Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: KSZO z kolejną porażką – tym razem z rąk wrocławianek

Orlen Liga: KSZO z kolejną porażką – tym razem z rąk wrocławianek

Tylko niepoprawni optymiści przed spotkaniem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski z Impelem Wrocław zakładali, że ostrowczanki będą w stanie przełamać fatalną serię jedenastu ligowych porażek z rzędu. Wrocławianki w żadnej z odsłon nie pozostawiły gospodyniom złudzeń co do tego, która z ekip jest lepsza. Dzięki trzem oczkom zdobytym w województwie świętokrzyskim zawodniczki z Dolnego Śląska wskoczyły na najniższy stopień podium Orlen Ligi.

Spotkanie w ostrowieckiej hali od udanego ataku rozpoczęła Katarzyna Skowrońska-Dolata. W kolejnych akcjach po obu stronach siatki widać było sporo niedokładności i nerwów, co doskonale obrazują dwa błędy Hildebrand oraz zepsute zagrywki Szpak i Szczygioł. Jako pierwsze przewagę zaczęły budować sobie przyjezdne, które po dwóch skutecznych blokach i celnym ataku Aleksandry Sikorskiej prowadziły 12:8. Po trafieniu w „pomarańczowe” Caroliny Costagrande wrocławianki wygrywały już 14:7 i sytuację postanowił ratować opiekun gospodyń. Jego interwencja na niewiele się zdała, ponieważ goście z Dolnego Śląska z akcji na akcję poczynali sobie coraz śmielej. Kolejne celne zbicia Hildebrand i Costagrande dały Impelowi aż 9 oczek przewagi (20:11) i stało się jasne, że ten set padnie ich łupem. W końcówce siatkarki KSZO rzuciły się jeszcze do desperackiej próby odrobienia strat, jednak solidna postawa Doroty Ściurki nie wystarczyła, by ten cel osiągnąć (17:25).

Druga partia dla KSZO rozpoczęła się jeszcze gorzej, bo od wyniku 1:4. Gospodynie dosyć szybko się otrząsnęły i tuż po pierwszej przerwie technicznej przegrywały tylko 7:8. Po kolejnej serii błędów ostrowczanek oraz asie serwisowym Mileny Radeckiej prowadzenie przyjezdnych wzrosło aż do pięciu oczek (14:9). Blok Wójcik oraz atak Szczygioł znów wlał w serca ostrowczanek trochę nadziei, ponieważ przed drugim regulaminowym czasem strata KSZO wynosiła tylko dwa punkty (13:15). Po przerwie wszystko wróciło „do normy” – wrocławianki dokręciły śrubę, nie popełniały tylu błędów i w kilka minut odskoczyły na 6 oczek (21:15). Mimo przeprowadzonych zmian w składzie ekipa KSZO nie zdołała odeprzeć naporu rywalek i przegrała do 18.

Będące na fali reprezentantki Impelu z wysokiego C rozpoczęły trzecią odsłonę. Bezkompromisowe ataki Sikorskiej i Ptak oraz wyraźnie łapiąca zwyżkę formy Costagrande dały wrocławiankom aż pięciopunktowy handicap na pierwszym czasie technicznym (8:3). Zanim zdezorientowane gospodynie zdołały zareagować na boiskowe wydarzenia, na tablicy wyników pojawił się rezultat 6:12. Bardzo wysoka skuteczność ataku wrocławianek była ich największą siłą i umożliwiła im zejście na drugą przerwę regulaminową z siedmiopunktowym zapasem (16:9). Po chwili odpoczynku Impelowi przytrafiła się chwila słabości naznaczona kilkoma niepotrzebnymi błędami (10:16, 13:19), jednak podopieczne trenera Nicoli Negro szybko zareagowały i zażegnały swoje słabości. Ostatnie oczko w meczu punktowym blokiem zdobyła czeska przyjmująca Impelu, Andrea Kossanyiova (25:17).

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Impel Wrocław 0:3
(17:25, 18:25, 17:25)

KSZO: Bednarek (4), Ściurka (9), Szpak (1), Wójcik (7), Szczygioł (9), Dybek, Bulbak (libero) oraz Korabiec (libero), Brzóska (1), Mielczarek (2) i Polak (2)
Impel: Ptak (7), Hildebrand (9), Sikorska (10), Radecka (2), Costagrande (13), Skowrońska-Dolata (9), Dürr (libero) oraz Piśla, Kossanyiova (1) i Gryka (1)