Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Opolu wzmocnienia z ekstraklasy

W Opolu wzmocnienia z ekstraklasy

fot. Łukasz Krzywański

Dwie kolejne zawodniczki z ekstraklasy wzmocniły pierwszoligowy zespół AZS-u Uni Opole. Na grę w zespole Nicoli Vettoriego zdecydowały się środkowa Joanna Pacak z Legionovii oraz przyjmująca Ilona Gierak z Impelu Wrocław. Wcześniej kontrakt z opolskim klubem podpisała rozgrywająca Dominika Mras z ŁKS-u Commercecon Łódź.

Działacze klubu AZS Uni Opole za wszelką cenę chcą uniknąć powtórki z poprzedniego sezonu i spadku z I ligi. Opolankom udało się wrócić na zaplecze ekstraklasy dzięki fuzji Radomki Radom z Muszynianką i zwolnieniu miejsca. Dlatego też by kolejny sezon w I lidze kobiet wyglądał inaczej, sięgnięto po posiłki z… ekstraklasy.Przede wszystkim w Opolu pojawił się włoski szkoleniowiec Nicola Vettori, który prowadził ostatnio zespół Budowlanych Toruń. Z dotychczas występujących zawodniczek nowe kontrakty podpisały siostry Magdalena i Maria Woźniczka, a klub ogłosił pozyskanie aktualnej wicemistrzyni Polski z ŁKS-em Commercecon Łódź, rozgrywającej Dominiki Mras. To jednak nie koniec wzmocnień z Ligi Siatkówki Kobiet.

Kolejną zawodniczką, która zdecydowała się na grę w Opolu, jest Joanna Pacak z Legionovii. 22-letnia wychowanka Neptuna Końskie jest byłą uczennicą SMS-u PZPS Sosnowie, rok spędziła w zespole Młodej Ligi Budowlanych Łódź, gdzie zadebiutowała w ekstraklasie. Od 2015 roku reprezentowała zespół Legionovii Legionowo.

Do AZS-u Uni Opole dołączyła również kapitan Impelu Wrocław Ilona Gierak. Pochodząca z Węgrowa 30-letnia przyjmująca grała już w swojej karierze w AZS-ie Białystok, Stali Mielec, Legionovii, francuskim AS Saint-Raphaël VB, Muszyniance oraz Budowlanych Toruń, z którymi awansowała do ekstraklasy. Ostatni sezon spędziła w barwach Impelu Wrocław.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved