Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Olimpia Sulęcin mało gościnna w turnieju towarzyskim

Olimpia Sulęcin mało gościnna w turnieju towarzyskim

Siatkarze Olimpii Sulęcin okazali się najlepsi w Turnieju o Puchar Burmistrza Sulęcina. W finale gospodarze wygrali z Krispolem Września, a w meczu o 3. miejsce wrocławska Gwardia pokonała drugoligowy zespół Chrobrego Głogów.

Turniej w Sulęcinie rozpoczął się w sobotę od meczów półfinałowych. Krispol Września, mimo porażki w pierwszym secie na przewagi ostatecznie pokonał beniaminka I ligi mężczyzn, Gwardię Wrocław 3:1. W drugim meczu gospodarze zmierzyli się z drugoligowym Chrobrym Głogów. Mecz padł łupem sulęcinian, którzy pokonali rywali po czterosetowej walce.

W niedzielę w meczu o trzecie miejsce w turnieju gwardziści wygrali 3:1 z Chrobrym. – Ten turniej pokazał, nad czym musimy jeszcze popracować. Szczególnie końcówki setów w naszym wykonaniu muszą być lepsze. W pierwszym meczu z Wrześnią to ostatnie piłki w setach decydowały o wyniku. Na pewno zagrywka i przyjęcie to elementy, które potrzebują jeszcze kilku szlifów. Cieszę się, że póki co wszyscy oprócz Mateusza Śnieżka są gotowi do gry. Dużo pracy przed naszym fizjoterapeutą, który pomaga doprowadzić zawodników do odpowiedniej dyspozycji. Teraz skupiamy się na elementach taktycznych i czekamy na pierwszy ligowy gwizdek – powiedział Piotr Lebioda, trener Gwardii Wrocław.

W meczu finałowym pierwszego seta dość wyraźnie wygrali zawodnicy Krispolu. Potem jednak inicjatywę przejęli gospodarze. Olimpia wygrała trzy kolejne sety i tym sposobem sulęcinianie zajęli pierwsze miejsce w turnieju. – To zasługa całej drużyny. Wszyscy zagraliśmy dobrze taktycznie i udało się, wygraliśmy w całym turnieju. Nie ma co popadać jeszcze w hurraoptymizm. Liga pokaże, na jakim poziomie jesteśmy i jak się przygotowaliśmy, a z tego co wIdać, to liga będzie bardzo wyrównana – mówił wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju Mateusz Linda.

– Jesteśmy po tym trudnym okresie przygotowawczym, cieszę się, że ominęły nas kontuzje. Najważniejsze, że wszyscy są zdrowi i gotowi do gry w lidze. Liga jest długa, ciężka, czeka nas bardzo dużo ciekawych i trudnych meczów – wszystko jest w naszych rękach i nogach – stwierdził trener Olimpii, Łukasz Chajec.