Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Orlen Liga: Bielszczanki bezradne w starciu z PGE Atomem Treflem Sopot

Orlen Liga: Bielszczanki bezradne w starciu z PGE Atomem Treflem Sopot

Trzy sety trwał pojedynek w Bielsku-Białej, gdzie miejscowy BKS Aluprof podejmował PGE Atom Trefl Sopot. Gospodynie rozpoczęły to spotkanie znakomicie, wypracowały sobie wysokie prowadzenie w pierwszej odsłonie, ale szybko je straciły. W dalszej części meczu wicemistrzynie Polski już kontrolowały boiskowe wydarzenia. Podopieczne Emanuele Sbano jedynie w krótkich fragmentach trzeciego seta próbowały nawiązać jakąkolwiek walkę.

Mecz lepiej za sprawą znakomitej gry w ataku rozpoczęły bielszczanki, które prowadziły już 4:0, a na przerwie technicznej gospodynie przeważały już 8:3 po ataku Małgorzaty Lis, a tuż po niej atak zepsuła Klaudia Kaczorowska. Razić na pewno mogła nieskuteczność sopocianek w ataku, co skrzętnie wykorzystywały siatkarki BKS-u, które po ataku Natalii Bamber Laskowskiej prowadziły 11:3. Prowadzenie bielszczanek zmalało do 12:7 m.in. za sprawą nieudanego ataku Lis, o przerwę poprosił trener Emanuele Sbano. Nic to jednak nie dało, bowiem wkrótce było już tylko 12:10 po ataku Sawenczuk i asie serwisowym Anny Kaczmar. Seria jednak trwała, dalej świetnie zagrywała rozgrywająca PGE Atomu Trefla, piłkę przechodzącą skończyła Sawenczuk i na tablicy był już remis (12:12). Na przerwie technicznej numer dwa niewielką przewagę m.in. za sprawą kolejnego ataku, tym razem Mai Tokarskiej, i udanej kontry miały sopocianki (16:14), a po niej prowadzenie swojej ekipy asami serwisowym podwyższyła Tokarska. Wicemistrzynie Polski wyraźnie wzmocniły zagrywkę i dało to efekt w postaci czteropunktowej przewagi (18:14), swoje w tym elemencie dołożyła także Maret Balkestein-Grothues (21:16). Po odrobieniu strat sopocianki już w pełni przejęły kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami (24:18). Tę część meczu zakończył as serwisowy Zuzanny Efimienko.

Na początku drugiego seta podopieczne Lorenzo Micellego szybko odskoczyły na 8:2 za sprawą swojego dobrego ataku, zagrywki i nieskuteczności w ataku wyraźnie podłamanych porażką w niemalże wygranym secie rywalek. Po niej dominacja sopocianek trwała dalej, przyjezdne brylowały w ataku, natomiast podopieczne trenera Sbano często się myliły w tym elemencie (5:12). Po ataku ze środka Zuzanny Efimienko było już 16:7 dla PGE Atomu Trefla. Skuteczne zbicia Efimienko i Balkestein-Grothues, kolejne zepsute ataki bielszczanek oraz działający blok pozwoliły gościom prowadzić już 20:10. Skuteczna była Sawenczuk, która w pierwszym secie zmieniła Annę Miros, natomiast bielszczanki psuły kolejne ataki (22:12). Skuteczna kiwka i blok Anny Kaczmar dał sopociankom piłki setowe (24:13). Partię bez historii, w której dominował tylko jeden zespół, zakończyła atakiem Sawenczuk.

Trzecią partię asem serwisowym rozpoczęła Aleksandra Pasznik, a znakomita gra blokiem pozwoliła bielszczankom wypracować sobie trzypunktową przewagę. Sopocianki jednak szybko wyrównały na 5:5 po kolejnych błędach rywalek i ataku Tokarskiej, a na przerwie technicznej miały już dwa oczka w zapasie po ataku Zuzanny Efimienko. Po niej Tokarska dołożyła asa serwisowego, a podopieczne trenera Micellego utrzymywały kilkupunktową przewagę, a nawet sukcesywnie ją powiększały za sprawą błędów w ataku rywalek i atakach Kaczorowskiej, Efimienko i Balkestein-Grothues (14:8). W tym momencie seta, po kolejnym autowym ataku swoich podopiecznych, o czas poprosił Emanuele Sbano. Po nim jego podopieczne zdobyły trzy punkty z rzędu po skończonych atakach Natalii Bamber-Laskowskiej, Rodosovej i Kolety Łyszkiewicz (11:14). Bielszczanki nie zamierzały się poddawać i sukcesywnie odrabiały straty, po skutecznym bloku przegrywały już tylko 13:15. Tuż po drugiej przerwie technicznej różnica wzrosła jednak już do czterech punktów. Przyjezdne grały bardzo skoncentrowane, nie pozwalały rywalkom na odrabianie strat, znakomicie funkcjonował sopocki blok (19:14). W końcówce dominacja wicemistrzyń kraju nie podlegała już żadnej dyskusji, bielszczanki wciąż na potęgę myliły się w ataku, przy stanie 24:16 przyjezdne miały już piłki meczowe, a spotkanie zakończyło autowe zbicie Natalii Bamber-Laskowskiej.

MVP: Maret  Balkestein-Grothues

BKS Aluprof Bielsko-Biała – PGE Atom Trefl Sopot 0:3
(18:25, 14:25, 17:25)

BKS: Lis (1), Pasznik (5), Bamber-Laskowska (12), Radosova (3), Moskwa (5), Łyszkiewicz (6), Wojtowicz (libero) oraz Trojan (4), Strózik (1) i Mucha (3)
PGE Atom Trefl: Tokarska (10), Balkestein-Grothues (12), Miros (2), Efimienko (9), Kaczorowska (7), Radenković, Durajczyk (libero) oraz Sawenczuk (11), Kaczmar (3) i Łukasik