Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Developres wciąż w grze o 11. miejsce

Orlen Liga: Developres wciąż w grze o 11. miejsce

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Developres SkyRes Rzeszów wyrównał rywalizację z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, wygrywając z rywalkami w trzech setach. Z racji tego, że w pierwszym spotkaniu ostrowczanki triumfowały po tie-breaku, o jedenastym miejscu w Orlen Lidze w sezonie 2015/2016 zadecyduje ostatni, trzeci mecz, który w piątek rozegrany zostanie w Rzeszowie.

Mecz skutecznym atakiem otworzyła Dorota Ściurka. Tylko pierwsze akcje były grane punkt za punkt, szybko to gospodynie przejęły kontrolę nad grą. Po ataku z prawego skrzydła Magdy Jagodzińskiej nastąpiła pierwsza przerwa techniczna (8:6). Głównie dzięki dobrym atakom Roksany Brzóski i Doroty Ściurki przyjezdne doprowadziły do remisu (10:10), jednak wyrównana gra nie trwała długo. To rzeszowianki utrzymywały lepszą skuteczność na siatce, dzięki czemu miały dwa punkty przewagi podczas drugiej przerwy technicznej. W dalszej części seta skutecznie działał rzeszowski blok, w którym prym wiodła Katarzyna Warzocha. Gdy po skutecznym zbiciu Jagodzińskiej przewaga gospodyń wzrosła do czterech oczek, drugi czas wykorzystał Dariusz Parkitny (20:16). Po przerwie siatkarki z Rzeszowa zaczęły popełniać proste błędy, przez co różnica punktowa zmalała do jednego oczka, a o przerwę zmuszony był poprosić trener Jacek Skrok (22:21). Interwencja szkoleniowca pomogła siatkarkom Developresu, które po ataku Ewy Śliwińskiej miały kolejne piłki setowe. Nierównego seta zakończyła atakiem po bloku Magda Jagodzińska (25:23).



Drugi set od początku toczony był pod dyktando gospodyń, bardzo pewnie zarówno w ataku, jak i w polu zagrywki prezentowała się Agata Skiba (5:2). Chociaż przed przerwą techniczną przyjezdne wyrównały, po regulaminowym czasie ponownie w natarciu były rzeszowianki (7:7, 10:8). Pomimo ingerencji trenera Parkitnego jego podopieczne nie były w stanie znaleźć odpowiedniego rytmu gry, często popełniały niewymuszone błędy. Ostrowczanki miały również problemy z przebiciem się przez blok rywalek (9:16). Po regulaminowym czasie dwukrotnie w ataku pomyliła się Skiba, na co szybko zareagował trener Skrok (16:12). Od tego momentu gospodynie nie straciły już koncentracji. W końcówce asem serwisowym popisała się jeszcze Katarzyna Warzocha (22:14). Chociaż przyjezdne obroniły dwie piłki setowe, wcześniej zbudowana przewaga wystarczyła, by siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów zapisały również drugiego seta na swoim koncie (25:16).

Pomimo niekorzystnego wyniku przyjezdne od początku trzeciego seta walczyły o odwrócenie losów meczu, gospodynie miały problemy z przyjęciem celnych zagrywek swoich przeciwniczek (6:4). Po skutecznym ataku Roksany Brzóski to siatkarki KSZO prowadziły podczas pierwszej przerwy technicznej (8:5). Podopieczne trenera Parkitnego walczyły o każdą piłkę, dobrze spisywała się Sandra Szczygioł (11:7). Sygnał do walki gospodyniom dała Ewa Śliwińska, to przy jej zagrywce rzeszowianki odrobiły całe straty, a po bloku na Ściurce wyszły na prowadzenie (8:11, 12:11). Od tego momentu rozgorzała walka punkt za punkt. Sygnał do drugiego regulaminowego czasu zepsutą zagrywką dała Sandra Szczygioł (15:16). W dalszej fazie seta to gospodynie, którym również sprzyjało szczęście, przejęły kontrolę na siatce. W końcówce zawodniczki obu drużyn nie ustrzegły się prostych błędów własnych. Po ataku ze środka w aut Alicji Wójcik siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów miały kolejne piłki meczowe (24:18). Emocji jednak nie zabrakło, gdyż w decydującym momencie bardzo dobrze zagrywała Dorota Ściurka, co znacznie utrudniało gospodyniom wyprowadzenie akcji. Gdy po podwójnym bloku na Agacie Skibie na tablicy pojawił się wynik 24:22, o czas poprosił trener Jacek Skrok. Po przerwie błąd podwójnego odbicia w zespole z Ostrowca Świętokrzyskiego zakończył pojedynek.

MVP: Magda Jagodzińska

Developres SkyRes Rzeszów – KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(25:23, 25:16, 25:22)

Składy zespołów:
Developres: Cabajewska (5), Hawryła (6), Warzocha (7), Śliwińska (12), Jagodzińska (15), Skiba (8), Borek (libero) oraz Otasević (3)
KSZO: Brzóska (9), Bednarek (4), Ściurka (12), Szpak (1), Wójcik (3), Szczygioł (8), Bulbak (libero) oraz Korabiec (libero), Mielczarek (2), Polak, Dybek i Piotrowska (3)

Zobacz również:
Wyniki play-off Orlen Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved