Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: KSZO wyraźnie lepszy od Legionovii

Orlen Liga: KSZO wyraźnie lepszy od Legionovii

W pojedynku drużyn z dolnej części tabeli KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonał Legionovię Legionowo. Gospodynie starcia nie dały rywalkom szans i wygrały pewnie w trzech setach. Wydawało się, że w trzecim secie legionowianki przedłużą spotkanie, ale świetna końcówka w wykonaniu KSZO im na to nie pozwoliła.

Mecz w Ostrowcu Św. miał szczególne znaczenie dla obu drużyn, zwycięzca tego spotkania nie tylko zainkasował punkty do ligowej tabeli, ale obu ekipom bardzo zależało, by po przerwie w rozgrywkach podbudować swoje morale po niezbyt udanej pierwszej części sezonu. Legionowianki w pierwszej rundzie pokonały w trzech setach rywalki, ale to spotkanie rozegrane zostało w Arenie Legionowo, tym razem atut własnego boiska był po stronie ostrowczanek. Mecz dobrze rozpoczęły przyjezdne, w ataku dwa pierwsze punkty zanotowała na swoim koncie Aleksandra Wójcik i siatkarki spod Warszawy prowadziły 4:2. Wtedy jednak imponującą serią ataków popisały się Sandra Szczygioł Roksana Brzóska, czyli zawodniczki, które trafiły do KSZO z I-ligowego zespołu Budowlanych Toruń. Rozpoczęła się zacięta walka, z której początkowo obronną ręką wychodziły legionowianki, skutecznie blokując kontry rywalek. Przełomowy moment seta nastąpił przed drugą przerwą techniczną, kiedy asem serwisowym popisała się Brzóska, a punktowy blok stał się udziałem Karoliny Suwińskiej-Bednarek. Legionowianki znalazły się więc pod presją, kiedy swój atak zepsuła Monika Bociek, na podwójną zmianę zdecydował się Robert Strzałkowski i na boisku pojawiły się Malwina Smarzek oraz Emilia Szubert. Dwa asy serwisowe wprowadzonej na boisko utalentowanej atakującej jednak nie wystarczyły, by powstrzymać rozpędzone gospodynie, błąd w ataku Darii Paszek zakończył premierową odsłonę (25:20).

Legionowianki wyraźnie speszone takim rezultatem nerwowo rozpoczęły drugą odsłonę i już przy stanie 0:3 o czas zmuszony był poprosić trener Strzałkowski. Ostrowczanki grały cierpliwie, były dobrze dysponowane w ataku i odpowiedzi na to nie mogły znaleźć siatkarki z Legionowa. Nadzieję na odwrócenie losów meczu dawały zmiany, wprowadzona na boisko Klaudia Grzelak i doświadczenie Paszek pomogły przyjezdnym doprowadzić do stanu 8:7. Później jednak znów przytrafił im się moment słabszej gry, co natychmiast wykorzystały gospodynie, zdobywając 5 oczek z rzędu. Pewnym punktem swojej drużyny pozostawała także Dorota Ściurka. W samej końcówce seta impuls do walki dała Joanna Pacak, która najpierw punktowała w bloku, a później także w polu zagrywki (23:22). W końcówce ręka nie zadrżała jednak ani Brzósce, ani Szczygioł i drugi set również zakończył się zwycięstwem ostrowczanek.

Wydawało się jednak, że legionowianki w końcu znalazły optymalne zestawienie i trzeci set może wyglądać zupełnie inaczej. I rzeczywiście – od pierwszych piłek to podopieczne trenera Strzałkowskiego dominowały. Był wynik 4:10 i ostrowczankom gra zupełnie się nie kleiła. Wobec tego na rozegraniu pojawiła się Paulina Szpak, zaś przyjęcie miała wzmocnić Beata Mielczarek. Blok Igi Chojnackiej jeszcze bardziej przybliżył siatkarki spod Warszawy do przedłużenia tego meczu (7:13). Ta zaliczka okazała się jednak niewystarczająca. Proste błędy i brak skuteczności w ataku zaczęły coraz częściej być udziałem legionowianek. Z kolei rozgrywająca ostrowczanek dostrzegła, jak dobrze dysponowana jest dzisiaj środkowa KSZO i to właśnie Suwińska-Bednarek wyprowadziła KSZO na prowadzenie (19:18). Po raz kolejny ostatnie słowo należało do gospodyń, a punktowy blok Ściurki sprawił, że pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zespołu z Ostrowca Św. stało się faktem. Warte odnotowania jest także wejście na boisko dwóch juniorek, Alicji Grabki Aleksandry Rasińskiej, które w barwach Legionovii zadebiutowały w Orlen Lidze.

KSZO Ostrowiec Św. – Legionovia Legionowo 3:0
(25:20, 25:23, 25:20)

KSZO: Brzóska (11), Polak (2), Bednarek (10), Ściurka (13), Piotrowska (4), Szczygioł (14), Korabiec (libero) oraz Bulbak (libero), Mielczarek (3), Szpak i Dybek
Legionovia: Paszek (9), Wójcik (6), Gajewska, Chojnacka (4), Połeć (3), Bociek (4), Wysocka (libero) orz Smarzek (8), Szubert (2), Pacak (4), Adamek (libero), Grzelak (4), Grabka i Rasińska