Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Olga Strantzali przeniesie się do włoskiej Serie A

Olga Strantzali przeniesie się do włoskiej Serie A

fot. Michał Szymański

Kwestia nowego kontraktu greckiej przyjmującej od dłuższego czasu spędzała sen z powiek kibicom i działaczom DPD Legionovii. Pomimo usilnych starań klubu, zawodniczka zdecydowała się na transfer do włoskiej Serie A. Zawodniczka trafiła do DPD Legionovii przed rokiem i szturmem zdobyła serca kibiców. Czterokrotnie zdobyła  tytuł MVP meczu, trzy razy fani wybrali ją na zawodniczkę miesiąca.

– Chciałam z całego serca podziękować rodzinie DPD Legionovii. Ten rok to nie była dla mnie tylko praca, lecz ogromna przyjemność gry dla takiej publiczności – powiedziała Greczynka – Od pierwszych dni sezonu czułam wsparcie kibiców i ekipy. To dla mnie zdecydowanie najtrudniejsze pożegnanie!Włodarze DPD Legionovii bardzo chcieli, by Olga Strantzali nadal reprezentowała klub, jednak okazało się to niemożliwe. – Fantastyczny sezon Olgi zwrócił na nią oczy całego siatkarskiego świata – powiedział prezes Konrad Ciejka. – Olga dostała propozycje gry z czołowych klubów najlepszych lig Europy i my rozumiemy jej wybór. Oczywiście, zaproponowaliśmy znacznie lepszy kontrakt, jednak nie stać nas na licytowanie się z klubami o budżecie kilkukrotnie wyższym od naszego. Pozostaje życzyć powodzenia i powiedzieć sobie: „do zobaczenia później”, ponieważ zapewniliśmy się wzajemnie, że chcielibyśmy kiedyś powrócić do tej współpracy.

– Ten sezon to początek wspaniałego okresu dla tego zespołu – zapewnia Olga Strantzali. Mam nadzieję, że się nie żegnamy, a tylko mówimy „do zobaczenia”! Będę za wami bardzo tęsknić! To był zdecydowanie najlepszy sezon w mojej karierze.

– Bardzo żałujemy, że Olga odchodzi – powiedział menedżer klubu Maciej Szewczyk. Niemniej, byliśmy przygotowani na to, że może podjąć taką decyzję. Wiemy już, kto postara się „wejść w jej buty” w kolejnym sezonie, niestety w związku z pewnymi zapisami kontraktowymi będziemy mogli to ogłosić kibicom dopiero na początku czerwca.

Zobacz również:
Karuzela trensferowa TauronLigi

źródło: legionovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved