Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Impel wygrywa w hicie, trwa passa KSZO

Orlen Liga: Impel wygrywa w hicie, trwa passa KSZO

W środę odbyła się 20. kolejka rozgrywek Orlen Ligi. Najciekawszym starciem był pojedynek drugiego w tabeli Impelu Wrocław z trzecim Grot Budowlanymi Łódź, który zakończył się wynikiem 3:1 dla gospodyń. Wciąż niepokonane są siatkarki Chemika Police, natomiast warto odnotować drugie z rzędu zwycięstwo KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie pomiędzy ŁKS-em Commercecon Łódź a PTPS-em Piła odbyło się awansem 5 lutego i zakończyło się rezultatem 3:1 dla miejscowych.

O sporej niespodziance można mówić w przypadku zwycięstwa Giacomini Budowlanych Toruń z Polskim Cukrem Muszynianką Enea Muszyna. Torunianki były przed tym meczem na przedostatniej pozycji, a ich rywalki plasowały się w górnej połowie tabeli. Na parkiecie zupełnie nie było tego widać. Gospodynie w każdym secie spisywały się zdecydowanie lepiej i dość nieoczekiwanie wygrały gładko 3:0. Dzięki temu beniaminek Orlen Ligi awansował na dwunastą lokatę. Z kolei bilans muszynianek wynosi obecnie dziesięć zwycięstw oraz dziesięć porażek.

Wciąż na fali znajduje się Developres SkyRes Rzeszów, który tym razem pokonał u siebie Legionovię Legionowo 3:0. Podopieczne Lorenzo Micellego odnotowały trzecie zwycięstwo z rzędu i są na wysokim czwartym miejscu w tabeli. Legionowianki nie potrafiły przeciwstawić się wyżej notowanym rzeszowiankom i tylko w pierwszym secie doszły do bariery 20 punktów. Legionovia osunęła się w klasyfikacji na trzynaste miejsce.

Zwyżkę formy zanotowały ostatnio siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, które drugi raz w krótkim odstępie czasu wygrały swoje spotkanie po tie-breaku. Miejscowe rywalizowały z będącym w środku stawki Pałacem Bydgoszcz. Mimo że kibice oglądali pięciosetowy pojedynek, to jego przebieg był bardzo jednostronny. Pierwszą odsłonę zdecydowanie wygrały bydgoszczanki, które jednak wysoko przegrały w dwóch kolejnych partiach. Pałac przebudził się w czwartym secie, ale tie-break należał do KSZO. Bardzo dobrze zaprezentowała się Joanna Kapturska, która zdobyła 26 punktów. Ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego konsekwentnie pnie się w górę i obecnie jest na dziesiątym miejscu w Orlen Lidze. Dla zespołu znad Brdy to już czwarta kolejna porażka.

Swój cel zrealizował Chemik Police, który odniósł dziewiętnaste zwycięstwo w sezonie. Policzanki grały na boisku ostatniego BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała i tylko ewentualne zlekceważenie rywalek mogło sprawić, że mistrzynie kraju nie odniosą triumfu. Z niezłej strony pokazała się Madelaynne Montano – autorka 21 oczek. Czerwona latarnia rozgrywek dobrze zaprezentowała się w drugim, a także w trzecim secie, którego wygrała do 23. Liderki Orlen Ligi kontrolowały jednak przebieg wydarzeń i wciąż utrzymują czteropunktową przewagę nad drugim Impelem Wrocław.

A to dlatego, że wrocławianki także wygrały w tej kolejce za trzy punkty. Miały one jednak o wiele bardziej wymagającego rywala w postaci Grot Budowlanych Łódź. Dla przyjezdnych była to doskonała okazja, aby zbliżyć się do wiceliderek tabeli, do których traciły cztery oczka. Impel zawiesił wysoko poprzeczkę, chociaż spotkanie było wyrównane jak na szlagier kolejki przystało. Trzecie w klasyfikacji łodzianki źle weszły w ten mecz i przegrały dwa pierwsze sety. Przebudzenie nastąpiło w trzeciej partii, która padła łupem Budowlanych. Wydawało się, że goście pójdą za ciosem, ale ekipa z Dolnego Śląska przypieczętowała zwycięstwo za pełną pulę w czwartej odsłonie. Impel Wrocław jest na dobrej drodze, aby rundę zasadniczą skończyć co najmniej na pozycji wicelidera. Z kolei do łodzianek na cztery punkty zbliżył się Developres Rzeszów, który ma jednak jeden mecz rozegrany więcej.

Z walki o pierwszą czwórkę nie rezygnuje MKS Tauron Dąbrowa Górnicza, który na wyjeździe pokonał Atom Trefl Sopot 3:1. Faworytkami były przyjezdne, które cały czas pukają do strefy medalowej. W poprzedniej kolejce uczestniczki Ligi Mistrzyń musiały uznać wyższość Impelu Wrocław i chciały zrehabilitować się w Trójmieście. Sopocianki wciąż nie mogą być pewne uniknięcia ostatniej lokaty na koniec sezonu, toteż podeszły do tego meczu ambitnie. Tej ambicji starczyło tak naprawdę na dwa sety. W inaugurującej partii miejscowe minimalnie przegrały do 22, ale już w drugiej odsłonie nie nawiązały walki z dąbrowiankami. Po dziesięciominutowej przerwie obraz gry uległ zmianie, bowiem to Atom Trefl wygrał wysoko. Nadzieje miejscowych kibiców odżyły tylko na moment, bowiem w czwartym secie MKS dominował i przypieczętował zwycięstwo 3:1.