Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: KSZO sparowało z Amerykankami

Orlen Liga: KSZO sparowało z Amerykankami

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Drużyna prowadzona przez trenera Dariusza Parkitnego w poniedziałek i we wtorek sparowała z przebywającą w Europie ekipą Iowa University Volleyball Team. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem Amerykanek.

Sparingi z zespołem z USA miały przede wszystkim na celu przetestowanie potencjalnych zawodniczek. Wiadomo już bowiem, że w przyszłym sezonie z obecnego składu w drużynie pozostaną tylko Roksana Brzóska i Dorota Ściurka.Przeciwko Amerykankom wystąpiło łącznie w obydwu meczach jedenaście siatkarek. Wśród nich m.in.: Katarzyna Nadziałek i Katarina Osadchuk, występujące do tej pory w ŁKS-ie Łódź, Justyna Sachmacińska z Wisły Warszawa, Adrianna Budzon z Developresu Rzeszów oraz Katarzyna Piśla, która ostatnio związana była z Impelem Wrocław. Wiele wskazuje na to, że wymienione zawodniczki najprawdopodobniej zwiążą się kontraktami z KSZO.

Oba mecze zakończyły się wyraźnym zwycięstwem Amerykanek. Jedynie w pierwszym meczu ostrowczankom udało się ugrać seta.

I mecz:
KSZO Ostrowiec – IOWA University 1:3
(22:25, 25:21, 18:25, 13:25)

Składy zespołów:
KSZO: Sachmacińska (10), Nadziałek (2), Brzóska (3), Piśla (13), Stroiwąs (8), Osadchuk (9), Colik (libero) oraz Budzon i Zemlik
IOWA: Mariani (10), Klostermann, Coyle (4), Keala (9), Davey (6), Janota (11), Olsen (libero) oraz Kelly, Koukol, Brobst (10) i Alm (1)

II mecz:
KSZO Ostrowiec – IOWA University 0:3
(22:25, 13:25, 15:25)

Składy zespołów:
KSZO: Jakóbiak (9), Karpińska, Ściurka (5), Brzóska (7), Stroiwąs (7), Osadchuk (4), Colik (libero) oraz Wydmańska i Zemlik (1)
IOWA: Mariani (9), Klostermann, Coyle (2), Keala (4), Davey (6), Janota (10), Olsen (libero) oraz Kelly, Koukol (1), Reuter i Davey (6)

źródło: echodnia.eu, kielce.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved