Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: BKS zdobył trzy punkty, choć z małymi problemami

Orlen Liga: BKS zdobył trzy punkty, choć z małymi problemami

Pojedynek w Ostrowcu Świętokrzyskim udanie rozpoczął się dla ekipy miejscowych, która wygrała w partii premierowej. W kolejnych setach sytuacja jednak została opanowana przez zespół z Bielska-Białej. BKS Aluprof zaczął wyraźnie przeważać nad przeciwniczkami i kolejne partie padły jego łupem.

Faworytem sobotniego meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim były bielszczanki, ale siatkarki KSZO w 2016 roku również spisują się znakomicie. Po pierwszej wygranej w sezonie (z Legionovią) drużyna trenera Parkitnego wywiozła punkt z Łodzi, gdzie zmierzyła się z Budowlanymi. Nic więc dziwnego, że również w meczu z BKS-em Aluprofem PROFI CREDIT gospodynie chciały zaprezentować się bardzo dobrze. Pierwsza partia sobotniego spotkania była bardzo wyrównana i choć zdarzały się punktowe serie, to raczej obie drużyny grały punkt za punkt. Na drugiej przerwie technicznej KSZO prowadziło 16:13 i choć bielszczanki zmniejszyły straty do jednego punktu, to nie udało im się doprowadzić do remisu. W końcówce seta lepiej spisywały się gospodynie, które wygrały 25:22 i dość nieoczekiwanie sięgnęły po pierwszego seta.

W drugiej odsłonie meczu górą były bielszczanki. Na pierwszej przerwie technicznej zespół trenera Mariusza Wiktorowicza prowadził zaledwie jednym punktem, ale kilka minut później osiągnął czteropunktową przewagę (16:12) i kontrolował wydarzenia do końca seta, zwyciężając 25:21. Trzecia partia od początku toczyła się pod dyktando przyjezdnych. Bielskie siatkarki rozpoczęły od prowadzenia 8:1 i w dalszej części seta powiększały przewagę, seryjnie zdobywając punkty. Drużyna Wiktorowicza wygrała 25:13 i objęła prowadzenie 2:1.

Czwarty set miał podobny przebieg jak ten trzeci. Bielszczanki szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie, a następnie je powiększały. Podobnie jak w trzecim secie świetnie zagrywała Emilia Mucha, dzięki czemu przy jej zagrywce BKS lawinowo zdobywał punkty. W końcówce seta trener Wiktorowicz wpuścił na boisko zawodniczki, które cały mecz spędziły w kwadracie dla rezerwowych i z 12 punktów przewaga zmalała do 6. Ostatni punkt wywalczyły jednak przyjezdne i to one wygrały 25:19 i cały mecz 3:1.

KSZO Ostrowiec Św. – BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3
(25:22, 21:25, 13:25, 19:25)

KSZO: Brzóska (13), Bednarek (6), Ściurka (7), Szpak (1), Piotrowska (8), Szczygioł (14), Bulbak (libero) oraz Mielczarek (4), Polak (1) i Dybek (3)
BKS: Horka, Trojan (12), Radosova (13), Moskwa, Mucha (14), Castiglione (4), Wojtowicz (libero) oraz Lis (8), Pasznik, Bamber-Laskowska (12), Strózik (1) i Łyskiewicz