Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Dąbrowianki bliżej 5. miejca

Orlen Liga: Dąbrowianki bliżej 5. miejca

Siatkarki Tauronu MKS-u Dąbrowa Górnicza są bardzo blisko zakończenia sezonu na piątej pozycji. W pierwszym meczu fazy play-off podopieczne Magdaleny Śliwy na wyjeździe w trzech setach pokonały ŁKS Commercecon Łódź. Rewanż odbędzie się 7.04 w Dąbrowie Górniczej,  co stawia łodzianki w jeszcze trudniejszej sytuacji. Beniaminek w hali przeciwnika musi wygrać nie tylko mecz, ale i złotego seta.

Mecz, który był pierwszym z dwóch pojedynków o 5. miejsce w Orlen Lidze, otworzyła Helena Horka, a dobre przyjęcie pozwoliło Kathleen Weiss także na rozgrywanie piłki przez środek siatki, gdzie dobrze radziła sobie Aleksandra Sikorska. Doświadczenie i bardzo precyzyjne kiwki w wykonaniu kapitan ŁKS-u, Katarzyny Sielickiej, sprawiły, że to gospodynie prowadziły 5:3. Obie ekipy grały bardzo nierówno, atak prosto w blok Agaty Oleksy i autowy atak Ewy Kwiatkowskiej odwróciły boiskowy układ sił i o pierwszą przerwę poprosił Michał Masek (6:9). W ważnym momencie zagrywki Kowalińskiej nie przyjęła Daria Paszek i siatkarki beniaminka Orlen Ligi zbliżyły się do rywalek na dwa oczka (12:14). Od tego momentu przewagę na siatce miały przyjezdne, z niedokładnych i nieprecyzyjnie dogrywanych piłek w obronie nic nie były w stanie zdziałać łodzianki i ten set zaczął wymykać im się z rąk (12:18). Nieuchwytna dotąd dla rywalek Kowalińska została dobrze rozpracowana przez dąbrowianki, a Eleonora Dziękiewicz atakiem z obiegnięcia zakończyła premierową partię (19:25).

Podopieczne Magdaleny Śliwy również w drugim secie były niezwykle skuteczne w swojej pierwszej akcji, po ataku nad blokiem Heleny Horki znów narzucały presję na rywalki. Pojedynczy blok Kaliszuk na Kwiatkowskiej był dobrym podsumowaniem tej części spotkania (6:12). Na nic zdawały się dynamika oraz skoczność Oleksy, bo rywalki co rusz zatrzymywały tę zawodniczkę blokiem. Gospodynie chyba nieco uśpiły rywalki i nagle po ataku z drugiej linii Sielickiej łodzianki miały już tylko dwa oczka straty (12:14). Po jednej z najdłuższych akcji meczu Kowalińska doprowadziła do wyrównania. Z akcji na akcję rozkręcała się także Kaliszuk i to po jej zbiciu zrobiło się 16:20. Takiej straty łodzianki już nie odrobiły, a ostatnią piłkę w tym secie na punkt zamieniła właśnie Kaliszuk.

Po 10-minutowej przerwie z wysokiego C seta ostatniej szansy otworzyły łodzianki, a to głównie za sprawą bardzo niewygodnych i bogatych w rotację ataków Kowalińskiej (3:1). Potem jednak zespół ŁKS-u zupełnie stanął, zaprzepaścił swoją szansę i przez nerwowe ruchy w obronie nie miał okazji na ponowienie swoich akcji. Przy wyniku 5:9 trener Masek zagrał va banque, a na boisku pojawiła się Julita Rafałko. Zagrywka Dziękiewicz podwyższyła prowadzenie gości do czterech oczek (10:14), a dąbrowianki od tej pory grały punkt za punkt. O czas przy wyniku 17:21 poprosił trener Masek, gdy sytuacja gospodyń wydawała się już niemal beznadziejna. Błąd Katarzyny Sielickiej zakończył cały mecz (17:25).

MVP: Kathleen Weiss

ŁKS Commercecon Łódź – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3
(19:25, 21:25, 17:25)

ŁKS: Kwiatkowska (7), Oleksy (8), Sielicka (11), Muhlsteinova (1), Kowalińska (17), Wołoszyn, Strasz (libero) oraz Osadchuk (2), Rafałko i Tomczyk
Tauron MKS: Horka (21), Dziękiewicz (7), Paszek (8), Weiss (1), Kaliszuk (15), Sikorska (8), Lemańczyk (libero) oraz Ciesiulewicz (1)