Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Olimpia postawiła się Stoczni Szczecin

Olimpia postawiła się Stoczni Szczecin

Siatkarze Stoczni Szczecin rozpoczęli mecze sparingowe. Na pierwszy ogień poszła Olimpia Sulęcin. Podopieczni Łukasza Chajca postawili się przedstawicielowi PlusLigi. Mimo że nie urwali mu seta, to dwie z trzech partii kończyły się walką na przewagi.

Tylko przez chwilę pierwszy set był wyrównany. Szybko do głosu zaczęli dochodzić siatkarze Stoczni Szczecin, którzy przy zagrywce Mateja Kazijskiego odskoczyli od rywali na pięć oczek. Pojedyncze udane ataki Patryka Zarębskiego czy Grzegorza Turka nie były w stanie poderwać Olimpii do walki. Wciąż przedstawiciel PlusLigi kontrolował boiskowe wydarzenia. Mimo że w środkowej fazie seta walka toczyła się punkt za punkt, to po udanej kontrze Kazijskiego dystans dzielący oba zespoły wzrósł do siedmiu oczek. Po drugiej stronie siatki udanymi zagraniami próbował odpowiadać Maciej Kordysz, ale gospodarzom nie udało się już wrócić do gry. W końcówce gościom przytrafiło się kilka błędów, ale i tak pewnie triumfowali 25:18.

Drugą odsłonę świetnie zaczęli sulęcinianie, którzy między innymi dzięki blokowi wyszli na prowadzenie 4:0, a niemoc szczecinian przerwał dopiero na środku Bartosz Zawalski. W kolejnych minutach goście popełniali błędy, a skutecznie w ataku spisywał się Turek, przez co dystans dzielący oba zespoły wzrósł do sześciu punktów. Stocznia straty próbowała odrabiać blokiem i w polu serwisowym, ale wciąż w korzystniejszej sytuacji była Olimpia. Dopiero dwie skuteczne kontry Kazijskiego sprawiły, że szczecinianie wrócili do gry. W końcówce Olimpia prowadziła jeszcze 23:20, ale goście odrobili straty. W walce na przewagi obie drużyny miały piłki setowe, ale szczelny blok i trudna zagrywka przechyliły szalę zwycięstwa na stronę faworytów (29:27).

W trzecim secie goście próbowali pójść za ciosem, odskoczyli nawet od rywali na dwa oczka, ale dwie udane kontry Turka pozwoliły sulęcinianom odrobić straty. W kolejnych minutach oba zespoły grały falami. Po zbiciu Zarębskiego gospodarze prowadzili 9:7, ale ich błędy sprawiły, że inicjatywę zaczęli przejmować przyjezdni – przy zagrywce Łukasza Żygadło odskoczyli od rywali już na cztery punkty. Podopiecznych Łukasza Chajca stać było jeszcze na jeden zryw, a po skutecznej zagrywce zbliżyli się do szczecinian na jedno oczko (19:20). W końcówce przyjezdni prowadzili 24:21, ale dzięki blokowi Olimpii udało się doprowadzić do gry na przewagi. W niej dało o sobie znać doświadczenie graczy Stoczni, którzy triumfowali 27:25.

Olimpia Sulęcin – Stocznia Szczecin 0:3
(18:25, 27:29, 25:27)