Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Onico Warszawa chce zatrzymać Kurka, MVP mistrzostw świata chcą także w Serie A

Onico Warszawa chce zatrzymać Kurka, MVP mistrzostw świata chcą także w Serie A

fot. Łukasz Krzywański

Po rozpadzie Stoczni Szczecin Bartosz Kurek trafił do walczącej w tej chwili o bezpośredni awans do półfinału Onico Warszawa. Działacze stołecznego klubu na czele z prezesem Piotrem Gackiem nie ukrywają, że chcieliby przedłużyć umowę z MVP mistrzostw świata. Chęć zatrudnienia Kurka wyrażają także w Italii. Jaka zatem będzie przyszłość atakującego?

Piotr Gacek od początku nie ukrywał, że będzie robił wszystko, aby zatrzymać Bartosza Kurka dłużej niż tylko do końca tego sezonu. Rozmowy cały czas trwają. – Zobaczymy, co wyniknie z tych rozmów – mówił Kurek na łamach Przeglądu Sportowego. Żadna ze stron nie zdradza szczegółów negocjacji, choć wiadomo, że cel jest jeden. – Dokładamy starań, by Bartek został w Warszawie i cieszył polskich kibiców – mówi Piotr Gacek, prezes ONICO. – Jeśli znajdziemy porozumienie co do warunków i długości kontraktu, to nie widzę przeszkód, żeby to się nie udało – dodaje reprezentujący Kurka menadżer Jakub Michalak. Ważny w tym przypadku będzie na pewno aspekt sportowy. Klub już poinformował o przedłużeniu umów z Damianem Wojtaszkiem i Andrzejem Wroną. Ważne kontrakty mają też Antoine Brizard i Bartosz Kwolek. Pewne jest to, że w nowym sezonie Onico poprowadzi nowy trener, wiele się mówi o tym, że będzie to Andrea Anastasi. – Poziom sportowy zespołu czy osoba trenera zawsze były dla Bartka szalenie istotne przy wyborze klubu. Kiedy zrezygnował z gry w lidze japońskiej, było to u nas różnie komentowane, ale taki miał wtedy moment w życiu. Przed podjęciem decyzji jednak ważne było dla niego, by tam także trafić do możliwie najlepszego trenera oraz to, jak wygląda drużyna, kto jest rozgrywającym. Podobnie gdy przechodził do Ziraatu Bankasi Ankara – mówi menadżer zawodnika.  Podkreślił on także, że Kurkiem interesują się także we Włoszech. – Teraz polska liga czy włoska, która też się interesuje Bartkiem, to pod kątem sportowym flagowe rozgrywki, żeby utrzymać wysoki poziom do igrzysk olimpijskich – mówi Michalak.

Onico na razie skupia się także o walce o jedno z dwóch pierwszych miejsc, gwarantujące udział w półfinale i następnie play-off. – Jesteśmy w takiej fazie, że skupiamy się na osiągnięciu jak najlepszych wyników w tym sezonie. Bardzo byśmy chcieli i mamy na to szanse, żeby reprezentować nasz kraj i ligę w pucharach, ale do tego długa droga – podkreśla prezes Gacek. W środę stołeczna ekipa w Spodku zagra z GKS-em Katowice.

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved