Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Dąbrowianki inkasują trzy punkty

Orlen Liga: Dąbrowianki inkasują trzy punkty

Na koniec czwartej kolejki Orlen Ligi siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza pokonały w trzech setach BKS Bielsko-Biała. Najbardziej wyrównana była ostatnia partia, bowiem w niej przez dłuższy czas prowadziły bielszczanki. Podopieczne Juana Manuela Serramalery grały do końca, wyrównały, wytrzymały presję w końcówce i wygrały 25:23. Jest to drugie zwycięstwo dąbrowianek w lidze.

Mecz dwóch zaprzyjaźnionych drużyn rozpoczął się się od remisu 3:3, obie ekipy grały punkt za punkt do stanu 7:7 i nie ustrzegły się w tym okresie błędów własnych. Sytuacja na boisku zmieniła się, gdy w polu zagrywki pojawiła się Weiss, po jej zagrywkach i punktowych akcjach w bloku Ganszczyk na tablicy wyników widniał rezultat 10:7 dla MKS-u i o przerwę na żądanie poprosił Mariusz Wiktorowicz. Posunięcie to tym razem nic nie zmieniło, po serii zagrywek Kaliszuk przewaga dąbrowianek wzrosła do pięciu punktów (13:8). Przyjezdne odrzuciły swoje rywalki od siatki, dobrze spisały się w bloku i po serii zagrywek Horki miały ośmiopunktową przewagę (18:10). Sytuacja na boisku zmieniła się, gdy Brzezińska wykonała serię zagrywek i prowadzenie przyjezdnych zmalało do czterech punktów (18:14). Był to chwilowy zryw bielszczanek, ponieważ w dalszym ciągu miały one problem z przyjęciem, co skrupulatnie wykorzystały dąbrowianki, a w ich szeregach nie do zatrzymania była Kaliszuk. Zawodniczka ta zdobyła w pierwszym secie 9 punktów i miała znaczny udział w wygranym przez MKS pierwszym secie w stosunku 25:15.

W drugiej partii spotkania na początku gospodynie uzyskały trzypunktową przewagę (6:3). Trojan dobrze spisała się w ataku oraz bloku i napędziła grę swojej drużyny. Dąbrowianki myliły się w ataku, miały problem z przyjęciem i po serii zagrywek Moskwy przegrywały 7:12. Przyjezdne z mozołem odrabiały straty i po raz kolejny w roli głównej wystąpiła Kaliszuk, po jej zagrywkach MKS odrobił częściowo straty i przegrywał 11:13. Dąbrowianki nie dawały za wygraną i zbiciu Kaliszuk traciły jeden punkt od BKS-u (16:17). Był to decydujący moment tego seta, Scott swoimi zagrywkami sprawiła wiele kłopotów bielszczankom i MKS prowadził 20:17. Podopieczne Wiktorowicza zdołały jeszcze odpowiedzieć punktowym zbiciem w wykonaniu Mikyskovej i przegrywały 19:20. W końcówce seta jeszcze raz dała znać o sobie Horka oraz Kaliszuk. Ta pierwsza zawodniczka popisała się dwoma punktowymi blokami, a Kaliszuk popisała się asem serwisowym i w całym meczu MKS prowadził 2:0.

Po dziesięciominutowej przerwie tempa nie zwalniały podopieczne Serramalery, po punktowym ataku Kaliszuk prowadziły 4:2, bielszczanki zdołały wyrównać stan seta na 4:4, po ataku Wańczyk, a potem po błędzie własnym dąbrowianek prowadziły 8:6. Obie drużyny grały falami, zdobywały prowadzenie, po czym je traciły, dąbrowskie siatkarki przyspieszyły swoje akcje i po ataku ze środka Dziękiewicz prowadziły 9:8. Bielszczanki przez dłuższy czas były w odwrocie i musiały odrabiać straty, ekipa z Podbeskidzia uzyskała jednopunktowe prowadzenie (17:16) i wydawało się, że zdoła odwrócić losy tej rywalizacji. Dąbrowianki wyrównały stan seta i obie ekipy grały punkt za punkt do stanu 19:19. Niemające nic do stracenia gospodynie dzięki Mikyskovej uzyskały dwupunktową przewagę (21:19). Zawodniczka ta nie znalazła wsparcia wśród swoich koleżanek i MKS po raz kolejny zdołał wyrównać stan seta (21:21). Końcówka seta oraz meczu należała do przyjezdnych, wśród których prym wiodła Kaliszuk oraz Horka. Dzięki nim MKS zgarnął pełną pulę w tym meczu i zapisał na swoje konto cenne trzy punkty.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3
(15:25, 21:25, 23:25)

BKS: Staniucha-Szczurek (11), Mikyskova (11), Trojan (5), Gryka, Moskwa (1), Mucha (3), Wojtowicz (libero) oraz Perlińska, Wańczyk (2), Skrzypkowska (1), Pasznik, Brzezińska i Wilczek (libero)
MKS: Horka (13), Scott (6), Dziękiewicz (5), Weiss (3), Ganszczyk (9), Kaliszuk (18), Lemańczyk (libero) oraz Miros, Paszek i Castiglione