Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > OOM: Złoto dla Małopolski

OOM: Złoto dla Małopolski

fot. archiwum

W ubiegłym tygodniu odbyła się XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w siatkówce plażowej, która jednocześnie była mistrzostwami Polski kadetów. Chłopcy rywalizowali przez dwa dni w Miliczu. Turniej stał na wysokim poziomie, a złote medale zdobył duet z Małopolski – Przemysław Stąsiek/Wojciech Sumara, który w finale pokonał lubuską parę Krzysztof Zalewski/Wojciech Zalewski. Na trzecim stopniu podium uplasowali się Jan Skórkowski i Antoni Piotrowski z województwa kujawsko-pomorskiego.

W turnieju wzięło udział 16 najlepszych par, które przebrnęły eliminacje w województwie, a później w półfinałach. Uroczyste otwarcie XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyło się na milickim rynku. Od środy rano zawodnicy walczyli na trzech boiskach. W roli faworytów stawiono pary Michał Szabłowicz/Maciej Krysiak oraz Krzysztof Zalewski/Wojciech Zalewski. Cały turniej toczył się w atmosferze fair-play. Do niespodzianki doszło pod koniec dnia, kiedy to duet Szabłowicz/Krysiak przegrał w meczu o wejście do półfinału z parą Jakub Brdak/Szymon Karnkowski i spadł na prawą stronę drabinki. Drugimi półfinalistami byli bracia Zalewscy. O kolejne dwa miejsca walczono następnego dnia. Po bardzo zaciętych meczach szansę gry o medale mieli Jan Skórkowski i Antoni Piotrowski oraz Przemysław Stąsiek i Wojciech Sumara. W półfinale doszło do powtórki z dnia poprzedniego, spotkały się ze sobą pary z Libiąża i Łodzi. Tym razem lepsi okazali się siatkarze z Małopolski. Drugi półfinał był bardziej wyrównany, zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break, a w nim piłkę meczową mieli Skórkowski i Piotrowski, ale ostatecznie wygrała para Zalewski/Zalewski. W finale pierwszy set toczył się na przewagi, zwycięsko z pojedynku wyszedł duet Stąsiek/Sumara. Druga partia toczyła się pod dyktando libiąskiej pary, która mogła się cieszyć z dwóch złotych medali.

– Pierwszego dnia zaczęliśmy nasze mecze bardzo późno, bo graliśmy dopiero ostatni – ósmy mecz. Wejście w turniej było bardzo ciężkie, ponieważ oba sety wygrywaliśmy na przewagi i uważaliśmy, że drugiego tak złego spotkania już nie zagramy. Niestety w kolejnym meczu przegraliśmy z parą Wifamy Łódź i spadliśmy na prawą stronę. W każdym kolejnym pojedynku graliśmy coraz lepiej, na koniec dnia znakomicie broniliśmy, wygraliśmy z gospodarzami i byliśmy w szóstce. Wtedy wiedzieliśmy, że jeśli przetrwaliśmy ten bardzo ciężki dzień, to może być dobrze. Czwartek rozpoczął się od naszego pewnego zwycięstwa z duetem z Chełmna. W półfinale spotkaliśmy się z parą, która pokonała nas dzień wcześniej, wyszliśmy głodni tego zwycięstwa i swoją dobrą grą pokonaliśmy parę z Łodzi i mogliśmy spokojnie czekać na finał. Ostatni mecz zaczęliśmy bardzo źle, od straty pięciu oczek, jednak szybko wyrównaliśmy i walka toczyła się punkt za punkt. Dobrymi obronami i kończeniem piłek na siatce wygraliśmy pierwszego seta 22:20. Natomiast druga partia toczyła się pod nasze dyktando, wygraliśmy 21:12 i staliśmy się najszczęśliwszymi siatkarzami w Polsce – podsumował złoty medalista Wojciech Sumara.Dużym sukcesem był także brąz dla duetu Chemika Bydgoszcz. – Z meczu na mecz nasz team grał coraz lepiej, pokazując nasze umiejętności. Do najlepszych należał nasz mecz półfinałowy, mimo kiepskiego drugiego seta w tie-breaku mieliśmy już piłkę meczową, lecz niestety zabrakło trochę szczęścia w samej końcówce. Jednak trzeba pamiętać, że w meczu półfinałowym, jak i o trzecie miejsce graliśmy z drużynami, które miały tego dnia jeden mecz mniej, a upał i zmęczenie dawały nam się we znaki. Na mecz o trzecie miejsce wyszliśmy mocno zmotywowani, nie pozwalając przeciwnikowi ani na chwilę objąć przewagi. Brązowy medal bardzo nas cieszy, tym bardziej, że nie postrzegano nas jako faworytów turnieju – przyznał Jan Skórkowski.

Klasyfikacja końcowa:
1. Przemysław Stąsiek/Wojciech Sumara (Górnik Libiąż)
2. Krzysztof Zalewski/Wojciech Zalewski (Tęcza Krosno Odrzańskie)
3. Jan Skórkowski/Antoni Piotrowski (Chemik Bydgoszcz)
4. Jakub Brdak/Szymon Karnkowski (Wifama Łódź)
5-6. Michał Szabłowicz/Maciej Krysiak (AZS OŚ Toruń)
Mikołaj Miszczuk/Mateusz Rzeźnik (Tempo Chełm)
7-8. Michał Krawczyk/Patryk Czyrniański (Beskid Siatkarz Skoczów)
Maciej Kurnicki/Szymon Drzazga (UKS Dekoria Świdnica)
9-12. Dominik Poznański/Patryk Foltynowicz (Kaniasiatka Gostyń)
Kacper Sulma/Michał Lechowski (Lechia Tomaszów Mazowiecki)
Bartosz Tomczak/Adam Rzępołuch (Absolwent Olsztyn)
Olek Swacha/Maksymilian Skowronek (MMKS Kędzierzyn-Koźle)
13-16. Maciej Stranz/Krystian Łagódka (Chemik Bydgoszcz)
Jakub Madej/Damian Porczyk (Volley Rybnik)
Jakub Krupiński/Patryk Belkiewicz (MOS Wola Warszawa)
Wojciech Madej/Karol Kania (Płomień Sosnowiec)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved