Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Olivia Różański zostaje w BKS PROFI CREDIT

Olivia Różański zostaje w BKS PROFI CREDIT

fot. Łukasz Krzywański

BKS Profi Credit Bielsko-Biała kompletuje skład na nowy sezon. Niedawno klub z Bielska-Białej informował o przedłużeniach kontraktów z Kornelią Moskwą i Martyną Świrad. Kolejną siatkarką, która zdecydowała się zostać w BKS-ie jest przyjmująca – Olivia Różański. – Pozostanie tej zawodniczki w naszej drużynie było jednym z najważniejszych naszych zadań w tej przerwie między sezonami – powiedział Jacek Zięba, członek zarządu Bialskiego Klubu Sportowego S.A.

 Olivia Różański w czerwcu będzie świętować swoje 22 urodziny. Do BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała trafiła w sezonie 2017/2018, kontynuując niejako drogę swojej mamy – Jarosławy Różańskiej, jednej z najlepszych polskich siatkarek lat 80-tych, byłej zawodniczki m.in. BKS Stal Bielsko-Biała i reprezentacji Polski, która we francuskim klubie w miejscowości Albi zakończyła swoją siatkarską karierę i osiadła na stałe. W tym samym klubie swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała Olivia, która obrała kierunek odwrotny niż mama i po 17 latach mieszkania we Francji wyjechała do Polski, by rozpocząć swoją profesjonalną karierę siatkarską.

W swoim pierwszym sezonie w dorosłej siatkówce Olivia wystąpiła w 21 meczach (49 setów), w których zdobyła łącznie 103 punkty ( 96 atakiem, 5 blokiem i 2 zagrywką). W drugim (obecny sezon) była już podstawową zawodniczką bielskiego zespołu i jednym z jego najważniejszych ogniw. Zagrała we wszystkich 26 meczach zdobywając 345 punktów (279 punktów atakiem, 49 blokiem i 17 zagrywką). Dobra gra Olivii znalazła swoje odzwierciedlenie w nagrodach indywidualnych. Bielska przyjmująca dwukrotnie zdobywała statuetki MVP i to w dwóch największych wygranych bielskiej ekipy w tym sezonie, a więc w meczach rundy zasadniczej z ŁKS Commercecon Łódź i Developresem SkyRes Rzeszów. Tak dobra postawa Olivii została dostrzeżona przez selekcjonera reprezentacji Polski – Jacka Nawrockiego, który powołał bielską zawodniczkę do kadry na sezon 2019.

Już dwa lata temu, gdy sprowadzaliśmy Olivię do naszego klubu wiedzieliśmy, że to niezwykle utalentowana siatkarka. W pierwszym sezonie niewiele grała w meczach ligowych, jednak ani przez chwilę nie zwątpiliśmy w jej rozwój. To, co zaprezentowała w obecnym sezonie pokazało, jak wielki drzemie w niej potencjał, a przecież ma zaledwie niespełna 22 lata. Wierzymy, że cały zespół będzie grał dynamicznie, walecznie i z fantazją. Olivia idealnie wpisuje się w ten obraz. Pozostanie tej zawodniczki w naszej drużynie było jednym z najważniejszych naszych zadań w tej przerwie między sezonami, dlatego bardzo się cieszę, że Olivia zdecydowała się kontynuować swoją karierę w BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – o tym, jak ważną postacią w wizji budowania zespołu na kolejny sezon jest Różański mówił Jacek Zięba (Członek Zarządu Bialskiego Klubu Sportowego S.A.),

źródło: siatkowka.bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved