Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: BKS na fali, tym razem zdobyty Sopot

Orlen Liga: BKS na fali, tym razem zdobyty Sopot

fot. orlenliga.pl

W przedostatnim meczu 20. kolejki wiceliderki rozgrywek Orlen Ligi musiały uznać wyższość rywalek z Bielska-Białej, które nie pozostawiły złudzeń sopociankom, wygrywając 3:0. Bielszczanki po zwycięstwie nad Chemikiem Police tym razem „ustrzeliły” także wicemistrzynie Polski.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły sopocianki, które dzięki dobrej postawie Katarzyny Zaroślińskiej w zagrywce prowadziły 8:5. Następnie bielszczanki szybko doprowadziły do remisu, 10 punkt oddała im po zepsutym serwisie Maja Tokarska. Dalej trwała wymiana ciosów, walka punkt za punkt. Dopiero gdy partia wchodziła w decydującą fazę, to przyjezdnym udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie. W ostatnich akcjach natomiast najpierw Nikola Radosova zablokowała Magdalenę Damaske, a Aleksandra Trojan skończyła atak, który dał BKS-owi zwycięstwo 25:22.

Druga odsłona spotkania to piorunujący początek gości, przy zagrywce Yael Castiglione bielszczankom udało się wypracować ośmiopunktową przewagę. Sopocianki nie radziły sobie w żadnym elemencie siatkarskiego rzemiosła, dopiero niemoc gospodyń przełamała Maret Balkestein-Grothues. Następnie drużyna z Sopotu krok po kroku odrabiała straty, aż w końcu atak z drugiej linii Katarzyny Zaroślińskiej dał remis 13:13. Później na chwilę sopociankom udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie, ale przyjezdne szybko opanowały sytuację i to one znów przejęły kontrolę nad tym, co działo się na boisku. W końcówce bielszczanki wykorzystały błędy rywalek, dzięki czemu wygrały 25:21.W trzeciej partii prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, raz to Atom, a raz BKS miał dwupunktową przewagę. W ataku doskonale radziły sobie Katarzyna Zaroślińska i Helena Horka. Taki obraz gry utrzymywał się przez większość tego seta. Dopiero w końcówce BKS-owi udało się wyjść na prowadzenie 23:18, przede wszystkim za sprawą błędów przeciwniczek. Partię po chwili zakończyła Helena Horka, a bielszczanki mogły cieszyć się ze zwycięstwa 3:0.

MVP meczu: Helena Horka

PGE Atom Trefl Sopot – BKS Aluprof Bielsko-Biała 0:3
(22:25, 21:25, 21:25)

Składy zespołów:

Atom: Tokarska (1), Balkestein-Grothues (7), Damaske (4), Efimienko (5), Radenković, Zaroślińska (22), Durajczyk (libero) oraz Djerisilo (6), Kaczmar i Łukasik (1)

BKS: Horka (14), Lis (6), Trojan (6), Radosova (9), Mucha (8), Castiglione (3), Wojtowicz (libero) oraz Pasznik, Bamber-Laskowska (6) i Strózik (2)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Orlen Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved