Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Gładkie zwycięstwo torunianek

Orlen Liga: Gładkie zwycięstwo torunianek

Z pojedynku drużyn z dolnych rejonów tabeli Orlen Ligi zwycięsko wyszły siatkarki Budowlanych Toruń. Podopieczne Nicoli Vettoriego nie miały większych problemów, by pokonać sopocianki. Dzięki zwycięstwu siatkarki z Torunia awansowały w tabeli. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Rebeccę Pavan.

Skuteczny atak Marty Wójcik rozpoczął pojedynek. Przyjezdne szybko wyszły na trzypunktowe prowadzenie dzięki asom Rebeki Pavan (8:5). Gra torunianek nie była jednak pozbawiona błędów, dlatego z czasem różnica topniała. Skuteczne zbicie Karoliny Goliat doprowadziło do remisu (12:12). Chwilę później przy zagrywkach tej zawodniczki gospodynie wyszły na prowadzenie, a grę przerwał trener Nicola Vettori (16:14). Po czasie sopocianki zaczęły popełniać błędy, po jednym z nich na prowadzenie powróciły torunianki (19:18). W kolejnych akcjach skutecznie punktowały Marina Paulava i Pavan (23:19). Tak zbudowana przewaga wystarczyła, by przyjezdne mogły swobodnie dokończyć seta. Wygraną przypieczętowało zbicie Pavan (25:21).

W drugiego seta znacznie lepiej weszły sopocianki. Gdy po ataku Goliat z przechodzącej piłki przewaga wzrosła do trzech oczek, o czas poprosił trener Vettori (10:7). Przerwa wybiła z rytmu gospodynie, które szybko straciły prowadzenie (10:10). Coraz pewniej punktowała Pavan, natomiast po drugiej stronie siatki zaczęły pojawiać się błędy, na co zareagował trener Matela. Prowadzenie na boisku przechodziło z rąk do rąk. Po asie Magdaleny Damaske i skutecznym bloku na Patrycji Polak sopocianki powróciły na prowadzenie. Jednak po raz kolejny nie zdołały go utrzymać. Gdy po skutecznym kontrataku torunianek na tablicy wyników ponownie widniał remis, drugi raz zareagował trener Matela (19:19). Ta interwencja jednak nie pomogła jego zespołowi. Inicjatywę przejęły przyjezdne, które po dwóch skutecznych kontratakach Patrycji Polak zdecydowanie wygrały również tego seta (25:20).

Po przerwie od skutecznego ataku Rebeki Pavan i asa Marty Wójcik rozpoczęły torunianki (3:0). Z akcji na akcję niemoc po sopockiej stronie pogłębiała się. Gdy kolejnego asa posłała Marina Paulava, drugi czas w tej partii wykorzystał trener Matela (9:2). Chociaż serię przyjezdnych przerwała Damaske, szybko nastąpiła kolejna i dystans między zespołami wzrósł do ośmiu oczek. Torunianki grały swobodnie. Pomimo starań sopocianki miały problem z przełamaniem rywalek. Gospodynie miały problemy z przyjęciem, co odbiło się na pozostałych elementach gry (11:18). Chociaż w końcówce przy zagrywce Karoliny Goliat siatkarki z Sopotu rzuciły się do odrabiania strat, nie zdołały realnie zagrozić toruniankom. Szczęśliwa obrona Pavan dała serię piłek meczowych przyjezdnym. Torunianki już przy pierwszym podejściu zakończyły spotkanie, punktując blokiem.

MVP: Rebecca Pavan

Atom Trefl Sopot –  Giacomini Budowlani Toruń 0:3
(21:25, 20:25, 19:25)

Atom: Mielczarek (5), Skorupa (2), Goliat (16), Damaske (13), Łukasik (8), Gajewska (3), Kulig (libero) oraz Bednarek (1), Mras i Fedusio (1)
Budowlani: Paulava (12), Lewandowska (8), Polak (15), Wójcik (4), Ryznar (3), Pavan (22), Martinez (libero) oraz Nowak (libero) i Janik