Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Łodzianki pewnie zwyciężyły w Bydgoszczy

Orlen Liga: Łodzianki pewnie zwyciężyły w Bydgoszczy

W dobrych nastrojach z wyjazdu do Bydgoszczy powrócą siatkarki Budowlanych Łódź, które w ramach 13. kolejki Orlen Ligi pewnie pokonały Pałac Bydgoszcz 3:0. Choć w spotkaniu nie brakowało zwrotów akcji, a przyjezdne traciły punkty seriami, to nie przeszkodziło im to w dopisaniu kolejnych punktów do tabeli.

Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne, które dobrze grały blokiem. Gdy przez łódzką ścianę po raz kolejny nie przebiła się Magdalena Jagodzińska, to Budowlane prowadziły 4:0. Pierwszy punkt bydgoszczankom dał dopiero autowy atak Grobelnej. Z czasem jednak, to gospodynie zaczęły odrabiać straty, co pozwoliło im zbliżyć się do rywalek na dystans jednego punktu (6:7), ale łodzianki nadal utrzymywały swoje prowadzenie. Po punktowej zagrywce Sylwii Pyci oraz mocnemu zbiciu w kontrataku Grobelnej, pałacanki przegrywały 7:12, wtedy o czas dla swojego zespołu poprosił szkoleniowiec gospodyń. Przerwa na niewiele się zdała, gdyż Budowlane nadal sprawiały sporo problemów swoją zagrywką, a miejscowe dalej miały problemy z przyjęciem (12:17). Następnie w kolejnych akcjach pierwszego seta, to pałacanki zerwały się do odrabiania strat, a przyjezdne zaczęły trwonić swoją przewagę. Dobrze w polu zagrywki w bydgoskiej ekipie spisywała się Marlena Pleśnierowicz. Jej udane zagrywki sprawiły, że Pałac przegrywał już tylko 20:21, wtedy przerwę dla swojej drużyny wziął trener łódzkiej ekipy, Błażej Krzyształowicz. Bydgoszczanki doprowadziły do remisu 22:22, ale końcowe akcje pierwszego seta lepiej wytrzymały przyjezdne i to one triumfowały w premierowej odsłonie po autowej zagrywce Pauliny Bałdygi (25:23).

Pierwsze akcje drugiej odsłony to ponownie mocne otwarcie łodzianek (4:1). Miejscowe nadal miały problemy z kończeniem swoich ataków, co skrzętnie wykorzystywały rywalki. Punktowa zagrywka Martyny Grajber pozwoliła zwiększyć prowadzenie jej drużyny do siedmiu oczek (9:2). Bydgoszczanki nie potrafiły przeciwstawić się rywalkom w ich grze (6:13). Szkoleniowiec bydgoszczanek wprowadzał na boisko zmienniczki, licząc, że te odmienią grę zespołu. Tak się jednak nie stało, gdyż podopieczne Błażeja Krzyształowicza grały swoją dobrą siatkówkę (18:12). Podobnie jak w poprzednim secie dobrze w bydgoskiej ekipie dobrze zaczął funkcjonować blok i zagrywka. Łodzianki miały problemy z przyjęciem serwisu Eweliny Krzywickiej, a gdy na skrzydle w aut zaatakowała Heike Beier, na tablicy mieliśmy remis 19:19. W decydującym fragmencie drugiej partii w łódzkiej drużynie nie do zatrzymania była Kaja Grobelna. Jej skuteczne ataki pozwoliły ponownie objąć prowadzenie w tym meczu (23:20). Miejscowe nie już były w stanie nawiązać wyrównanej gry w tym secie, ostatecznie przegrywając 22:25.

Długa wymiana otworzyła zmagania w trzeciej odsłonie, w której atak ze środka skończyła Polańska. Po błędzie w ataku Grobelnej i mocnym zbiciu ze skrzydła Eweliny Krzywickiej pałacanki miały już trzypunktowe prowadzenie (6:3), wtedy o przerwę dla swojego zespołu poprosił szkoleniowiec Budowlanych. Czas podziałał na jego zawodniczki, gdyż kolejne pięć oczek zdobyły przyjezdne (8:6). Następnie oba teamy toczyły wyrównaną walkę punkt za punkt (12:14). Mocny atak Beier oraz błąd w ataku Krzywickiej powiększyły dystans łodzianek (18:14). W kolejnych akcjach trzeciego seta w bydgoskiej ekipie zaczęły mnożyć się błędy własne (15:23) i gospodynie nie były w stanie już dogonić dobrze spisujących się rywalek w tym meczu. Spotkanie zakończył skuteczny podwójny blok łodzianek (25:16).

MVP: Kaja Grobelna

Pałac Bydgoszcz – Budowlani Łódź 0:3
(23:25, 22:25, 16:25)

Pałac: Jagodzińska (9), Ziółkowska (4), Misiuna (5), Kuligowska (3), Maternia (6), Pleśnierowicz (4), Nowakowska (libero) oraz Krawulska (5), Krzywicka (6), Bałdyga (1), Dąbrowska, Portalska (libero) i Śmieszek
Budowlani: Polańska (6), Twardowska (6), Pycia (7), Beier (7), Grobelna (18), Vincourova (3), Maj-Erwardt (libero) oraz Pelc, Grajber (8) i Tobiasz (2)