Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Olieg Achrem: Jestem pewien, że się odbuduję

Olieg Achrem: Jestem pewien, że się odbuduję

fot. Cezary Makarewicz

Asseco Resovia Rzeszów pomimo walki nie zdołała wywalczyć Superpucharu Polski, ale już koncentruje się na pierwszym meczu ligowym. Dla zespołu ważne jest, że po długiej przerwie do gry wraca Olieg Achrem. Jak sam podkreśla, jest pewien, że się odbuduje i będzie w stanie pomóc drużynie.

Nie udało wam się pokonać Lotosu Trefla Gdańsk i wygrać Superpucharu Polski. Czego pańskim zdaniem zabrakło zwłaszcza w tym tie-breaku?

Olieg Achrem:Muszę powiedzieć, że gdańszczanie zagrali bardzo dobrze. My z kolei popełnialiśmy bardzo dużo błędów. Widać było, że nie potrafiliśmy w pierwszych dwóch setach się odnaleźć na boisku, ponieważ oni tak dobrze grali. Piąta partia początkowo układała się po naszej myśli, ale później nasi rywale wyciągnęli końcówkę i wygrali zasłużenie. Gratulacje dla nich.Widać było, że potrzebujecie jeszcze czasu, by dotrzeć się na boisku. Był to wasz pierwszy mecz w tym składzie.

– Nie mam zamiaru szukać usprawiedliwienia, mówiąc, że spotkaliśmy się dopiero niedawno. Sytuacja jest jaka jest, przegraliśmy ten Superpuchar i musimy to wszystko przeanalizować i poprawić to, co było źle. Już w piątek mamy ważne spotkanie z AZS-em Częstochowa na rozpoczęcie sezonu i teraz na tym musimy się skoncentrować.

Wspomniał pan właśnie o meczu z częstochowianami. W okresie przygotowawczym grali oni dobrze, więc chyba należy spodziewać się trudnego spotkania.

– Nikt nie spodziewa się, że będzie łatwo i na pewno musimy do tego spotkania podejść skoncentrowani. Dodatkowo to chyba nawet dobrze, że w środę zagraliśmy taki mecz, to było dobre przygotowanie przed pojedynkiem z AZS-em.

A czego ogólnie spodziewa się pan po całym tym sezonie ligowym?

– Będzie dużo zespołów, które na pewno będą dobrze grały. Będą też takie, które będą osiągały wyniki, których nikt się nie spodziewał i nikt na nie nie stawiał. My jednak musimy grać swoje i nie patrzeć na nikogo. Musimy poprawiać to, co nie funkcjonuje dobrze i iść do przodu.

Łatwo nie będzie na pewno z tego względu, że jest zmieniona formuła. Od początku trzeba być skoncentrowanym i nie można pozwolić sobie na porażkę, bo to może drogo kosztować.

– W tym sezonie rzeczywiście reguły są zmienione, nie ma fazy play-off. Do każdego meczu trzeba będzie podchodzić bardzo poważnie, bo to potem może zaważyć na końcowym wyniku.

Wy dodatkowo jeszcze zagracie w Lidze Mistrzów. Mówi się, że wręcz niemożliwe jest z takiej grupy, jak wasza, nie wyjść na pierwszym miejscu. Też podziela pan taką opinię?

– Myślę, że nie ma co o tym mówić za wcześnie. Naprawdę każdy zespół może powalczyć i wygrać. Mówią, że to są łatwi przeciwnicy, ale dopiero zobaczymy, jak to będzie. My ze swojej strony na pewno będziemy walczyć o każdy punkt.

Dla pana osobiście ostatni okres jest ważny. Wraca pan do regularnej gry po długiej przerwie.

Na pewno takie mecze, jak chociażby ten środowy, dużo mi dają, są dla mnie bardzo dobrą lekcją. Jestem pewien, że się odbuduję i jeszcze będę w stanie pomóc swojej drużynie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved