Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Olieg Achrem: Chcemy wskoczyć na wyższy poziom

Olieg Achrem: Chcemy wskoczyć na wyższy poziom

fot. Katarzyna Antczak

– Teraz ciężko pracujemy, by forma w odpowiednim czasie była wysokaMamy drużynę, ale nie wiemy, jak ona zafunkcjonuje, ale to rola nas wszystkich zawodników, trenerów oraz działaczy. Na parkiecie oraz wokół niego powinny buzować same pozytywne emocje i wówczas łatwiej przychodzą zwycięstwa i nieco lżej pogodzić się z porażką – powiedział o nowym zespole Olieg Achrem.

Po wicemistrzostwie z Asseco Resovią w 2016 r. rozstał się pan z zespołem. Czy Turcja to właściwy kierunek?Olieg Achrem: – Otrzymałem ciekawą propozycję i postanowiłem spróbować w zupełnie innym świecie kulturowym oraz sportowym. W Turcji byłem sam, bez rodziny, a takie życie na odległość nie jest zbyt komfortowe i to najdelikatniej rzecz ujmując. W 2017 r. z Halkbankiem Ankara sięgnąłem po mistrzostwo kraju, ale przeniosłem się do Galatasaray Stambuł. I po przeprowadzce powiedziałem sobie, że to będzie koniec mojej tureckiej przygody. Uważam, że pobyt w Turcji pod względem sportowym wcale nie był straconym czasem i znów wzbogaciłem swoje doświadczenie.

Jak pan trafił do Zawiercia?

 – Turcji wysyłałem delikatne sygnały, że ze względów rodzinnych chciałbym wrócić do Polski. Rozglądałem się za nowym pracodawcą i zacząłem rozmawiać z prezesem klubu z Zawiercia Kryspinem Baranem, który mi zaufał. Doszliśmy do porozumienia i teraz ja chciałbym się pokazać z jak najlepszej strony oraz wspólnie z kolegami doprowadzić drużynę do wyższego miejsca niż w tym debiutanckim sezonie.

W Aluronie Virtu doszło do sporych zmian, bo przecież doszło aż 9 nowych zawodników. Czy możemy oczekiwać od tej drużyny?

 – To naturalna kolej rzeczy, że doszło do zmian, bo wszyscy, którzy tworzyli nowy zespół, mieli na uwadze poprawienie jakości. Przybyło do Zawiercie wielu wartościowych zawodników i, co najważniejsze, ze sportowymi ambicjami. Jeżeli w debiutanckim sezonie zdobywa się 9. miejsce, wówczas wszyscy oczekują poprawy tego rezultatu. Chcemy wskoczyć na wyższy poziom i sprawić kibicom kolejne święto. Oczywiście, że tym nowym wyzwaniom będzie towarzyszyła presja, ale ona nie jest mi obca. Wszędzie tam, gdzie grałem, zawsze była, bo i oczekiwania były wysokie. Mamy drużynę dobrze zbilansowaną, bo obok doświadczonych zawodników są również młodzi i głodni sukcesu. Taka mieszanka wybuchowa może przynieść wymierny efekt – tak sądzę. Teraz ciężko pracujemy, by forma w odpowiednim czasie była wysoka. Mamy drużynę, ale nie wiemy, jak ona zafunkcjonuje, ale to rola nas wszystkich zawodników, trenerów oraz działaczy. Na parkiecie oraz wokół niego powinny buzować same pozytywne emocje i wówczas łatwiej przychodzą zwycięstwa i nieco lżej pogodzić się z porażką.

Cała rozmowa Włodzimierza Sowińskiego dostępna w Katowickim Sporcie

źródło: Katowicki Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved