Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Chemik Police zgodnie z oczekiwaniami

Orlen Liga: Chemik Police zgodnie z oczekiwaniami

Lider Orlen Ligi nie miał większych problemów z pokonaniem jednego z outsiderów tabeli. Chemik Police już bez trenera Giuseppe Cuccariniego na ławce pewnie wygrał w trzech setach z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej mają tylko dwie wygrane i już wiadomo, że nie spełnią warunku sportowego stawianego przez PLPS SA.

Chemik przystąpił do meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pod wodzą nowego trenera Jakuba Głuszaka. Policzanki po dwóch poniesionych porażkach: w Orlen Lidze oraz w Lidze Mistrzyń przystąpiły do meczu z ostatnią drużyną tabeli z chęcią zwycięstwa. Na początku do stanu 3:3 mecz miał wyrównany przebieg, potem uwidoczniła się przewaga gospodyń i po asie serwisowym Wołosz było 8:5 dla policzanek. Brzóska próbowała przeciwstawić się Chemikowi, ale było to za mało na dobrze dysponowane gospodynie, przyjezdne miały problem z przyjęciem, myliły się w ataku. Seria zagrywek Werblińskiej przyczyniła się do wysokiego prowadzenia Chemika (18:8), nie do zatrzymania w atakach ze skrzydeł była Jagieło, punktowała Montano i na tablicy wyników widniał rezultat 21:8. Przyjezdne od stanu 8:14 przełamały swoją niemoc punktową dopiero po błędzie na zagrywce Montano (9:21). Ten jednostronny set zakończyła atomowym atakiem Pena i Chemik prowadził w meczu 1:0.

Druga partia spotkania ponownie toczyła się pod dyktando miejscowej drużyny. Kolejny raz z dobrej strony pokazała się Jagieło i po jej zbiciach Chemik najpierw prowadził 2:0, a potem 6:4. Przyjezdne zdobywały punkty głównie po błędach własnych polickiej ekipy, na pierwszej przerwie technicznej było 8:5 po kiwce Peny. Po niej miejscowe zawodniczki nie potrafiły znaleźć odpowiedniego rytmu gry i myliły się w polu zagrywki, dotykały siatki. Taki przestój w grze Chemika wykorzystały podopieczne trenera Parkitnego i po ataku Dybek przegrywały 10:11. Gospodynie dosyć szybko narzuciły swój styl gry, zaatakowała Gajgał-Anioł, zapunktowała Kowalińska i Chemik prowadził 14:10. Trener KSZO poprosił o przerwę na żądanie, lecz niczego to nie zmieniło, w natarciu były policzanki, które przez cały czas kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń do stanu 18:14. Seria trzech błędów własnych zmusiła ich szkoleniowca do wzięcia czasu przy stanie 18:17. Ostrowczanki grały jak równy z równym, doprowadziły do remisu 18:18, lecz kilka chwil później na skutek błędów własnych przegrywały 18:20. Był to przełomowy moment tego seta, zawodniczki KSZO nie podniosły się, Kowalińska razem z Jagieło punktowały i było 23:20. Ostatni punkt w tym secie zdobyła ponownie Pena i Chemik był o krok od zakończenia rywalizacji w tym spotkaniu.

Trzeci set okazał się być ostatnim od samego początku prym wiodły uczestniczki Ligi Mistrzyń i po kilku błędach własnych KSZO prowadziło 6:2. Ekipa gości po raz kolejny miała problemy z przyjęciem i rozegraniem i w efekcie tego niemal z każdą akcją traciła dystans punktowy do swoich rywalek (2:9). Swoją niemoc przyjezdne przerwały po tym, jak zablokowały Penę (3:9), gospodynie nie dawały za wygraną, postawiły szczelny blok i po zablokowaniu Ściurki miały ośmiopunktową przewagę (12:4). Gra w tym secie miała jednostronny przebieg, zawodniczki KSZO pojedynczymi akcjami w wykonaniu Szpak próbowały przeciwstawić się Chemikowi, ale to wszystko było za mało. Na drugiej przerwie technicznej po ataku Kowalińskiej przewaga Chemika wynosiła dziesięć punktów (16:6). Podopieczne trenera Parkitnego nie wierzyły w odwrócenie losów tego seta i grały ze zwieszonymi głowami. Punktowe akcje Bednarek oraz Ściurki na nic się zdały, co prawda było wówczas 18:11 dla Chemika, lecz niczego to nie zmieniło w tym jednostronnym secie. Ciężar gr wzięła na siebie Pena i raz za razem zdobywała cenne punkty dla swojej drużyny i było 21:12 dla policzanek. Grę w tym secie oraz całym meczu zakończyła Jagieło i policzanki dopisały do swojego dorobku punktowego trzy punkty.

MVP meczu: Aleksandra Jagieło

Chemik Police – KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(25:12, 25:22, 25:16)

Chemik: Werblińska (3), Montano (4), Bednarek-Kasza (1), Veljković (2), Wołosz (2), Jagieło (18), Maj-Erwardt (libero) oraz Gajgał-Anioł (6), Bełcik, Pena (9), Kowalińska (10) i Mróz (4)
KSZO: Brzóska (5), Polak, Bednarek (7), Ściurka (6), Dybek (5), Wójcik (5), Bulbak (libero) oraz Mielczarek (1) i Szpak (3)