Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Legionowianki lepsze od KSZO

Orlen Liga: Legionowianki lepsze od KSZO

W decydującym pojedynku pomiędzy Legionovią Legionowo a KSZO Ostrowiec Świętokrzyski lepsze okazały się podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego i to one powalczą z Pałacem Bydgoszcz o 9. miejsce na koniec sezonu Orlen Ligi. Przegranym pozostaje walka o uniknięcie ostatniego miejsca w lidze przeciwko Developresowi SkyRes Rzeszów.

Od początku spotkania trwała wyrównana walka, po jednej stronie siatki skutecznie atakowała Malwina Smarzek, natomiast po drugiej punktowała Dorota Ściurka. Po pierwszej przerwie technicznej, podczas której prowadziły gospodynie (8:6), legionowianki zaczęły stopniowo powiększać przewagę. Gdy po ataku Katarzyny Połeć różnica punktowa wyniosła cztery punkty, o czas poprosił trener Parkitny (11:7), jednak nie zdołał wybić tym z uderzenia gospodyń, gdyż chwilę później asem serwisowym popisała się Daria Paszek. Chociaż gra legionowianek nie była pozbawiona błędów, nie miały one problemu z utrzymaniem się na wyraźnym prowadzeniu. Na drugą przerwę techniczną drużyny skutecznym zbiciem sprowadziła Iga Chojnacka (16:12). Pomimo kolejnych interwencji szkoleniowca KSZO jego drużyna nie zdołała odwrócić losów seta. Chociaż w drugiej jego części skutecznie zaczęły atakować Roksana Brzóska i Karolina Bednarek, nie wystarczyło to na odrobienie wcześniej powstałych strat. Ostatecznie gospodynie wygrały inauguracyjną partię do 21.

Otwarcie drugiego seta przypominało pierwszą partię, po bloku Malwiny Smarzek drużyny zeszły na pierwszą przerwę techniczną (8:5), po której na nowo rozgorzała wyrównana walka. Na liderkę wyrosła Karolina Bednarek, a po skutecznym zbiciu Alicji Wójcik na prowadzenie wyszły siatkarki KSZO (10:9). Szybko jednak przy zagrywce Smarzek legionowianki odwróciły wynik i zaczęły budować prowadzenie (12:10, 14:11). Przyjezdne nie dawały jednak za wygraną i po asie Brzóski na tablicy wyników ponownie pojawił się remis (14:14). Od drugiego regulaminowego czasu gospodynie po raz kolejny zaczęły budować przewagę, która osiągnęła cztery punkty po bloku Igi Chojnackiej. Siatkarki z Legionowa również tym razem nie zdołały jej utrzymać i chwilę później po asie Eweliny Polak na tablicy widniał wynik 20:19. Chociaż gospodynie miały aż trzy piłki setowe, nie zdołały ich wykorzystać. Ostatecznie jednak to one po ataku Aleksandry Wójcik cieszyły się ze zwycięstwa 26:24.

Trzeci set okazał się formalnością. Do stanu 6:6 trwała wyrównana walka, od tej pory stopniowo na prowadzenie wychodziły gospodynie. Nie do zatrzymania była Malwina Smarzek (8:7). Przyjezdne skuteczne ataki przeplatały z prostymi błędami, szczególnie w polu zagrywki. Trwała walka punkt za punkt, jednak była ona kontrolowana przez legionowianki. W końcówce trzeciej partii przyjezdne nie były w stanie wyprowadzić skutecznego ataku, przez co ich strata wzrosła. Jednostronnego seta, a co za tym idzie cały pojedynek zakończyła skutecznym atakiem Aleksandra Wójcik.

MVP: Aleksandra Wójcik

Legionovia Legionowo – KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(25:21, 26:24, 25:17)

Legionovia: Smarzek (18), Paszek (11), Wójcik (11), Gajewska (4) Chojnacka (9), Połeć (3), Adamek (libero) oraz Pacak (1), Bociek, Grabka i Grzelak
KSZO: Brzóska (11), Polak (4), Bednarek (11), Ściurka (9), Wójcik (4), Szczygioł (10), Bulbak (libero) oraz Mielczarek (1), Szpak, Dybek i Piotrowska

Stan rywalizacji: 2:1 dla Legionovii