Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Olivia Różański: Skupiamy się na następnych meczcah

Olivia Różański: Skupiamy się na następnych meczcah

fot. bks.bielsko.pl

Nadspodziewanie szybko bielszczanki uporały się w piątkowy wieczór z zawodniczkami Enei PTPS-u Piła. Scenariusz każdego z trzech setów był identyczny. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka szybko obejmowały trzy czy czteropunktowe prowadzenie, które systematycznie powiększały. Duży w tym udział miała ich dobra gra zagrywką oraz blokiem. Z Olivią Różański, zdobywczynią 13 punktów w tym spotkaniu, rozmawialiśmy po jego zakończeniu.

Spodziewałyście się, że będzie tak szybko i tak łatwo?Olivia Różański: – Nie. Podchodzimy do każdego meczu bardzo skoncentrowane i wiemy, że będzie to ciężki przeciwnik. Zdajemy sobie sprawę, że musimy walczyć do samego końca, żeby wygrać mecz. Wiedziałyśmy, że to będzie ciężkie spotkanie, dlatego nie lekceważyłyśmy nikogo i cieszę się, że wygrałyśmy. Brawo drużyna, że się zmotywowałyśmy, skoncentrowałyśmy i że dałyśmy radę to wygrać.

W każdym secie już na początku wypracowywałyście sobie przewagę, której nie oddawałyście do końca. Jakby miała pani wskazać, który element był tym najlepszym, to byłby to…?

– Myślę, że każdy element był bardzo ważny i w każdym zagrałyśmy dobrze. Jak miałabym wskazać to zagrywka była naszym największym atutem w tym spotkaniu, ale w każdym elemencie każda z nas się przykładała i to było widać, czy to w obronie, czy w bloku, czy w wystawie, czy we wszystkich strefach możliwych w siatkówce. Myślę, że to właśnie dzięki temu udało nam się to wygrać.

Większość ataków pilanek nie wchodziła ,,na czysto” tylko była przez was dotykana. Zanotowałyście aż dwanaście punktowych bloków było też sporo obron i wybloków. Byłyście tak dobrze przygotowane taktycznie, czy po prostu gra waszych rywalek była czytelna?

– Dobrze miałyśmy rozpracowanego rywala. Bardzo dużo trenowałyśmy właśnie nad tym, żeby się skupić na tych detalach typu wyskok dobry do bloku, żeby nie machać rękami, czy ustawienia w obronie i myślę, że ta dobra dyspozycja jest efektem treningów i naszej walki. Przykładamy się zarówno do meczów, jak i treningów, dajemy z siebie 100% i to przyniosło efekt.

Macie w tym roku bardzo młody zespół. Na co stać BKS w tym sezonie?

– Nie wiem. Myślę, że na bardzo dużo. Skupiamy się po prostu na następnych meczach i na tym, żeby cały czas iść do przodu i się rozwijać i myślę, że to jest najważniejsze.

Rozpoczyna pani spotkania w wyjściowej szóstce. Moim zdaniem dużo dał pani okres reprezentacyjny, gdzie mogła się sporo nauczyć i teraz to wykorzystać.

-Tak. Czy to w kadrze, czy w klubie każde treningi zawsze pomagają i dają doświadczenie. Jestem bardzo wdzięczna za to, że mogłam być w tej reprezentacji i pracować z dziewczynami na takim wysokim poziomie oraz się od nich uczyć. W klubie też mamy kilka doświadczonych zawodniczek, które mogą mi pomagać w każdej chwili, za co jestem bardzo wdzięczna.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved