Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Brąz dla Impelu Wrocław

Orlen Liga: Brąz dla Impelu Wrocław

Ekipa Impelu Wrocław wywalczyła brązowe medale mistrzostw Polski w sezonie 2015/2016. Po dwóch zwycięstwach w stolicy województwa dolnośląskiego podopieczne Jacka Grabowskiego postawiły kropkę nad i na terenie rywalek i dzięki zwycięstwu 3:1 mogły cieszyć się z wywalczonego trzeciego miejsca w Orlen Lidze.

Trzecie spotkanie o brązowy medal w Orlen Lidze rozpoczęło się po myśli ekipy przyjezdnej, po serii zagrywek Mileny Radeckiej wrocławianki prowadziły 4:1. Odpowiedź miejscowej drużyny była natychmiastowa i dzięki dobrej grze w ataku Popović gospodynie doprowadziły do remisu 4:4. Potem obie ekipy grały punkt za punkt, a minimalnie lepsze na pierwszej przerwie technicznej o jeden punkt były podopieczne Jacka Grabowskiego. Po tym jak Kąkolewska zablokowała Staniuchę-Szczurek, Impel miał dwupunktową przewagę (9:7). Dąbrowianki podbijały ataki swoich rywalek i wyprowadziły kilka kontrataków i objęły prowadzenie 13:11. Siatkarki z Dolnego Śląska poprawiły przyjęcie, zagrały skutecznie w bloku i po serii zagrywek Aleksandry Sikorskiej uzyskały trzypunktową zaliczkę (20:17). Przerwa wzięta przez trenera Serramalerę dobrze wpłynęła na jego siatkarki, odrobiły one dwa punkty straty i przegrywały 19:20. Końcówka tego seta należała do ekipy gości, która skutecznie zagrała w bloku, ostatni punkt w tym secie atakiem zdobyła Costagrande i Impel prowadził w meczu 1:0.

Podbudowane wygraną w pierwszym secie wrocławianki objęły prowadzenie 5:1. Miejscowe siatkarki miały problem z przyjęciem i nie potrafiły skończyć ataków z pierwszego uderzenia. W natarciu nadal były przyjezdne, które odrzuciły swoje rywalki od siatki i po serii zagrywek Moniki Ptak powiększyły swoją przewagę do sześciu punktów (11:5). W tym okresie gry siatkarki z Dąbrowy Górniczej były tłem dla swoich rywalek, McClendon próbowała poderwać swoje koleżanki do skutecznej gry, ale nie znalazła wśród nich wsparcia. Kolejną serią trudnych zagrywek popisała się Kąkolewska i na tablicy wyników widniał rezultat 18:9. Nie do zatrzymania w ataku była Skowrońska-Dolata, cenne punkty zdobyła Costagrande i siatkarki z Dolnego Śląska po raz drugi w tym meczu wygrały i były bliskie zdobycia brązowego medalu.

Trzecia partia była ostatnią szansą na pozostanie w tym meczu. Na początku MKS prowadził 4:3 po ataku McClendon, tym razem to gospodynie były w natarciu i na pierwszej przerwie technicznej miały dwupunktową przewagę (8:6). Po niej do głosu doszły przyjezdne i po serii zagrywek Ptak odrobiły straty i miały dwupunktową przewagę (10:8). Obie drużyny grały falami, raz jedna, a raz druga zdobywała prowadzenie, po czym je traciła na rzecz swoich rywalek. Sytuacja na boisku zmieniła się, gdy w polu zagrywki pojawiła się McClendon, swoimi zagrywkami odrzuciła przyjezdne od siatki i dąbrowianki prowadziły 16:13. Podopieczne trenera Jacka Grabowskiego były w odwrocie i popełniły wiele błędów własnych, przez co przegrywały 16:22. Zmiany w składzie oraz przerwy na żądanie w składzie Impelu na niewiele się zdały, zmagania w tym secie zakończyły się po myśli MKS-u, który wygrał 25:19 po ataku Popović.

W czwartym secie na boisku na dobre rozgorzała walka pomiędzy obiema ekipami, zarówno dąbrowianki, jak i wrocławianki kończyły ataki z pierwszego uderzenia i przez dłuższy czas był remis najpierw 3:3, a potem 6:6. Żadnej drużynie nie udało się uzyskać zdecydowanej przewagi, a przełomowym momentem okazał się być autowy atak McClendon i trudna zagrywka Ptak. Impel prowadził 14:11, potem asami serwisowymi popisała się Radecka i przewaga wrocławianek wzrosła do sześciu punktów (18:12). Zadowolone takim obrotem sprawy siatkarki z Wrocławia oddały pole gry swoim rywalkom i straciły trzy punkty z rzędu po tym, jak punktowym blokiem i zbiciem popisała się Ganszczyk (15:18). Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Jacka Grabowskiego okazała się być dobrym posunięciem, jego podopieczne po atakach Costagrande prowadziły 21:15. Po takich ciosach miejscowe siatkarki nie podniosły się i pomimo ambitnej postawy musiały znać wyższość swoich rywalek i przegrały 19:25.

MVP: Katarzyna Skowrońska-Dolata

MKS Tauron Dąbrowa Górnicza – Impel Wrocław 1:3
(21:25, 13:25, 25:19, 19:25)

MKS: Staniucha-Szurek (13), Różycka (3), Dziękiewicz (2), Popović (13), Hancock (3), Ganszczyk (11), Strasz (libero) oraz Urban, Drabek (libero) McClendon (11) i Pavan
Impel: Ptak (11), Kąkolewska (7), Hildebrand (4), Radecka (4), Skowrońska-Dolata (25), Costagrande (13), Dürr (libero) oraz Kossanyiova (3), Sawicka (libero) i Sikorska (1)