Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Efektowne zwycięstwo rzeszowianek

Orlen Liga: Efektowne zwycięstwo rzeszowianek

Po pierwszym, wyrównanym secie w drugim rzeszowianki zdeklasowały siatkarki KSZO. Chociaż po dziesięciominutowej przerwie lepiej grać zaczęły przyjezdne, gospodynie nie oddały pola przeciwniczkom i szybko powróciły na prowadzenie, ostatecznie wygrywając ostatnią partię do 21.

Trzy pierwsze akcje zapisały na swoim koncie siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego (3:0), jednak gospodynie bardzo szybko wyrównały stan na tablicy wyników, między innymi dzięki asowi serwisowemu Anny Kaczmar (4:4). Błędy w ataku przyjezdnych pozwoliły rzeszowiankom objąć prowadzenie (9:7), jednak chwilę potem ekipa KSZO popisała się skutecznymi kontrami (10:10), aby ponownie stracić inicjatywę (12:15). Joanna Kapturska dobrym zbiciem zakończyła długą wymianę i gra znów się wyrównała (16:16). Dopiero w końcówce gospodynie wyszły na dwupunktowe prowadzenie (23:21). Podopieczne Dariusza Parkitnego nie radziły sobie w kluczowych piłkach premierowej partii, w której ostatni punkt zdobyła Adela Helić skutecznym kontratakiem (25:21).Od mocnego uderzenia drugą odsłonę rozpoczęły siatkarki Developresu Rzeszów, które już na początku wypracowały sobie sześciopunktową przewagę (7:1). Zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego nie potrafiły odnaleźć swojej skuteczności, co skrzętnie wykorzystywały gospodynie (13:4), a rywalki cały czas nie potrafiły zrobić przejścia (4:19). Dopiero udany atak Kapturskiej dał jej drużynie 5. punkt, ale strata do rywalek cały czas była ogromna (5:20). Rzeszowianki swoje ewentualne błędy nadrabiały skutecznym blokiem (21:6), a trener Jacek Skrok postanowił dać szansę swoim rezerwowym. Skutecznym atakiem po prostej popisała się Patrycja Flakus (22:9), a dwa bloki z rzędu dały Developresowi piłkę setową (24:9) i także ostatni punkt w tej odsłonie gospodynie zdobyły blokiem (25:9).

Niepodłamane wysoką przegraną w drugiej partii siatkarki KSZO odwdzięczyły się rywalkom za wcześniejsze bloki (5:1), ale ich wysokie prowadzenie szybko zostało zminimalizowane (6:5). Punktować znów zaczęły przyjezdne, w przyjęciu upolowana została Lucyna Borek (6:10), ale dobra zagrywka Helić znów przybliżyła jej zespół do rywalek (8:10), a jej udana kontra doprowadziła do remisu po 11. Udane kontry pozwoliły podopiecznym Jacka Skroka objąć prowadzenie (15:13), które bardzo szybko utraciły (15:16), aby równie sprawnie je odzyskać po ataku z piłki przechodzącej Katarzyny Mróz (18:16). W końcówce rozgrywająca gospodyń większość piłek posyłała do Helić, która nie zawodziła (22:19) i dodatkowo nie schodziła z pola zagrywki i dopiero skuteczne zbicie Doroty Ściurki dało KSZO 20. punkt. W ostatnich piłkach lepiej radziły sobie rzeszowianki, które skutecznym blokiem zakończyły całe spotkanie (25:21).

MVP: Anna Kaczmar

Developres SkyRes Rzeszów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:21, 25:9, 25:21)

Składy zespołów:
Developres: Kamenowa (15), Żabińska (6), Kaczmar (1), Helić (17), Mróz (10), Kaczorowska (5), Nickowska (libero) oraz Szczygieł, Flakus (1), Paskova (2) i Borek (libero)
KSZO: Brzóska (10), Stroiwąs (2), Ściórka (7), Kapturska (10), Szpak (3), Piotrowska (2), Pauliukouskaja (libero) oraz Colik (libero), Polak (1) i Thaka (3)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Orlen Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved