Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Budowlane bezsprzecznie lepsze od Developresu

Orlen Liga: Budowlane bezsprzecznie lepsze od Developresu

Poniedziałkowe starcie pomiędzy Developresem SkyRes Rzeszów a Budowlanymi Łódź nie zakończyło się niespodzianką. Będące w czubie ligowej tabeli łodzianki w pierwszych dwóch setach kontrolowały przebieg gry i spokojnie wygrały do 16 i 12. Dopiero trzecia odsłona dostarczyła większej porcji wrażeń, gdyż gospodynie wyraźnie poprawiły swoją grę i dopiero w walce na przewagi nie sprostały rywalkom.

Spotkanie w Rzeszowie rozpoczęło się od dwóch celnych zagrywek Vincourovej, która wyprowadziła Budowlane na prowadzenie 2:0. Po lekko nerwowym początku gospodynie uspokoiły swoją grę i szybko doprowadziły do remisu 4:4, jednak to w ich grze było więcej niedokładności i błędów. Minimalna jednopunktowa przewaga łodzianek utrzymywała się do stanu 11:10 i wtedy po skutecznym ataku Daiany Muresan oraz bloku Martyny Grajber przyjezdne odskoczyły na trzy oczka (13:10). Po czasie na życzenie Mariusza Wiktorowicza goście z Łodzi zapunktowali jeszcze dwukrotnie i różnica między ekipami wyniosła już pięć punktów (15:10). Szereg zmian przeprowadzonych przez opiekuna Developresu na niewiele się zdał – skuteczne ataki Grajber oraz asy serwisowe Budowlanych błyskawicznie pogrążyły rzeszowianki (14:21). W końcówce sytuację starała się jeszcze ratować Śliwińska, jednak było już za późno, by dogonić Budowlane (16:25).

Druga odsłona zaczęła się dla rzeszowianek jeszcze gorzej niż pierwsza. Kłopoty z przyjęciem oraz bezlitosne kontry w wykonaniu skrzydłowych z Łodzi poparte kąśliwymi zagrywkami Sylwii Pyci dały przyjezdnym prowadzenie 8:1. Sygnał do odrabiania strat dała Joanna Kapturska i to ona była najjaśniejszą postacią w drużynie gospodyń. Jej dobra dyspozycja nie dała Developresowi zbyt wiele, ponieważ z pomocą nie przyszły jej koleżanki. Seria błędów własnych oraz skuteczne bloki Vincourovej zwiększyły dystans między teamami do ośmiu oczek (19:11). W końcówce gra zawodniczek z Podkarpacia załamała się do reszty i Budowlane spokojnie mogły „wykończyć” rywalki (25:12).

Kilka mocnych słów od trenera nie zadziałało chyba pozytywnie na rzeszowianki, które wzorem poprzednich setów zaczęły od kilkupunktowej straty (0:3). Tym razem na przebudzenie i ich lepszą grę nie trzeba było czekać aż do połowy seta. Po atakach Kapturskiej i Agaty Skiby Developres wyszedł na prowadzenie 9:8, jednak już chwilę później Daiana Muresan przywróciła poprzedni stan i przyjezdne znów wygrywały kilkoma oczkami (14:11). Kiedy wydawało się, że łodzianki pewnie zmierzają do wygranej i w pełni kontrolują przebieg spotkania, coś w ich grze się zacięło. Na siatce ataku nie potrafiły skończyć skrzydłowe, a przeciwniczki coraz lepiej radziły sobie w polu serwisowym. Po asie Bonczewej na tablicy wyników pojawił się remis 20:20, a następnie rozgorzała walka punkt za punkt. Jako pierwsze okazję na zakończenie seta miały rzeszowianki (24:23), jednak jej nie wykorzystały. W kolejnych minutach gospodynie miały jeszcze jedną szansę na rozstrzygnięcie partii na swoją korzyść (26:25), ale ostatecznie nie udało im się przedłużyć tego meczu. Po ataku Grajber i bloku Polańskiej Budowlane wygrały 29:27 i zgarnęły komplet punktów.

MVP: Sylwia Pycia

Developres SkyRes Rzeszów – Budowlani Łódź 0:3
(16:25, 12:25, 27:29 )

Developres: Otasević (2), Kapturska (13), Hawryła (7), Głaz (2), Bonczewa (2), Skiba (8), Borek (libero) oraz Nowakowska (2), Śliwińska (2), Budzoń (1) i Jagodzińska
Budowlani: Muresan (12), Polańska (9), Pycia (14), Beier (10), Vincourova (6), Grajber (11), Medyńska (libero) oraz Woźniczka