Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: KSZO powalczyło w trzecim secie w Muszynie

Orlen Liga: KSZO powalczyło w trzecim secie w Muszynie

fot. Bogusław Krośkiewicz

Wydawało się, że Muszynianka plasująca się dużo wyżej niż KSZO Ostrowiec Świętokrzyski nie będzie miała problemów, by pokonać zespół z województwa świętokrzyskiego. Dowiodły tego dwa pierwsze sety, które gospodynie wygrały pewnie do 11. Jednak w trzecim drużyna przyjezdnych postawiła trudne warunki i do samego końca walczyła chociażby o zwycięstwo w jednej partii.

Sobotnie spotkanie było ostatnim starciem Polskiego Cukru Muszynianka Enea w rundzie zasadniczej Orlen Ligi. Podopieczne Bogdana Serwińskiego już wcześniej straciły szansę na walkę o lokaty dające możliwość walki o medale Orlen Ligi, tak więc sobotnie spotkanie było istotne w kontekście rozstawienia meczów w I rundzie play-off o miejsca 5-8.

Musimy wygrać to spotkanie. Wiemy, że jesteśmy faworytem, jednak nie będzie to na pewno łatwy mecz, rywalki nie oddadzą nam punktów bez walki, jednak jesteśmy pozytywnie nastawione – zapowiadały sobotnie spotkanie siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Enea.Inauguracyjna odsłona rozpoczęła się od zagrywki Anny Grejman i doskonałego bloku Savić na środku (1:0). W kolejnej akcji błąd podwójnego odbicia popełniła Szpak (2:0). Pierwszy punkt dla KSZO zdobyła Sandra Szczygioł atakiem z prawego skrzydła (2:1). Dobrze na początku spisywała się Maja Savić (3:1). Po błędnym ataku Brzóski i dobrej kontrze Kurnikowskiej przewaga urosła do czterech oczek (5:1). Po kolejnym dobrym ataku Kurnikowskiej w kontrataku podopieczne Bogdana Serwińskiego odskoczyły już na pięć punktów i o czas musiał prosić trener Parkitny (6:1). Po przerwie na żądanie ekipa z Muszyny kontynuowała dobrą serię tym razem za sprawą Helić (8:2). Na pierwszej regulaminowej przerwie gospodynie prowadziły już bardzo pewnie różnicą sześciu „oczek”. Polski Cukier Muszynianka Enea od pierwszych piłek przejął inicjatywę i kontrolował przebieg wydarzeń boiskowych (10:3). W drużynie gospodyń punktowały równomiernie wszystkie zawodniczki. W miejsce Szpak w drużynie KSZO pojawiła się Polak (11:3). Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Enea grały koncertowo w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (12:3). Zawodniczki KSZO Ostrowiec nie potrafiły przeciwstawić się rywalkom i popełniały więcej błędów. Po znakomitym bloku Savić przewaga wzrosła do… dziewięciu oczek! (15:6). Przewaga utrzymała się do drugiej przerwy technicznej, na którą zespoły schodziły przy rezultacie 16:7. Po przerwie asem serwisowym popisała się Savić (17:7). Na zagrywce za Szczygioł pojawiła się Mielczarek. Autowa kiwka Brzóski dała Polskiemu Cukrowi już 19 punkt i o drugą przerwę poprosił trener Dariusz Parkitny (19:8). Ostrowczanki nie mogły znaleźć sposobu, aby regularnie punktować, co miało swoje odzwierciedlenie w wyniku (22:8). W końcówce seta na szczególne wyróżnienie zasługiwał blok Polskiego Cukru Muszynianki Enea, który często stopował rywalki. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się rezultatem 25:11.

Polski Cukier Muszynianka Enea nie spuścił z tonu i rozpoczął drugą odsłonę od dwóch dobrych ataków Kurnikowskiej i Helić (2:0). Rywalki z Ostrowca nie pozwoliły, podobnie jak w pierwszym secie, żeby rywal „odjechał” im już we wstępnej fazie seta (4:3). Był to fragment bardzo wyrównanej gry na muszyńskim parkiecie. Po autowym ataku Szczygioł gospodynie odskoczyły na dwa „oczka” (5:3). W poczynania obu ekip wkradło się trochę chaosu, jednak rezultat na tablicy wyników nie zmieniał się (7:5). Po punktowym bloku Grejman Polski Cukier Muszynianka Enea schodził na pierwszą przerwę techniczną z trzypunktową przewagą (8:5). Po przerwie ponownie blokiem zatrzymana została Sandra Szczygioł (9:5). Początkowy fragment drugiej odsłony należał zdecydowanie do Anny Grejman, która atakowała, blokowała i świetnie broniła w polu (10:5). O czas dla swojego zespołu poprosił trener Parkitny. Siatkarki KSZO myliły się seryjnie w ataku, przez co przewaga rywalek błyskawicznie rosła (13:5). W ekipie KSZO pojawiły się zmiany. Na placu gry za Brzóskę pojawiła się Kinga Dybek oraz Szpak za Polak. Podopieczne Bogdana Serwińskiego były bezlitosne dla rywalek i punktowały swoje przeciwniczki (15:6). Efektowny blok Savić dał miejscowym siatkarkom dziesięciopunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej (16:6). Przyjezdne siatkarki popełniały coraz więcej błędów (17:6). Muszynianka kontrolowała w pełni przebieg drugiego seta. Trener Serwiński zdecydował się na podwójną zmianę, wprowadzając Hatalę i Szczygieł. Po błędnej zagrywce KSZO gospodynie ponownie zyskały dziesięciopunktową przewagę (20:10). Od stanu 21:11 przy zagrywce Sylwii Pelc siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Enea zdobyły cztery kolejne oczka i wygrały drugą odsłonę w takim samym stosunku co pierwszą – 25:11.

Trzecią partię Polski Cukier Muszynianka Enea rozpoczął z Kingą Hatalą, Karoliną Szczygieł, Natalią Skrzypkowską i Karoliną Ciaszkiewicz-Lach. Pierwszy punkt padł łupem KSZO po dobrym ataku Wójcik ze środka (0:1). Przyjezdne siatkarki nie składały broni i po dobrym ataku Brzóski w kontrataku wyszły na dwupunktowe prowadzenie (3:1). W kolejnej akcji zatrzymana blokiem została Skrzypkowska i przewaga urosła do trzech punktów (4:1). Złą passę przełamała Hatala dobrym atakiem po prostej z prawego skrzydła (2:4). Po efektownej i długiej wymianie dobry atak Brzóski blok-out dał ostrowczankom szóste „oczko” i trzypunktowe prowadzenie (6:3). Zdobyta przewaga w początkowym fragmencie trzeciego seta zespołu KSZO utrzymała się do pierwszej przerwy technicznej (5:8). Po przerwie w aut zaatakowała Savić, a chwilę później na lewym skrzydle zatrzymana została Hatala (5:10). Rezerwowe siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Enea nie potrafiły skutecznie punktować rywalek (7:13). O pierwszy czas w sobotnim spotkaniu musiał prosić trener Bogdan Serwiński. Na plac gry powróciły Helić oraz Milovits. Gospodynie zabrały się do odrabiania strat (9:13). Bardzo szybko o przerwę poprosił trener Parkitny. Ostrowczanki utrzymywały pięć punktów przewagi (15:10). Znakomity „serbski” blok Helić i Savić zredukował stratę już tylko do trzech punktów (12:15). W kolejnej akcji zapunktowała Szczygioł i na drugą przerwę techniczną KSZO schodziło z czterema punktami zapasu (16:12). Po powrocie na parkiet zespoły zaczęły od mocnego uderzenia. Znakomity blok Savić „urwał” kolejne oczko i pozostały już tylko dwa punkty straty do przeciwnika (15:17). Po przerwie asem serwisowym popisała się kapitan Muszyny Karolina Ciaszkiewicz-Lach, a w kolejnej dobry atak Helić w kontrataku doprowadził do remisu w trzecim secie. W kolejnej akcji zatrzymana została Szczygioł i Polski Cukier Muszynianka Enea objął prowadzenie (18:17). Na plac gry w Ostrowcu weszła Polak za Szpak. Na zagrywce pojawiła się Ściurka, która w trzecim secie przebywała na ławce rezerwowych. W końcowym fragmencie seta zespół KSZO Ostrowiec zdołał ponownie wyjść na prowadzenie (20:21), jednak Polski Cukier Muszynianka Enea nie odpuszczał (21:21). W obu ekipach pojawiały się błędy (22:22). W decydującym momencie świetnym blokiem, nie po raz pierwszy, popisała się Maja Savić (23:22). Przy stanie 23:23 o czas poprosił trener Bogdan Serwiński. W kolejnej akcji prosty błąd popełniła Ciaszkiewicz-Lach i piłkę setową miała ekipa KSZO. W kolejnej akcji kapitan Muszyny „odkupiła” swój błąd i doprowadziła do gry na przewagi (24:24). Dobra zagrywka Helić dała Polskiemu Cukrowi Muszynianka Enea pierwszą piłkę meczową. Wykorzystała ją Karolina Ciaszkiewicz-Lach, skutecznie obijając ostrowiecki blok. Muszynianka wygrała trzecią partię 26:24 i całe spotkanie 3:0.

Dla Polskiego Cukru Muszynianka Enea było to ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej Orlen Ligi w sezonie 2015/2016. Podopieczne Bogdana Serwińskiego zakończą ją najprawdopodobniej na szóstej pozycji, a rywalem w I rundzie play-off 5-8 będzie BKS Aluprof Bielsko-Biała lub PTPS Piła. Rywal Muszyny będzie znany w niedzielę wieczorem, kiedy swoje spotkanie rozegra ostatni potencjalny rywal – PTPS Piła.

*Relacjonował Artur Ziółko

MVP: Anna Grejman

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(25:11, 25:11, 26:24)

Składy zespołów:
Muszynianka: Pelc (5), Savić (13), Grejman (11), Helić (10), Kurnikowska (8), Milovits (2), Krzos (libero) oraz Skrzypkowska (4), Szczygieł, Ciaszkiewicz-Lach (4), Śliwa (libero) i Hatala (3)
KSZO: Brzóska (8), Bednarek (5), Ściurka (2), Szpak, Wójcik (6), Szczygioł (10), Bulbak (libero) oraz Mielczarek, Polak (1) i Dybek (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Orlen Ligi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved