Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Olga Sawenczuk: Cenię sobie współpracę z trenerem Micellim

Olga Sawenczuk: Cenię sobie współpracę z trenerem Micellim

fot. atomtrefl.pl

Gra przyjmujących PGE Atomu Trefla na początku sezonu pozostawiała wiele do życzenia. Trener Lorenzo Micelli powinien spróbować na tej pozycji w następnych spotkaniach zupełnie innego zestawu siatkarek. Jednym z wariantów, obok MVP meczu w Bydgoszczy – Magdaleny Damaske, może okazać się Ukrainka, Olga Sawenczuk. Wówczas jednak w meczu ligowym miejsce w podstawowym składzie musiałaby stracić jedna z dotychczas podstawowych zagranicznych siatkarek sopockiej drużyny. Na jakie przyjmujące powinien stawiać w najbliższych meczach trener Lorenzo Micelli?

Maret Balkestein-Grothues kończąca zaledwie 12 z 43 ataków, Klaudia Kaczorowska 3 z 12, tak w ofensywie podczas meczu z Pałacem Bydgoszcz (wygrana 3:1) wyglądały podstawowe przyjmujące PGE Atomu Trefla. Do tego nie prezentowały wysokiego poziomu w obronie. Holenderkę trener Lorenzo Micelli trzymał z uporem maniaka na boisku do końca meczu. Pewnie gdyby nie musiała zgrywać się z drużyną, wysłałby ją szybko do kwadratu dla rezerwowych. Tak zrobił w przypadku Kaczorowskiej. Od trzeciego seta na stałe zastąpiła ja Magdalena Damaske, która w rezultacie została wybrana najlepszą siatkarką spotkania. W obwodzie była jeszcze Olga Sawenczuk. Ta pojawiła się na boisku tylko w trzecim secie, skończyła jeden z dwóch ataków, nie miała okazji wykazać się w przyjęciu i wróciła na rezerwę.

Wydaje się jednak, że Ukrainka zasłużyła na więcej minut gry. Problem w tym, że mogła pojawić się na boisku tylko wtedy, gdy pozostawały na nim maksymalnie dwie inne, zagraniczne siatkarki. Jednocześnie w trakcie meczu Orlen Ligi może być ich bowiem trzy. Dlatego też musiała zmienić „nietykalną” w sobotę Balkestein-Grothues. Na rozegraniu w większości meczu była bowiem Danica Radenković, a na środku Brittnee Cooper. Ukraince będzie znacznie łatwiej zagrać w Lidze Mistrzyń, gdzie nie ma określonej liczby krajowych siatkarek, które muszą przebywać na boisku. Atutem Sawenczuk powinno być to, że przepracowała z drużyną niemal cały okres przygotowawczy. W zespole pojawiła się dlatego, że problemy rodzinne zatrzymały w USA Falyn Fonoimoanę. – Przygotowania do sezonu były trudne, trener wciąż dokładał nam pracy. Wiedziałyśmy jednak, że jest to potrzebne, ponieważ fizycznie musimy być gotowe, aby grać mecze co trzy dni. W końcu już teraz nie mamy wiele czasu na treningi – powiedziała ukraińska przyjmująca, Olga Sawenczuk. – Cenię sobie współpracę z trenerem Micellim. To najlepszy trener w mojej karierze. Fajne jest to, że z każdą z nas potrafi porozmawiać indywidualnie. Stara się, abyśmy pokazywały na boisku to, co w nas najlepsze. Podpowiada, poprawia nasze błędy, świetnie się z nim współpracuje. Mam nadzieję, że dzięki swojemu doświadczeniu będę przydatna drużynie z Sopotu i trenerowi – dodała zawodniczka.Sawenczuk grała w poprzednim sezonie w azerskim Azerrail Baku, ale nie stała się tam ważną siatkarską postacią. – Przed wyjazdem do Baku nigdy nie grałam z mistrzyniami olimpijskimi czy świata. Z drugiej strony źle mi było w kraju muzułmańskim, gdzie podejście do kobiet i codzienne obyczaje są zupełnie inne od tych, do których przywykłam w Europie. Przeszkadzało mi to i chciałam wrócić na Stary Kontynent – wspomniała przyjmująca. Jak przyznała, także w Polsce zbiera ciekawe doświadczenie. Poza współpracą z Micellim wiąże się ono z kibicami. – Nowym doświadczeniem jest ogromne zainteresowanie siatkówką w Polsce. Jest to dla mnie zaskakujące, gdyż wcześniej się z tym nie spotkałam. Z drugiej strony to bardzo miłe doświadczenie, że kibice przychodzą nawet na sparingi. Myślę, że właśnie dzięki temu raz już rozpoznano mnie w sklepie. Bardzo mnie to zaskoczyło. To jeszcze bardziej motywuje do tego, aby pokazywać jak najwyższy poziom – zakończyła Sawenczuk.

Autor artykułu: Marcin Dajos

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved