Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Olimpia Sulęcin w zawieszeniu, będzie nowy trener

Olimpia Sulęcin w zawieszeniu, będzie nowy trener

fot. Gwardia Wrocław

Olimpia Sulęcin wciąż czeka na decyzję, w której lidze zagra w przyszłym sezonie. W zespole nie będzie rewolucji kadrowej, ale wszystko wskazuje na to, że będzie miała nowego trenera. Łukasz Chajec chce bowiem zrobić sobie przerwę od pracy trenerskiej i zostanie tylko prezesem klubu.

Olimpia Sulęcin jest jedną z czterech drużyn, które są zainteresowane grą w Krispol I lidze. Wraz z Avią Świdnik, BAS-em Białystok i Czarnymi Rząśnia ma przejść audyt, który wyłoni nowych pierwszoligowców. Na razie jednak ostatecznych decyzji nie ma.Nic nie widać, nic nie słychać. Wiemy, że ma być weryfikacja, ale nie dostaliśmy żadnej informacji od PZPS i PLS. Czekamy w zawieszeniu. Na pewno jest to niekomfortowa sytuacja. Obiecano nam, że sytuacja zostanie rozwiązana do końca kwietnia – powiedział Łukasz Chajec, który zdaje sobie sprawę z wyjątkowości sytuacji, ale chciałby, aby kluczowe decyzje zapadły jak najszybciej, bo kluby tkwią w zawieszeniu. – Sytuacja jest na tyle skomplikowana i trudna, że nawet na samej górze mają trudny orzech do zgryzienia. Wierzę jednak, że decyzja zostanie podjęta do końca kwietnia. Jeśli wszystko będzie przeciągane do połowy maja, a nie daj Boże do 15 czerwca – jak są zgłoszenia do rozgrywek – to będziemy poważnie się zastanawiać czy wystartować w I lidze, bo już trzeba budować skład. Kluby I ligi już prowadzą rozmowy i budują drużyny. Za miesiąc rynek będzie mocno przebrany – dodał prezes, a zarazem trener Olimpii.

Wszystko wskazuje na to, że w kolejnym sezonie nie będzie on łączył tych obu funkcji. Zamierza zrobić sobie przerwę od pracy na ławce trenerskiej. – Serce podpowiada mi, że muszę zrobić sobie roczną przerwę. Chciałbym skupić się na sprawach rodzinnych. Mam zbyt dużo spraw na głowie i nie jestem w stanie skupić się na kwestiach prywatnych, które są dla mnie w tym momencie najważniejsze. Treningi i wyjazdy na mecze zabierają zbyt dużo czasu – zaznaczył prezes Olimpii, który nie ukrywa, że w najbliższym czasie powinno być znane nazwisko nowego szkoleniowca zespołu z Sulęcina. – Prowadzimy rozmowy. Ta sprawa w ciągu dwóch tygodni musi się wyjaśnić – dodał.

Nie przewiduje on rewolucji w składzie. Liczy na wzmocnienie drużyny na poszczególnych pozycjach. Trudno jest jednak myśleć o przeszłości, skoro wciąż nie jest przesądzone, w której lidze zagra Olimpia. – Dużych zmian nie będzie. Większość składu będziemy chcieli utrzymać. Już przed rokiem zespół był tak budowany, żeby wywalczył awans, a później został wzmocniony na dwóch, trzech pozycjach. Nad tym pracujemy, ale trudno mówić o konkretach i podpisywać umowy z zawodnikami, bo nie wiadomo, w której lidze zagramy i jaki ostatecznie będziemy mieli budżet – zakończył Łukasz Chajec.

źródło: opr. własne, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved