Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Ciekawy pojedynek dla dąbrowianek

Orlen Liga: Ciekawy pojedynek dla dąbrowianek

Niezwykle ciekawy przebieg miał pojedynek pomiędzy Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza a KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Po pierwszym, wygranym przez przyjezdne secie druga partia długo toczyła się na przewagi. Ostatecznie górą były gospodynie, które w kolejnych setach poszły za ciosem, zapisując na swoim koncie zwycięstwo za trzy punkty.

Mecz pomiędzy obiema drużynami rozpoczął się od remisu najpierw 3:3, a potem 6:6. W tym okresie gry obie ekipy popełniły wiele błędów w polu zagrywki, dąbrowianki uzyskały dwupunktową przewagę po zagrywkach Castiglione (9:7). Ostrowczanki nie dawały jednak za wygraną i po błędzie własnym miejscowej ekipy doprowadziły do remisu 13:13. Grę dąbrowianek napędziła Kaliszuk i dzięki niej MKS prowadził 16:13. Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Parkitnego okazała się być dobrym posunięciem. Jego podopieczne wzmocniły zagrywkę, odrzuciły dąbrowianki od siatki i po serii zagrywek Stroiwąs oraz punktowym zbiciu Kapturskiej prowadziły 17:16. Drużyna gości przejęła inicjatywę na boisku, wyprowadzała kontrataki, a w roli głównej wystąpiły Kapturska oraz Brzóska, które były nie do zatrzymania w ataku. Dzięki nim przyjezdne wygrały pierwszą partię w stosunku 25:20.

Podrażnione przegraną w premierowej odsłonie meczu gospodynie po serii zagrywek Castiglione prowadziły 7:0. Podopieczne trenera Parkitnego miały problem z przyjęciem i często nadziewały się na szczelny blok swoich rywalek. Liczne zmiany w składzie KSZO oraz przerwy na żądanie na niewiele się zdały, ponieważ w natarciu były miejscowe zawodniczki, które raz za razem powiększały swoją przewagę. Po tym jak Ganszczyk z Horką zablokowały Kapturską, przewaga MKS-u wynosiła dziesięć punktów (19:9). Zadowolone tak wysokim prowadzeniem dąbrowianki straciły koncentrację i po serii zagrywek Soter miały zaledwie trzy punkty przewagi (20:17). Po zbiciach Paszek i Horki MKS miał pięciopunktową przewagę (22:17) i nic nie wskazywało, że dojdzie do tak emocjonującej końcówki seta. Bliżej zwycięstwa były ostrowczanki, a ich grę napędziła Brzóska, która wykonała serię punktowych zagrywek. Jej koleżanki dodatkowo punktowały w bloku i miały kilka piłek setowych. W miejscowej ekipie ciężar gry wzięła na siebie Kaliszuk i po jej atakach dąbrowianki odrobiły straty oraz miały w górze drugą piłkę setową. Rywalizację w tym secie zakończyła Ganszczyk, która popisała się punktowym blokiem na Kapturskiej.

Od początku trzeciej partii spotkania obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 5:5. Miejscowe zawodniczki uzyskały dwupunktową przewagę po błędach ostrowczanek (7:5). Prowadzenie kilka chwil później straciły po tym, jak skutecznymi atakami popisała się Ściurka i na tablicy wyników widniał rezultat 8:8. Ekipa z Dąbrowy Górniczej wzmocniła swoją zagrywkę, postawiła szczelny blok i po ataku Horki prowadziła 15:11. Nie mające nic do stracenia zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego odrobiły straty i po asie serwisowym Kapturskiej miały jednopunktową zaliczkę (18:17). Wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Serramalera i było to dobre posunięcie miejscowego szkoleniowca. Po raz kolejny w roli głównej wystąpiła Kaliszuk, która popisała się punktowymi atakami i dzięki niej MKS odrobił straty i prowadził 24:22. Ostatni punkt w tym secie punktowym blokiem na Ściurce zdobyły Ganszczyk oraz Paszek i dąbrowianki prowadziły w meczu 2:1.

Podobnie jak miało to miejsce w drugiej partii spotkania, po serii zagrywek Castiglione i licznych błędach własnych zawodniczek KSZO gospodynie prowadziły 7:1. Po tym jak kolejną serią dobrych zagrywek popisała się Horka, miejscowe zawodniczki osiągnęły jeszcze wyższą przewagę (15:6). Siatkarki KSZO miały duże problemy w przyjęciu, popełniły wiele błędów własnych i były tłem dla dąbrowianek. Dąbrowianki seryjnie zaczęły tracić punkty, popełniły kilka błędów własnych, jednak pozostawały na prowadzeniu (17:13). Tym razem gospodynie nie straciły wypracowanej zaliczki punktowej i utrzymały przewagę do końca spotkania, zapisując na swoim koncie cenne trzy punkty.

MVP: Tamara Kaliszuk

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – KSZO Ostrowiec Św. 3:1
(20:25, 29:27, 25:22, 25:19)

MKS: Horka (18), Paszek (15), Ganszczyk (9), Kaliszuk (21), Castiglione (6), Sikorska (6), Lemańczyk (libero) oraz Weiss i Drabek
KSZO: Brzóska (15), Ściurka (12), Kapturska (17), Szpak (5), Soter (6), Piotrowska, Paulikouskaja (libero) oraz Stroiwąs (4), Polak i Thaka (3)