Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > ONICO Warszawa lepsze w meczu towarzyskim od BBSK Stambuł

ONICO Warszawa lepsze w meczu towarzyskim od BBSK Stambuł

fot. plusliga.pl

Siatkarze ONICO Warszawa ruszyli do Turcji po zwycięstwie nad aktualnym liderem PlusLigi, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Podczas sparingu okazję do gry mieli zawodnicy, którzy w ostatnim czasie rzadziej pojawiali się na boisku. W pierwszym składzie stołecznych zagrali: Mateusz Janikowski, Konrad Buczek, Jana Nowakowski, Sharone Vernon-Evans, Bartosz Kwolek, Jakub Kowalczyk i na pozycji libero Damian Wojtaszek.

Początek meczu należał do ONICO, które narzuciło swoje warunki gry. W ekipie stołecznych dobrze spisywał się Sharone Vernon-Evans, który był najlepiej punktującym zawodnikiem warszawian. Z biegiem czasu gospodarze dochodzili jednak do głosu i krok po kroku gonili podopiecznych Stephane’a Antigi. Na boisku w miejsce Damiana Wojtaszka pojawił się Dominik Jaglarski, a na podwyższenie bloku wprowadzany był Piotr Łukasik. Końcówka należała jednak do rywali, którzy sporo problemów sprawiali mocną zagrywką. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Turków na przewagi – 28:26.Druga partia miała niemalże identyczny przebieg, z tą różnicą, że początkowo to gospodarze kontynuowali dobrą grę z pierwszego seta. W drugiej części tej odsłony w ekipie stołecznych zaczęły na szczęście funkcjonować elementy, które stanowiły o sile ONICO na plusligowych parkietach, a mianowicie zagrywka i blok. Do tego doszła coraz skuteczniejsza postawa Bartka Kwolka i mimo kilku problemów w przyjęciu warszawianie odnieśli pewne zwycięstwo 25:21.

Kolejna partia to zdecydowana przewaga siatkarzy ONICO. W trzecim secie stołeczni szybko wyszli na prowadzenie, wypracowali sobie solidną przewagą i stopniowo ją powiększali. Dopiero w końcówce zawodnikom Stambuł BBSK udało się zdobyć kilka punktów z rzędu, ale na niewiele się to zdało – warszawianie wygrali pewnie 25:19, a na boisku pozostali Jaglarski i Łukasik, który zmienił Kwolka.

W czwartym secie znów role się odwróciły – lepiej zaczęli gospodarze, którzy przez większość seta utrzymali trzy-, czteropunktową przewagę. W międzyczasie na placu gry pojawił się Bartek Kurek, który poderwał ONICO do walki. Pogoń za wynikiem była imponująca, ale niestety nieskuteczna. Warszawianie doprowadzili do stanu 21:22, ale szalę zwycięstwa przechylili na swoją stronę siatkarze ze Stambułu.

O losach rywalizacji zadecydować musiał więc tie-break. Ten rozpoczął się od gry punkt za punkt i… do samego końca nieustannie utrzymywał się remis. Przy stanie 17:16 ONICO miało czwartą piłkę meczową, którą w końcu, za sprawą bloku Jana Nowakowskiego, udało się wykorzystać i wygrać całe spotkanie 3:2.

Stambuł BBSK – ONICO Warszawa 2:3
(28:26, 21:25, 19:25, 25:23, 16:18)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved