Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Olga Pawlikowskaja: Robię pauzę od siatkówki

Olga Pawlikowskaja: Robię pauzę od siatkówki

fot. Stanisław Dulny

– To był dla mnie trudny sezon. Zawsze to podkreślam, że KSZO i Ostrowiec Świętokrzyski, to szczególny klub i miasto dla mnie. Proszę mi wierzyć podjęcie decyzji o rozwiązaniu kontraktu to była jedna z najtrudniejszych decyzji w moim życiu. Na koniec zagrałam w Rosji. Z klubem zajęłam wysokie 5. miejsce, które gwarantuje w przyszłym sezonie grę w europejskich pucharach. Ale już powrót z Rosji do domu zajął mi 37 godzin – powiedziała była zawodniczka KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Olga Pawlikowskaja. 

Białorusinka rozpoczęła sezon w zespole KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, jednak w październiku rozstała się z klubem występującym na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet i przeniosła się do ligi rosyjskiej. – To był dla mnie bardzo burzliwy sezon. Po odejściu z KSZO podpisałam kontrakt z Kommunalnikiem Grodno. Kontrakt podpisaliśmy przed południem, a wieczorem zadzwonił trener Mariczew i złożył propozycję gry w Protonie Saratow. Trener Mariczew to osoba doskonale znana. Był szkoleniowcem kadry Rosji. Był również bardzo blisko prowadzenia Chemika Police. Przy udziale mojego menedżera udało się znaleźć takie porozumienie, które zadowoliło wszystkie strony i mogłam dołączyć do saratowskiego zespołu – opowiedziała libero.W barwach Protona Saratow Olga Pawlikowskaja zajęła 5. lokatę w lidze rosyjskiej. – To był dla mnie trudny sezon. Zawsze to podkreślam, że KSZO i Ostrowiec Świętokrzyski, to szczególny klub i miasto dla mnie. Proszę mi wierzyć podjęcie decyzji o rozwiązaniu kontraktu to była jedna z najtrudniejszych decyzji w moim życiu. Na koniec zagrałam w Rosji. Z klubem zajęłam wysokie 5. miejsce, które gwarantuje w przyszłym sezonie grę w europejskich pucharach. Ale już powrót z Rosji do domu zajął mi 37 godzin. I do dzisiaj czuję zmęczenie – wyznała zawodniczka.

Białoruska libero podjęła decyzję o zrobieniu przerwy od sportu. – Podjęłam decyzję, że bez względu na wszystko robię pauzę od siatkówki. Tylko czeka mnie jeszcze rozmowa z trenerem kadry i federacja. Trener dzwonił ostatnio, wspomniałam mu delikatnie o swoich planach, ale nie był zadowolony z mojej decyzji. Usiądziemy, porozmawiamy. Wiem jedno, po tylu latach grania chcę wreszcie zająć się swoim życiem prywatnym – zakończyła Olga Pawlikowskaja.

*cały wywiad w portalu ostrowiecka.pl 

źródło: inf. własna, ostrowiecka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved