Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Olivia Różański: Bardzo się cieszę, że kolejny sezon spędzę w BKS-ie

Olivia Różański: Bardzo się cieszę, że kolejny sezon spędzę w BKS-ie

fot. bks.bielsko.pl

Atakująca Olivia Różański to druga po Martynie Świrad siatkarka, która przedłużyła kontrakt z BKS-em Bielsko-Biała. – Bardzo się cieszę, że kolejny sezon spędzę w BKS-ie PROFI CREDIT. Bardzo mi się podobała atmosfera, którą mieliśmy w drużynie, a także miasto. Cieszę się też, że w nowym sezonie drużynę poprowadzi trener Piekarczyk. Nie ukrywam, że był to jeden z powodów, dla których zdecydowałam się zostać – twierdzi Różański.

Olivia Różański to młoda i perspektywiczna zawodniczka, która, choć nie grała w tym sezonie bardzo dużo, to na boiskach Ligi Siatkówki Kobiet pokazała się z dobrej strony. Olbrzymi potencjał, jaki drzemie w młodej przyjmującej, zauważył również selekcjoner reprezentacji Polski – Jacek Nawrocki, który powołał ją do szerokiej kadry. Póki co Olivia nie wyjechała z reprezentacją Polski na turniej Siatkarskiej Ligi Narodów, ale pozostaje w gotowości, trenując na co dzień w Szczyrku wspólnie z pozostałymi rezerwowymi naszej kadry.Przypomnijmy, że Olivia ma siatkarskie geny. Jej mamą jest jedna z najlepszych polskich siatkarek lat 80. – Jarosława Różańska, była zawodniczka m.in. BKS-u Stali Bielsko-Biała i reprezentacji Polski, która wyemigrowała do Francji, gdzie w klubie z miejscowości Albi zakończyła swoją siatkarską karierę. W tym samym klubie swoje pierwsze kroki stawiała Olivia, która obrała kierunek odwrotny niż mama i po 17 latach mieszkania we Francji wyjechała do Polski, by rozpocząć swoją profesjonalną karierę siatkarską.

W sezonie 2017/2018 Olivia wystąpiła w 21 meczach (49 setów), w których zdobyła łącznie 103 punkty (96 atakiem, 5 blokiem i dwa zagrywką). Swoje nieprzeciętne umiejętności Olivia mogła pokazać głównie w końcówce sezonu, gdy zastąpiła w roli atakującej kontuzjowaną Katarzynę Konieczną. Młoda bielska zawodniczka z meczu na mecz prezentowała się lepiej, a sezon zakończyła ze statuetką MVP wywalczoną w ostatnim meczu sezonu z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna. – Bardzo się cieszę, że kolejny sezon spędzę w BKS-ie PROFI CREDIT. Bardzo mi się podobała atmosfera, którą mieliśmy w drużynie, a także miasto. Cieszę się też, że w nowym sezonie drużynę poprowadzi trener Piekarczyk. Nie ukrywam, że był to jeden z powodów, dla których zdecydowałam się zostać. Nasza współpraca z trenerem Piekarczykiem układała się bardzo dobrze. Zawsze znalazł dla mnie czas, gdy tego potrzebowałam i był bardzo pomocny. Nie mogę doczekać się już nowego sezonu i pierwszych treningów z nową drużyną – mówi 21-letnia przyjmująca.

– Olivia to siatkarka obdarzona bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Cały czas ciężko pracuje i nie boi się wyzwań. Stale się rozwija i idzie do przodu, czego efektem jest również powołanie do reprezentacji Polski. Jestem przekonany, że w kolejnym sezonie będzie mocnym punktem naszej drużyny – przyznał Bartłomiej Piekarczyk, trener BKS-u.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved