Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Oliwier Kubacki: Wszystko było pod naszą kontrolą

fot. Tomasz Tadrała

W pierwszej kolejce Młodej Ligi miały miejsce akademickie derby, w których olszynianie pokonali we własnej hali drużynę z Częstochowy. Spotkanie zakończyło się po grze w trzech szybkich setach. – Byliśmy dość pewni przed tym spotkaniem, ponieważ graliśmy już z częstochowską drużyną przed rozpoczęciem sezonu – stwierdził po spotkaniu przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn, Oliwier Kubacki.

Pierwsze spotkanie Młodej Ligi w tym sezonie zakończone łatwym zwycięstwem 3:0. Jak ocenisz ten mecz?Oliwier Kubacki:Byliśmy dość pewni przed tym spotkaniem, ponieważ graliśmy już z częstochowską drużyną przed rozpoczęciem sezonu. Pomimo wygranej w tamtym meczu do pojedynku ligowego podeszliśmy z powagą, ponieważ nie chcieliśmy odpuścić. Jeżeli ktoś jest faworytem, to czasami ciężko jest mu odnieść zwycięstwo.

Przez całe spotkanie dominowaliście dosłownie we wszystkich elementach. Nie baliście się, że pomimo tak pewnej gry w wasze szeregi może wkraść się odrobina dekoncentracji?

Cały czas wszyscy byli skupieni i każdy powtarzał sobie, że musimy to utrzymać od pierwszej do ostatniej piłki. Nie było żadnego stresu, wszystko było pod naszą kontrolą.

Nie uważasz, że rywal mógł odczuwać lekkie zmęczenie? Drużyna z Częstochowy już w piątek zainaugurowała rozgrywki.

Tak, tym bardziej, że częstochowianie przegrali 2:3 z Łuczniczką Bydgoszcz. Do tego długa podróż do Olsztyna, co na pewno też miało wpływ na ich dyspozycję w walce przeciwko nam. W niedzielę grają trzecie spotkanie z rzędu [Lotos Trefl Gdańsk], a taki maraton może być dla nich męczący.

Wasz kolejny rywal – PGE Skra Bełchatów, nie powinien sprawić większych problemów. Jak szykujecie się do tego spotkania?

Będziemy chcieli utrzymać podobny poziom skupienia jak podczas pierwszego ligowego spotkania. Nie wiemy, czego możemy się po bełchatowianach spodziewać, gdyż to będzie nasz pierwszy mecz przeciwko nim. Ciężko powiedzieć, na jaką zdobycz punktową liczymy. Chciałbym zdobyć jakiekolwiek punkty, oczywiście możliwie jak najwięcej.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved