Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Olsztyn GS: Polki kończą rundę grupową

Olsztyn GS: Polki kończą rundę grupową

fot. FIVB

Czwartek nie był udany dla żeńskich par z Polski walczących w turnieju Grand Slam w Olsztynie. Trzy nasze duety zanotowały na swoim koncie porażki. Dwie przegrane zaliczyły Martyna Wardak i Katarzyna Kociołek, a po jednej Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg, a także Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Dla dwóch pierwszych par turniej już się zakończył, a najbardziej doświadczony nasz duet zagra w I rundzie.

Po pierwszych wymianach punkt za punkt Holenderki zaczęły skutecznymi atakami wypracowywać sobie prowadzenie (9:5). Polki miały problemy ze skończeniem swoich akcji, co wykorzystywały rywalki. One z kolei nie marnowały szans i punktowały raz za razem. W końcówce partii Van der Vlist/Van Gestel dołożyły jeszcze dobrą zagrywkę i choć raz Martynie Wardak udało się zatrzymać rywalki blokiem, to jednak dystans był i tak bardzo duży. Od początku kolejnej odsłony to duet z Holandii kontrolował sytuację na boisku, wypracował od razu kilkupunktową nadwyżkę i utrzymywał ją cały czas. – W tym meczu na pewno była szansa na wygraną. Niestety, Holenderki rozstrzelały nas swoją zagrywką, przez co przyjęcie było naszym największym minusem. Przez cały czas miałyśmy kontakt z przeciwniczkami, jednak one zaczęły zdobywać przewagę dzięki swojemu dobremu serwisowi. Była duża szansa i zdecydowanie było lepiej niż wczoraj. Mam nadzieję, że trzeci mecz będzie jeszcze lepszy – powiedziała po porażce broniąca polskiej pary Katarzyna Kociołek.Van der Vlist/Van Gestel NED [15] – Kociołek/Wardak POL [31] 2:0
(21:14, 21:16)

W spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie A Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zmierzyły się z przedstawicielkami Niemiec – Laboureur/Sude. Premierowa odsłona pojedynku jednak nie potoczyła się po ich myśli, bowiem tylko w niektórych fragmentach były w stanie dotrzymać kroku przeciwniczkom. Te wypracowały sobie przewagę, której nie oddały do końca seta (21:15). Zdecydowanie lepiej biało-czerwone weszły w drugą odsłonę, na jej początku uzyskując nawet pięciopunktowe prowadzenie. Ale z biegiem czasu przeciwniczki zaczęły odrabiać straty. W końcu na świetlnej tablicy pojawił się remis po 18. Od tego momentu Kołosińskiej i Brzostek nie udało się już zdobyć żadnego punktu, a porażka 0:2 sprawiła, że walkę w fazie pucharowej Polki rozpoczną od I rundy.

W meczu kończącym fazę grupową Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg zmierzyły się ze zdecydowanie bardziej doświadczonym, niemieckim duetem Bieneck/Großner. O ile na początku meczu biało-czerwone dotrzymywały kroku rywalkom, to z biegiem czasu miały z tym coraz większe problemy. Nasze zachodnie sąsiadki odskoczyły na cztery oczka, a Polki nie znalazły już recepty, żeby się do nich zbliżyć. Ostatecznie premierową odsłonę przegrały 16:21. Wyrównana walka w drugiej partii toczyła się tylko na początku. Później Niemki błyskawicznie odskoczyły od gospodyń turnieju i z każdą kolejną akcją zwiększała się ich dominacja. Ostatecznie pewnie triumfowały 21:10, a w całym meczu 2:0. Porażka sprawiła, że Gruszczyńska i Strąg pożegnały się już z zawodami.

Nie powiodło się też Martynie Wardak i Katarzynie Kociołek, które także w swoim drugim czwartkowym meczu nie zdołały sprawić niespodzianki. Walczyły w nim z chińskim duetem Wang/Yue. Azjatki od początku spotkania narzuciły biało-czerwonym swój rytm gry. Polki miały spore problemy ze zdobywaniem punktów, a ich strata szybko urosła do dziesięciu oczek. W końcówce premierowej odsłony obraz gry nie uległ zmianie, a gospodynie przegrały ją do 12. W drugiej Chinki nie zamierzały zwalniać tempa. Ponownie szybko odskoczyły od przeciwniczek i kontrolowały boiskowe wydarzenia. Pojedyncze udane zagrania Polek nie były w stanie poderwać ich do walki. Wprawdzie zbliżyły się do rywalek na cztery oczka, ale to było wszystko, na co było je stać. Ostatecznie przegrały do 15. Była to ich trzecia porażka, która spowodowała, że zajęły ostatnie miejsce w grupie i odpadły z dalszej rywalizacji.

Kołosińska/Brzostek POL [1] – Laboureur/Sude GER [16] 0:2
(15:21, 18:21)
Wang/Yue CHN [18] – Kociołek/Wardak POL [31] 2:0
(21:12, 21:15)
Bieneck/Großner GER [19] – Gruszczyńska/Strąg POL [30] 2:0
(21:16, 21:10)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved