Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Łodzianki bezlitosne dla siatkarek z Legionowa

Orlen Liga: Łodzianki bezlitosne dla siatkarek z Legionowa

Znakomicie sezon rozpoczęły siatkarki Budowlanych Łódź. Podopieczne Jacka Pasińskiego pewnie w wyjazdowym meczu pokonały młodą drużynę SK banku Legionovii Legionowo. Łodzianki przeważały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Dużą rolę odegrała dobra zagrywka przyjezdnych.

Spotkanie rozpoczęło się od serii zagrywek Pavly Vincourovej, z którą siatkarki Legionovii nie mogły sobie poradzić i wyprowadzić kończącego ataku (3:0). Dobra gra łodzianek zarówno w defensywie, jak i w ofensywie pozwalała utrzymywać trzy oczka przewagi. Przy stanie 3:6 o przerwę dla swojego zespołu poprosił szkoleniowiec Legionovii. Przerwa na niewiele się zdała, gdyż w ekipie Budowlanych cały czas dobrze funkcjonowała zagrywka Heike Beier oraz Sylwii Pyci, co skutkowało zwiększeniem prowadzenia (12:5). Zawodniczki z Legionowa nie mogły wyprowadzić skutecznego ataku. Przewaga łodzianek była widoczna, w każdym elemencie siatkarskim były lepsze od rywalek. Przyjezdne prowadziły na drugim czasie technicznym (16:8). Na nic zdawały się ataki Darii Paszek oraz Malwiny Smarzek, które były świetne rozpracowane przez przeciwniczki. Podopieczne Jacka Pasińskiego pewnie zmierzały do wygrania premierowej odsłony. Ostatecznie Budowlani Łódź wygrali pierwszego seta (25:13).

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej walki punkt za punkt. Taki stan rzeczy utrzymywał się do wyniku 6:6. Następnie przyjezdne odskoczyły na dwa oczka przewagi na pierwszej przerwie technicznej (8:6). Po niej dobra gra blokiem środkowej Sylwii Pyci sprawiła, że Ettore Guidetti wziął czas dla swojej drużyny (7:10). Przerwa podziałała motywująco na jego zespół, gdyż ambitna gra jego zawodniczek pozwoliła doprowadzić do remisu 12:12, wtedy o przerwę poprosił Jacek Pasiński. W kolejnych akcjach to łodzianki wyszły na cztery punkty przewagi (17:13). W ofensywie nie do zatrzymania były przyjmujące łódzkiego zespołu – Heike Beier i Ewelina Brzezińska. Po udanym ataku ze skrzydła Daiany Muresan było 21:14. W końcowych fragmentach drugiego seta w ekipie gości ponownie jak w poprzedniej partii dała o sobie znać skuteczna zagrywka. Drugą partię zakończył efektowny atak Heike Beier (25:15).

Trzecią odsłonę otworzył udany blok drużyny przyjezdnej. Ale potem gospodynie zdobyły trzy punkty z rzędu, głównie dzięki zagrywce Klaudii Alagierskiej. Z czasem przewaga zawodniczek z Legionowa zaczęła się uwidaczniać w tym secie. Skuteczny podwójny blok miejscowych dał im pięciopunktowe prowadzenie na pierwszym czasie technicznym (8:3). Po niej łodzianki zdobyły trzy punkty z rzędu, a w późniejszych akcjach szybko doprowadziły do remisu 9:9. Z czasem do gry miejscowych znów zaczęły się wkradać błędy własne. Zespołowi Budowlanych udało się wyjść na prowadzenie na drugiej przewie technicznej (16:13). W końcowych fragmentach trzeciego seta przyjezdne pewnie zmierzały do wygrania w tym secie, jak i całym spotkaniu. Po skutecznym ataku Beier było 22:18, wtedy zareagował szkoleniowiec Legionovii, biorąc czas dla swojego zespołu. Spotkanie zakończył atak ze środka Sylwii Pyci (25:18).

MVP: Heike Beier

SK bank Legionovia Legionowo – Budowlani Łódź 0:3
(13:25, 15:25, 18:25)

Legionovia: Smarzek (5), Paszek (4), Pacak (1), Szubert (2), Chojnacka (2), Grzelak (3), Wysocka (libero) oraz Gajewska, Połeć (6), Bociek (2), Alagierska (2) i Zaciek (1)
Budowlani: Vincourova (2), Polańska (9), Beier (14), Muresan (9), Pycia (8), Brzezińska (9), Medyńska (libero) oraz Twardowska i Woźniczka (2)