Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Olga Strantzali: Miałyśmy aspiracje by zdobyć medal

Olga Strantzali: Miałyśmy aspiracje by zdobyć medal

fot. Michał Szymański

W czasie, gdy niemal cały świat został w domach po wybuchu pandemii koronawirusa, profesjonalni sportowcy starają się zachować równowagę psychiczną i sprawność fizyczną. – Mam nadzieję, że do czasu rozpoczęcia kwalifikacji do mistrzostw Europy w sierpniu sytuacja na świecie będzie o wiele lepsza niż obecnie – mówi przyjmująca DPD Legionovii i reprezentacji Grecji Olga Strantzali.

Przyjmująca DPD Legionovii Olga Strantzali zdołała opuścić Polskę i wróciła do rodzinnych Salonik. Pozostając w domu stara się znaleźć sposób na zajęcie umysłu i przeczekanie obecnej sytuacji, czekając na powrót do gry w siatkówkę.



– To są trudne czasy dla wszystkich, z taką sytuacją nikt z nas wcześniej nie miał do czynienia. Nasze życie toczy się na boisku i obecnie nie możemy robić tego, co kochamy. Wszyscy staramy się znaleźć sposoby na utrzymanie dobrej formy fizycznej, postępując zgodnie z instrukcjami z klubów – mówi grecka przyjmująca.

Olga Strantzali wraz z reprezentacją Grecji zagrała w zeszłym roku w mistrzostwach Europy. Dla jej drużyny narodowej był to pierwszy występ na tej imprezie od 2001 roku. – To było niesamowite lato i jestem pewna, że nikt z tego zespołu go nie zapomni. Tęsknię za koleżankami i sztabem szkoleniowym i nie mogę się już doczekać kolejnych wyzwań. CEV ogłosiła przełożenie srebrnej Ligi Europejskiej i mam nadzieję, że do czasu rozpoczęcia kwalifikacji do mistrzostw Europy w sierpniu sytuacja na świecie będzie o wiele lepsza niż obecnie. Naszym celem jako zespołu będzie kwalifikacja na mistrzostwa Europy i jesteśmy zdeterminowane, by to osiągnąć – przyznała zawodniczka.

– Legionovia zakończyła rundę zasadniczą w polskiej lidze na 4. miejscu i jest to najlepszy wynik klubu w historii. Po drodze udało nam się pokonać silne drużyny i szkoda, że nie rozpoczęliśmy play-off. W naszym zespole dało się wyczuć niezadowolenie, ponieważ miałyśmy aspiracje by zdobyć medal. Musiałyśmy jednak zaakceptować tę sytuację, na którą nic nie mogłyśmy poradzić – dodała Strantzali.

źródło: cev.eu, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved