Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Onico Warszawa – odnowione siły warszawskiej drużyny

Onico Warszawa – odnowione siły warszawskiej drużyny

fot. Katarzyna Antczak

Warszawski zespół to drużyna, która od zmaga się w plusligowych rozgrywkach od 2003 roku. W ubiegłym sezonie podopieczni Jakuba Bednaruka zakończyli rywalizację na 9. miejscu. Dziś z tamtego zespołu pozostało niewiele – zmienił się sztab trenerski, pojawili się nowi zawodnicy, nawiązano ścisłą współpracę ze sponsorem. Co wyniknie ze zmian w warszawskiej drużynie?

Warszawski zespół do zeszłego sezonu znany był jako AZS Politechnika Warszawska. W sezonie 2016/2017 włodarze klubu pozyskali nowego sponsora – firmę Onico, zajmującą się obrotem paliwami, ze szczególnym uwzględnieniem LPG. Po owocnym sezonie współpraca ze spółką zacieśniła się, czego efektem była zmiana nazwy klubu oraz jego logo. Metamorfoza ta podzieliła stołecznych kibiców siatkówki. Jedni byli zachwyceni zarówno nowym znakiem, jak i nazwą. Inni natomiast zarzucali drużynie odcięcie się od wieloletnich akademickich tradycji. Ostatecznie jednak włodarze klubu podtrzymali swoją decyzję i tym sposobem w sezonie 2017/2018 mamy w PlusLidze starego/nowego gracza – Onico Warszawa.To jednak nie koniec nowości w stołecznej drużynie. W ostatnim meczu sezonu 2016/2017 na Torwarze karierę zakończył rozgrywający zespołu, Paweł Zagumny. Przy okazji tej uroczystości z klubem pożegnał się także Jakub Bednaruk, szkoleniowiec, który od lat współpracował ze stołecznymi inżynierami. Obaj panowie szybko odnaleźli nową drogę w swoich zawodowych karierach. Jakub Bednaruk rozpoczął współpracę z Łuczniczką Bydgoszcz, natomiast Paweł Zagumny został dyrektorem sportowym klubu Onico Warszawa.

Sezon 2017/2018 to dla warszawskiego zespołu moment rozpoczęcia współpracy z nowym szkoleniowcem. Na ławce trenerskiej zasiadł Stephane Antiga – były selekcjoner reprezentacji Polski, który w 2014 roku zdobył mistrzostwo świata z kadrą narodową. Drugim trenerem został natomiast Fabio Storti. W duecie tym pokładane są wielkie nadzieje. Warszawianie zmienili także skład drużyny. Do klubu dołączyło wielu nowych zawodników, jak Jan Nowakowski, Sebastian Warda, Damian Wojtaszek, Wojciech Włodarczyk czy Nikola Gjorgiew.Właściwie nie ma na świecie drużyny, która grałaby w stałym składzie przez cały czas, ciągle coś się zmienia. Wszystko dopracowujemy na treningach, docieraliśmy się podczas okresu przygotowawczego, ustalaliśmy szczegóły ze sztabem szkoleniowym. Być może w jakimś stopniu musimy skorygować przyzwyczajenia z gry z innymi zawodnikami, ale to nie sprawia problemu – mówił niedawno Jan Firlej, rozgrywający warszawskiej drużyny.

Onico Warszawa zbiera siły przed rozpoczynającymi się rozgrywkami PlusLigi. Zespół zajął III miejsce w XII Memoriale Zdzisława Ambroziaka, pokonując Łuczniczkę Bydgoszcz i ZAKSĘ Kędzierzyn-Kole. W niedzielę natomiast podopieczni Stephane’a Antigi zwyciężyli Memoriał Arkadiusza Gołasia. Tym razem warszawianie zmierzyli się z GKS-em Katowice oraz z Berlin Recycling Volleys – aktualnymi mistrzami Niemiec. Choć wyniki w turniejach towarzyskich mogą cieszyć sympatyków warszawskiego zespołu, zawodnicy ostrożnie wypowiadają się na temat celów na nadchodzący sezon. – Jeszcze za wcześnie, by powiedzieć, co jesteśmy w stanie w nadchodzącym sezonie osiągnąć. Oczywiście gdzieś tam mamy z tyłu głowy to, że chcielibyśmy powalczyć o medale, czyli być najpierw w szóstce – stwierdził Jan Nowakowski podczas Memoriału Ambroziaka w Warszawie.

Odmieniony skład trenerski, nowi zawodnicy i ścisła współpraca ze sponsorem – to wszystko ma pomóc warszawskiej drużynie osiągnąć wysokie wyniki w nadchodzących rozgrywkach. Choć forma stołecznych siatkarzy może dawać duże nadzieje, sport bywa nieprzewidywalny. W pierwszej kolejce PlusLigi zespół Onico Warszawa zmierzy się z Łuczniczką Bydgoszcz. Gospodarzami spotkania będzie drużyna znad Brdy pod wodzą Jakuba Bednaruka. Warszawianie pokazali już, że potrafią wygrać z bydgoszczanami – potyczka obu zespołów podczas Memoriału Ambroziaka zakończyła się wynikiem 3:0 na rzecz miejscowych. Jak będzie tym razem? Czas pokaże.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved