Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Dąbrowianki z kompletem punktów

Orlen Liga: Dąbrowianki z kompletem punktów

fot. Łukasz Krzywański

Trzech setów potrzebowały siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza, by pokonać w 14. kolejce Orlen Ligi Developres SkyRes Rzeszów. Ekipa z Rzeszowa w żadnej z partii nie zagroziła podopiecznym Juana Manuela Serramalery, które pewnie pokonały rywalki trzykrotnie do 18. 

Dwie pierwsze akcje spotkania należały do rzeszowianek, ale skuteczne akcje Tamary Kaliszuk błyskawicznie doprowadziły do wyrównania (2:2). Inicjatywę na boisku przejęły przyjezdne, a podopieczne Jacka Skroka nie potrafiły skończyć swoich akcji (5:7). Kiedy dwa kolejne oczka powędrowały na konto dąbrowianek, o czas poprosił trener Skrok. Po powrocie na boisko Developres Rzeszów dwa razy z rzędu powstrzymał ataki MKS-u, ale chwilę potem to przyjezdne znów nadawały tempo grze (10:7) i szkoleniowiec gospodyń zmuszony był do wzięcia kolejnej przerwy (7:12). Na niewiele się to zdało, bowiem nadal kulał atak podkarpackiego teamu (7:14). Niewiele dały również zmiany w rzeszowskiej ekipie, gdyż dąbrowianki nie pozwalały żadnej piłce wpaść bezpośrednio w boisko (9:20), a do dobrej postawy na skrzydłach przyjezdne dorzuciły atak Kamili Ganszczyk oraz kąśliwą zagrywkę (22:11). Siatkarki z Rzeszowa zaczęły punktować za sprawą błędów rywalek, które aż pięć razy z rzędu myliły się w ofensywie (22:16). Dwie następne akcje także padły łupem gospodyń i drugi czas dla swojej ekipy wykorzystał Juan Manuel Serramalera. Dopiero udane zbicie Heleny Horki pozwoliło zrobić przejście (23:18), a autowy atak Krameny Kamenowej zakończył premierową odsłonę (18:25).Początek drugiego seta należał do Horki, która trzy razy skutecznie zbijała z prawego skrzydła (3:0) i chociaż gospodyniom udało się zminimalizować straty (3:4), to dobra postawa dąbrowianek, między innymi w bloku, dała im czteropunktowe prowadzenie (8:4). Rzeszowianki nie były w stanie zmniejszyć swoich strat (6:10), a po dwóch świetnych zagrywkach Aleksandry Sikorskiej dystans między ekipami tylko się powiększył (14:8). Dopiero dwa autowe zbicia Darii Paszek pozwoliły gospodyniom zniwelować straty do czterech oczek (14:18), ale MKS bardzo szybko powetował sobie to w bloku (20:15). W końcówce obudziły się podopieczne trenera Skroka (18:21), ale dobre zagrywki Paszek szybko dały MKS-owi piłkę setową i to przyjmująca zakończyła drugą partię (25:18).

10-minutowa przerwa ani trochę nie wybiła z rytmu MKS-u, który na początku znokautował rywalki (5:0) i nie pozwalał im na zbyt wiele. Pojedyncze akcje kończyła Patrycja Flakus, a seria zagrywek Klaudii Kaczorowskiej zmniejszyła dystans Developresu Rzeszw (9:12). Kiedy w ataku pomyliła się Kaliszuk, tylko jedno oczko dzieliło oba teamy i o czas poprosił trener dąbrowianek (13:12). Przerwa zadziałała mobilizująco na jego siatkarki, które błyskawicznie odskoczyły rywalkom (16:12) i po asie serwisowym Paszek miały na swoim koncie pięć punktów więcej (19:14). Miejscowe zawodniczki miały jeszcze pojedyncze, skuteczne akcje, jednak po drugiej stronie niezawodna była Paszek (22:16). Całe spotkanie, przebiegające pod dyktando przyjezdnych, zakończył ich blok na Magdalenie Hawryle (25:18).

Developres SkyRes Rzeszów – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3
(18:25, 18:25, 18:25)

Składy zespołów:
Developres: Kamenowa (12), Żabińska (1), Kaczmar (3), Helić (4), Mróz (4), Kaczorowska (6), Borek (libero) oraz Hawryła (4), Śliwińska (1), Szczygieł, Flakus (4), Paskowa i Nickowska (libero)
Tauron: Horka (14), Paszek (13), Ganszczyk (9), Kaliszuk (11), Castiglione (5), Sikorska (7), Lemańczyk (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Orlen Ligi

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved