radeckiej sprawił, że Impel prowadził 7:4. Łodzianki jeszcze raz zerwały się do ataków i po zbiciu Brzezińkiej remisowały 8:8. Od tego momentu przewaga i dominacja drużyny z Dolnego Śląska nie podlegała żadnej dyskusji, zagrywki Radeckiej sprawiły wiele kłopotów łodziankom i w efekcie tego na tablicy wyników widniał rezultat 19:9. Jasnym się wówczas stało, że wrocławianki wygrają ten mecz, łódzkie zawodniczki nie wierzyły w odwrócenie losów tego spotkania. Ostatni punkt w tym meczu zdobyła Hildebrand i Impel zapisał na swoje konto cenne trzy punkty.

Impel Wrocław – Budowlani Łódź 3:1
(25:21, 22:25, 25:13, 25:15)

Impel: Kossanyiova (11), Ptak (9), Kąkolewska (13), Hildebrand (15), Radecka (6), Skowrońska-Dolata (23), Sawicka (libero) oraz Dürr i Sikorska
Budowlani: Muresan (5), Polańska (9), Pycia (10), Beier (9), Brzezińska (12), Vincourova (2), Medyńska (libero) oraz Liniarska, Tobiasz (1), Twardowska (4) i Grajber (1)