Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Bez niespodzianki w Bydgoszczy

Orlen Liga: Bez niespodzianki w Bydgoszczy

Po wygranej z PTPS-em Piła bydgoszczanki nie były w stanie urwać punktu wyżej notowanym rywalkom. Pomimo starań w dwóch pierwszych odsłonach piątkowego spotkania siatkarki Pałacu Bydgoszcz nie zdołały ugrać nawet jednego seta spokojnie grającym dąbrowiankom. Statuetka MVP powędrowała do środkowej MKS-u, Izabeli Bałuckiej.

Bydgoszczanki mecz z wyżej notowaną ekipą z Dąbrowy Górniczej rozpoczęły od prowadzenia 2:1, kilka chwil później było 6:4 dla bydgoszczanek. Przyjezdne miały problemy z przyjęciem zagrywki i nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia, bardzo dobrze na siatce spisywała się Misiuna i dzięki niej Pałac prowadził 8:6. Potem do głosu doszła ekipa MKS-u, zbicia Pavan i Różyckiej dały dąbrowiankom remis 9:9. Od tego momentu do stanu 12:12 obie ekipy grały punkt za punkt, po czym dwukrotnie w ataku zapunktowała McClendon i było 14:12 dla ekipy gości. Bydgoszczanki zupełnie nie radziły sobie z zagrywką Różyckiej i po serii jej zagrywek było 18:12. Przerwa na żądanie wzięta przez trenera Grabowskiego była dobrym posunięciem, ciężar gry wzięła na siebie Minicz i po jej zbiciach miejscowe zawodniczki traciły do swoich rywalek zaledwie dwa punkty (16:18). W końcówce seta miejscowe zawodniczki popełniły kilka błędów własnych i na tablicy wyników widniał rezultat 24:19, przestój przytrafił się też drużynie MKS-u, ale nie miał on większego wpływu na zwycięstwo tej ekipy w stosunku 25:22.

Ekipa gości poszła za ciosem, odrzuciła swoje przeciwniczki od siatki, dobrze zagrała w bloku i raz za razem powiększała swoją przewagę. Na pierwszej przerwie technicznej MKS prowadził 8:3, a gospodynie w tym okresie gry były tłem dla dąbrowianek. Po niej bydgoszczanki zniwelowały częściowo straty (9:10), bardzo dobrze spisywała się Kuligowska i poderwała one swoje koleżanki do walki. Po serii zagrywek Bałuckiej MKS prowadził 15:9, bydgoszczanki popełniły w tym okresie gry wiele błędów własnych. Kilka chwil później dzięki mocnej zagrywce Pleśnierowicz było 15:13 dla drużyny gości. Większe doświadczenie i ogranie na ligowych boiskach dało o sobie znać w drużynie MKS-u, po zbiciu Różyckiej podopieczne Serramalery miały pięć punktów więcej od Pałacu (19:14). Trener Grabowski brał przerwy na żądanie, rotował składem, lecz zabiegi te nie przyniosły spodziewanych efektów. Bydgoszczanki pojedynczymi akcjami próbowały odwrócić losy tego seta, Krzywicka starała się jak mogła poderwać swoje koleżanki do skutecznej gry, ale nie znalazła wśród nich wsparcia. Seta atakiem zakończyła Pavan i ekipa z Zagłębia prowadziła w całym spotkaniu 2:0.

Ostatni set spotkania miał wyrównany przebieg do stanu 3:3. Dąbrowianki dobrze zagrały w obronie, punkty bezpośrednio z zagrywki zdobyła Bałucka i było 7:3 dla MKS-u. Bydgoszczanki po raz kolejny miały problemy z przyjęciem i nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Zadowolone takim obrotem sprawy dąbrowianki zaczęły tracić przewagę i po zbiciu Śmieszek był remis 9:9. Mocna i dobra seria zagrywek Ganszczyk sprawiła, że przyjezdne prowadziły 13:9, a na drugiej przerwie technicznej ich przewaga wzrosła do pięciu punktów (16:11). Gospodynie były w odwrocie i myliły się w niemal każdym elemencie siatkówki, z kolei ekipa gości dobrze zagrała w bloku, Różycka dobrze spisywała się w polu zagrywki i w efekcie tego było 20:11. Drużyna z Dąbrowy Górniczej przy tak wysokiej przewadze straciła kilka punktów z rzędu i bydgoszczanki przegrywały zaledwie czterema punktami (18:22). Dobrze w tym okresie gry spisywały się Misiuna i Krzywicka, ale ich pojedyncze akcje nie wystarczyły na dobrze zorganizowaną i dysponowaną drużynę z Dąbrowy Górniczej. Seta oraz mecz atakiem ze środka zakończyła Kamila Ganszczyk i MKS wygrał 25:18, a cały mecz 3:0.

MVP: Izabela Bałucka

Pałac Bydgoszcz – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3
(22:25, 19:25, 18:25)

Pałac: Misiuna (11), Krzywicka (8), Kuligowska (8), Śmieszek (4), Fojucik, Bałdyga, Nowakowska (libero) oraz Minicz (6) i Pleśnierowicz
MKS: Różycka (11), Bałucka (10), Hancock (3), Ganszczyk (8), McClendon (12), Pavan (8), Strasz (libero) oraz Urban