Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Olsztynianie ponownie lepsi od Onico

Olsztynianie ponownie lepsi od Onico

W drugim meczu towarzyskim rozgrywanym w Rypinie Indykpol AZS Olsztyn ponownie okazał się lepszy od ONICO Warszawa, wygrywając w czterech setach. Tym razem MVP spotkania wybrany został atakujący stołecznych, Rafael Araujo.

Drugie starcie z Indykpolem AZS-em stołeczni zaczęli dokładnie w tym samym składzie, a więc na parkiecie zameldowali się Konrad Buczek, Andrzej Wrona, Piotr Łukasik, Rafael Araujo, Jan Nowakowski, Łukasz Wiese i libero Dominik Jaglarski. Początek ponownie należał do ONICO, które straszyło zagrywką, w szczególności Konrad Buczek i Łukasz Wiese, a także skutecznie blokowało, czym udawało się przykryć problemy z dokładnym przyjęciem. Warszawianie odjechali na pięć punktów (14:9) i kontrolowali boiskowe wydarzenia. Mimo kilku dwu-, trzypunktowych zdobyczy olsztynian z rzędu podopieczni Antigi za każdym razem rewanżowali się podobną serią i pięć “oczek” przewagi utrzymało się do samego końca seta, którego ONICO wygrało 25:20.

Drugi set był już zdecydowanie bardziej wyrównany. Do stanu 7:7 gra toczyła się punkt za punkt, jednak później to ekipa Roberto Santillego zaczęła budować przewagę, wychodząc na 12:8 przy zagrywce Urbanowicza. Olsztynianie popełniali też błędy – dotknięcia siatki lub złego przyjęcia, dzięki czemu cały czas warszawianie utrzymywali kontakt, dość szybko doprowadzając do remisu 15:15. W międzyczasie na placu pojawił się Mateusz Janikowski, który zastąpił Piotra Łukasika. W końcowej części seta ONICO naraziło się na dwie kontry, które rywale wykorzystali z zimną krwią, co pozwoliło im wyrównać stan meczu na 1:1.

Siatkarze z Olsztyna poszli za ciosem i już na początku kolejnej odsłony wypracowali sobie trzypunktową przewagę. Co gorsza, w dalszej części seta ich przewaga dalej rosła, w głównej mierze przez znaczny spadek skuteczności w ataku ekipy ONICO. Stołeczni ruszyli w pogoń, po raz kolejny strasząc zagrywką, ale Indykpol nie pozwalał złapać kontaktu. Strat nie udało się już odrobić i kolejny wygrany set mogli dopisać do swojego konta rywale (25:21). Czwarta partia ponownie była bardzo wyrównana, rzadko kiedy któraś z drużyn nie kończyła swojej akcji. Na parkiet powrócił Piotr Łukasik, zmieniając Łukasza Wiese, pojawił się także Bruno Romanutti. Dopiero przy stanie 20:18 olsztynianie wywalczyli pierwszą przewagę, którą chwilę potem została zniwelowana. O końcowym rezultacie zadecydowały nieskończone ataki z lewego skrzydła – Indykpol wygrał seta 25:23 i cały mecz 3:1.

Przed siatkarzami ONICO wolna niedziela, a już w poniedziałek ruszają do Twardogóry, gdzie przez dwa dni będą trenować wspólnie z ekipą ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, a w środę rozegrają z wicemistrzami Polski oficjalny sparing.

Indykpol AZS Olsztyn – ONICO Warszawa 3:1
(21:25, 25:22, 25:21, 25:23)

MVP: Rafael Araujo

źródło: inf. prasowa