Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Mocny start i komplet oczek wrocławianek

Orlen Liga: Mocny start i komplet oczek wrocławianek

W ekspresowym tempie siatkarki Impelu Wrocław rozprawiły się z rywalkami z Ostrowca Świętokrzyskiego. Po nieco ponad godzinnym starciu gospodynie mogły triumfować bez straty seta. Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego najbliżej rywalek były w drugiej partii spotkania, jednak także tym razem lepiej reagowały impelki, zaczynając zmagania Orlen Ligi mocnym akcentem.

Siatkarki Impelu Wrocław swój pierwszy mecz sezonu 2016/2017 rozpoczęły od dwupunktowego prowadzenia, jednak KSZO bardzo szybko doprowadziło do remisu (2:2). W pierwszej części premierowego spotkania gra toczyła się punkt za punkt (5:5) i dopiero kontry gospodyń i błędy zawodniczek z Ostrowca Świętokrzyskiego sprawiły, że 8:5 prowadził Impel. Wrocławianki cały czas utrzymywały dystans nad rywalkami, między innymi dzięki swojej skuteczności (12:9). Gospodynie o wiele lepiej spisywały się na kontrach i pomimo kilku błędów w polu serwisowym nie miały problemu z akcjami własnymi. Brązowe medalistki poprzedniego sezonu popisywały się tylko mocnymi atakami, kiwką punkt zdobyła Natalia Mędrzyk (15:10). Inicjatywa cały czas należała do wrocławianek, a kolejne oczka zdobywała między innymi Monika Ptak (17:11). KSZO nie potrafiło znaleźć sposobu na mądre zagrania impelek (14:21), a as serwisowy Sikorskiej dał gospodyniom pierwszą piłkę setową (24:14), którą wykorzystały już przy pierwszej okazji (25:14).

Podopieczne Marka Solarewicza po początkowej grze punkt za punkt (6:6) szybko rozstrzygnęły na swoją korzyść cztery akcje z rzędu, a oczko z przechodzącej piłki zdobyła Izabela Bałucka (10:6). Wrocławianki dobrze radziły sobie także w kontrach (14:9), jednak chwilę potem parkiet należał do ekipy z Ostrowca Świętokrzyskiego (14:16) i po błędzie w przyjęciu zagrywki Roksany Brzóski nawiązała ona kontakt punktowy z Impelem (17:18). Chwilę potem do remisu doprowadził atak z obiegnięcia Julii Piotrowskiej (18:18), ale w końcu niemoc gospodyń przerwał atak Moniki Ptak. Wprowadzona w jej miejsce Aleksandra Sikorska dała swojej drużynie dwa oczka różnicy (20:18). W końcówce seta lepiej spisywały się impelki, które piłkę setową miały dzięki zbiciu Natalii Mędrzyk, a całą partię zakończył blok Ptak (25:22).

Dwie pierwsze akcje kolejnej odsłony powędrowały na konto Impelu Wrocław, ale KSZO szybko odrobiło straty i dogoniło rywalki (5:5). Po okresie wyrównanej gry błędy w ataku zaczęły popełniać brązowe medalistki poprzedniego sezonu (9:11), jednak to, co nie wychodziło im w ataku, udało się naprawić w zagrywce (11:11). Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego dobrze radziły sobie w bloku, ale przerwa na żądanie trenera Solarewicza mobilizująco podziałała na jego podopieczne (14:14). Punkt w polu zagrywki wywalczyła dla gospodyń Andrea Kossanyiova (17:14) i od tego momentu przebieg wydarzeń zaczęły kontrolować impelki (20:16). Kolejne oczko zza linii 9 metra zapisała na koncie wrocławianek Konieczna (22:16), a dwa bloki z rzędu zakończyły pojedynek na korzyść Impelu Wrocław (25:17).

MVP: Andrea Kossanyiova

Impel Wrocław – KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(25:14, 25:22, 25:17)

Impel Wrocław: Kossanyiova (13), Ptak (13), Kaczor (3)3, Bałucka (7), Hancock (3), Mędrzyk (11), Sawicka (libero) oraz Sikorska (3), Konieczna (5) i Cembrzyńska
KSZO Ostrowiec: Brzóska (5), Polak (3), Ściurka (5), Kapturska (6), Soter (4), Piotrowska (9), Pauliukoskaja (libero) oraz Colik, Szpal i Thaka (1)