Strona Główna > Aktualności > inne > „Olimpijskich wspomnień czar” ogarnął halę w stolicy Podbeskidzia

„Olimpijskich wspomnień czar” ogarnął halę w stolicy Podbeskidzia

Na boisku Zagumny, Gruszka, Stelmach & Stelmach, Dacewicz, Prygiel, Nowak, Roman i inni. Wehikuł czasu? Nie, to towarzyski mecz BBTS Bielsko-Biała kontra reprezentacja narodowa Atlanta ’96. W spotkaniu padł remis, choć to nie wynik odgrywał w tym pojedynku najważniejszą rolę, a wspomnienie dawnych lat i uhonorowanie dorobku głównych bohaterów polskiej kadry sprzed 19 lat.

Punkt otwarcia w tym meczu padł na konto olimpijczyków. To był jednak tylko początek emocji, bo bezcennym było widzieć na parkiecie rozgrywającego Marcina Nowaka i broniącego metodą „na szczupaka” za linią dziewiątego metra Krzysztofa Stelmacha (3:6). To właśnie aktualny trener bielszczan był  tym, który najczęściej punktował po stronie gospodarzy, popisując się skutecznymi blokami na Kamilu Kwasowskim (9:15). Nie ulegało wątpliwości, że dobre humory były widoczne po obu stronach siatki, choć nie brakowało pełnych napięcia sytuacji – jedną z nich była czerwona kartka dla „Kwasa”, która nieco przybliżyła do siebie punktowo oponentów (19:23). Pierwszą piłkę setową dla BBTS-u obronił Robert Prygiel, ale chwilę później inaugurujący set na koncie miejscowych zapisał Krzysztof Modzelewski (25:21).

Dzięki serwisowi Pawła Zagumnego od prowadzenia 3:0 rywalizację w drugiej partii rozpoczęli olimpijczycy. Przy serwisie Stelmacha przewaga wzrosła na 7:2, na co trener BBTS-u Marcin Wika zareagował przerwaniem gry. Ponowne pojawienie się na boisku Bartłomieja Krulickiego nie zmieniło jednak wiele, bowiem rozpędzeni goście z każdą minutą wymyślali coraz bardziej niekonwencjonalne sposoby na zdobycie punktów (11:3). Kilka piłek później dowodzeni przez Nowaka przyjezdni poczynili kilka kolejnych kroków do wyrównania stanu meczu (19:12). Po ataku w samą linię Urbanowicza i obiciu piłki o blok Dmytro Bogdana przez Prygla stało się jasne, że to rozdanie należeć będzie do siatkarskich „seniorów” (24:16).

Mecz zakończył się remisem, choć jak powiedział trener olimpijczyków Wiktor Krebok, mentalne zwycięstwo małymi punktami odnieśli jego podopieczni.

BBTS Bielsko-Biała – Atlanta ’96 1:1
(25:21, 16:25)

Atlanta ’96: Stelmach A., Stelmach K., Dacewicz, Nowak, Urbanowicz, Gruszka, Zagumny oraz Prygiel, Śmigiel, Janczak i Szyszko
BBTS: Krulicki, Siek, Modzelewski, Pilarz, Gryc, Kwasowski, Koziura (libero) oraz Lewis i Bogdan