Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Olieg Moliboga sugeruje – Tietiuchin selekcjonerem

Olieg Moliboga sugeruje – Tietiuchin selekcjonerem

fot. Klaudia Piwowarczyk

Nieudane dla reprezentacji Rosji zarówno siatkarek, jak i siatkarzy igrzyska olimpijskie zakończyły się tym, że pracę stracili obaj selekcjonerzy. Medalista olimpijski (złoto w Moskwie i srebro w Montrealu), reprezentant ZSRR w latach 1976-1982 Olieg Moliboga sugeruje, aby w męskiej reprezentacji Władimira Aleknę zastąpił Siergiej Tietiuchin.

– Serbia i Bułgaria zaryzykowały, zatrudniając młodych szkoleniowców i wyszło im to na dobre. Dlatego nie widzę w tej chwili lepszego kandydata niż Siergiej Tietiuchin. Brał udział w sześciu igrzyskach olimpijskich i wiele doświadczył w przeciągu swojej kariery. Myślę, że jest najlepszą opcją dla reprezentacji Rosji – powiedział 63-latek.Aktualnym trenerem reprezentacji Serbii jest Nikola Grbić. Serb grał na pozycji rozgrywającego, a jego największym sukcesem kariery zawodniczej jest złoto igrzysk olimpijskich z Sydney. Reprezentację Bułgarii prowadzi były bułgarski przyjmujący Płamen Konstantinow. Obaj mają 43 lata. Władimir Alekno jest uznawany za jednego z najwybitniejszych trenerów siatkarskich wszech czasów. W dorobku ma m.in. mistrzostwo olimpijskie z Londynu i Puchar Świata 2011.

Moliboga skomentował też możliwość zatrudnienia obcokrajowca. – Nonsens. Obcokrajowcy przyjmują taką pracę tylko dla pieniędzy. Przyjdzie, odejdzie i nic z tego nie będzie. Nigdy w życiu bym nie mianował obcokrajowca na selekcjonera reprezentacji Rosji.

*tekst czytaj także w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved