Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Impel lepszy od BKS-u

Orlen Liga: Impel lepszy od BKS-u

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Orlen Ligi siatkarki Impelu Wrocław podejmowały we własnej hali ekipę BKS-u Aluprofu Profi Credit Bielsko-Biała. Jak się okazało, podopieczne Jacka Grabowskiego nie były za bardzo gościnne i w trzech setach rozprawiły się z rywalkami. Zespół z Bielska-Białej miał swoją szansę w trzeciej odsłonie, ale ostatecznie końcówkę wygrały wrocławianki.

Mimo że na początku meczu BKS zapisał trzy punkty, po skutecznych blokach, to jednak wrocławianki budowały przewagę i to dość wyraźną. Wszystko za sprawą nieskutecznej gry przyjezdnych w ataku i ich błędów w tym elemencie. Gdy kontrę dołożyła do tego Kossanyiova, a blokiem punktowała Ptak, było 11:6 dla Impelu. As serwisowy Muchy nie zmienił biegu seta, bowiem w kolejnych akcjach bialanki oddawały punkty po błędach z pola zagrywki. Po dwóch nieudanych atakach Lis grę po raz drugi przerwał trener Wiktorowicz, bowiem przewaga impelek wynosiła już sześć punktów (20:14). Po nim jednak miejscowe nadal punktowały. Kaczor punktowała zagrywką i kontrą, błąd popełniła Horka (23:14). Całego seta niedługo później zakończyła z pola zagrywki Hildebrand.

Kolejną odsłonę BKS rozpoczął już lepiej, a prym w drużynie wiodła Horka, to jej udane ataki i świetna zagrywka pozwoliły przyjezdnym prowadzić na pierwszej regulaminowej przerwie 8:3. Po niej jednak, gdy w polu zagrywki stanęła Kaczor, wszystko się zmieniło. Jej dwa asy serwisowe oraz kontra Hildebrand sprawiły, że to Impel był na prowadzeniu 10:8. Siatkarki trenera Wiktorowicza nie odpuszczały, a na boisku pojawiła się Strózik. To jej zagrywka (plus punkt zdobyty tym elementem przez Lis) dała BKS-owi prowadzenie 14:13. To jednak od razu zmieniło stronę boiska, gdyż świetny moment gry w bloku i ataku zaliczyła Kąkolewska (16:14). Mimo że ekipa gości próbowała jeszcze odrobić straty, to skuteczna Ptak oraz po chwili punkt z zagrywki Hildebrand pozwoliły Impelowi uciec na pięć oczek prowadzenia (22:17). Drużyna gości w końcówce już niewiele miała do powiedzenia, a seta zakończyły świetne akcje Kossanyiovej i Kąkolewskiej (25:18).

Obie też wyprowadziły Impel na prowadzenie 3:0 w secie numer trzy. W jego pierwszej fazie punkty zdobywały głównie wrocławianki – dla siebie, ale i też dla rywalek – ze względu na błędy własne. Mimo to po świetnej zagrywce Kaczor miejscowe miały cztery punkty nadwyżki (8:4). Sygnał do walki BKS-owi dała blokiem Radosova, która następnie zagrała bardzo dobrze zza linii końcowej. Prowadzenie przeszło szybko na drugą stronę boiska (11:10). Sytuacja na tablicy wyników co chwila była inna, a drużyna będąca na czele zmieniała się co chwila. Skuteczne uderzenia Strózik sprowadziły drużyny na drugi czas techniczny przy minimalnym prowadzeniu zespołu gości. Dług czas po nim toczyła się zacięta walka punkt za punkt, choć świetna zagrywka Castiglione dała BKS-owi drugie oczko nadwyżki (19:17). To jednak nie wystarczyło. Dwa bloki Kąkolewskiej były decydujące dla tej rywalizacji (22:20), a Impel poszedł za ciosem i zakończył całe starcie.

Impel Wrocław – BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała 3:0
(25:16, 25:18, 25:21)

Impel: Kossanyiova (13), Ptak (4), Kąkolewska (12), Kaczor (16), Hildebrand (10), Radecka, Sawicka (libero) oraz Dürr (libero)
BKS: Horka (13), Lis (5), Trojan (2), Radosova (4), Mucha (7), Castiglione (2), Wojtowicz (libero) oraz Pasznik, Strózik (4), Moskwa (1) i Łyszkiewicz (1)