Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Developres bezradny w starciu z Impelem

Orlen Liga: Developres bezradny w starciu z Impelem

Trzy sety trwał pojedynek Impelu Wrocław z Developresem SkyRes Rzeszów. Wrocławianki nie pozostawiły złudzeń rywalkom z Rzeszowa, wygrywając pewnie, w żadnym z setów nie dając ugrać przeciwniczkom nawet dwudziestu oczek.

Początek spotkania to gra punkt za punkt, akcja za akcję. Obie drużyny były bardzo skoncentrowane, grały dobrze w ataku. Na pierwszej przerwie technicznej jednym punktem prowadziły gospodynie. Po regulaminowym czasie przeważać powoli zaczęły wrocławianki, dzięki Katarzynie Skowrońskiej-Dolacie miały trzy punkty przewagi. W dalszej fazie tego seta dominacja na boisku Impelu Wrocław była już bardziej wyraźna, to ten zespół nadawał tempo gry i zdobywał punkt za punktem. Rzeszowianki natomiast były zdezorientowane, nie radziły sobie w przyjęciu. W końcówce niewiele się zmieniło, to wrocławska ekipa po ataku Agnieszki Kąkolewskiej mogła cieszyć się ze zwycięstwa 25:19.

Drugą partię doskonale rozpoczęły wrocławianki, które dzięki świetnej grze w bloku prowadziły 9:4. Później nieco „obudziły się” rzeszowianki i dzięki Dominice Nowakowskiej zmniejszyły stratę do trzech „oczek”. Był to jednak tylko chwilowy przebłysk rzeszowskiej drużyny, gospodynie za sprawą Andrei Kossanyiovej szybko odbudowały, a nawet powiększyły swoją przewagę. Na drugiej przerwie technicznej podopieczne trenera Nicoli Negro prowadziły 16:7. Po niej gra rzeszowianek kompletnie się załamała, żaden z elementów siatkarskiego rzemiosła nie funkcjonował tak, jak powinien. Efektem tego było pewne prowadzenie Impelu Wrocław 20:11. W końcówce gościom udało się na chwilę zmniejszyć stratę, co jednak nie zagroziło rywalkom, które ostatecznie wygrały 25:16.

Trzecia odsłona spotkania to kontynuacja dobrej gry wrocławianek, które już po kilku akcjach miały cztery punkty przewagi. Siatkarki z Rzeszowa natomiast fatalnie grały w przyjęciu, w tym elemencie w szczególności nie radziła sobie Milena Radecka. Po drugiej stronie siatki „szalała” Andrea Kossanyiova, która zdobywała punkt za punktem. Na pierwszej przerwie technicznej gospodynie miały trzypunktową przewagę. Po niej motorem napędowym wrocławianek została także Monika Ptak, która bardzo skutecznie walczyła z podwójnym i potrójnym blokiem ustawianym przez rywalki. Później rzeszowska ekipa już nie walczyła, inicjatywę w pełni przejęła drużyna z Wrocławia, która pewnie zmierzała do końcowego triumfu. Kolejne punkty dla wrocławskiego zespołu zdobywały Agnieszka Kąkolewska, Monika Ptak i Katarzyna Skowrońska-Dolata, czym przypieczętowały sukces swojej drużyny. Impel Wrocław wygrał 25:17 i zapisał na swoim koncie trzy punkty.

Impel Wrocław – Developres SkyRes Rzeszów 3:0
(25:19, 25:16, 25:17)

Impel: Kossanyiova (11), Ptak (8), Kąkolewska (7), Hildebrand (1), Radecka (4), Skowrońska-Dolata (15), Duerr (libero) oraz Piśla (4)
Developres: Otasević (7), Nowakowska (8), Kapturska (6), Jagodzińska (1), Bonczewa, Skiba (9), Jelić (libero) oraz Filipowicz (libero), Warzocha, Budzoń, Głaz (5) i Wańczyk (2)